Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kölyök kutyusom 7hetes....

Yorki kölyök kutyusom 7hetes. Mit javasoltok milyen samponnal fürdessem? Valamint a fülét felragasztottam, szerintetek ér valamit?

Figyelt kérdés
Kívàncsi lennék mivel én most azzal fürdetem ami itthon van meg syoss balzsamot kap valamint nem lesz attól baja h babahintőporral hintőporozom?
2011. dec. 28. 13:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem, hogy egy keverék kutyát minek kell fül-felragasztással kínozni. Ha feláll a füle - feláll. Ha lelóg - lelóg. Ez van, ilyen egy 20.000 Ft-os yorki keverék.

Nemhogy valamelyik állatmenhelyről választottál volna egy szimpatikus kutyust. 20.000-ért az ország bármelyik menhelyébe elmehetsz + még egy kis adományt is hagyhatsz nekik...

2011. dec. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Tiszta anyja a kutyus tehát nem spontán keverèk hanem egy tündér!! A bundàja, pofia,szőrzete,mérete is egy az egyben annyja! Ő teljesen màsképp nézett ki mint az alom többi tagja,nagyon èdes,és mikor elhoztam,már akkor is állt a fülecskéje picit! Ès visszatérve nem koszosan hoztam el a kutyát értelmiség, hanem tisztán! Néztem a menhelyeket nem volt ilyen cukor mint ő! Max 2-3kg lesz felnőtten,most kb40dkg... Cuki! Van oltási könyve is az elsőn túl van! Jövő héten kapja a következőt! Nem tudjátok vmi hintőpor létezik kutyáknak? Azért fürdetem annyit mert pisil,belelép stb és büdös am. naponta van a bundája kefélve ès törődve van vele rendesen! 1x fürdött teljesen utàna csak a hasa meg a tappancsai kerültek lemosàsra hogy jó illata legyen! Meg vitamint is kap meg 2rugós premium tápot valami royal akármi..+kis házikoszt...
2011. dec. 28. 18:00
 13/20 Akiteki ***** válasza:
90%
Nem spontán keverék? Tudatosan keverték össze? Egyre rosszabb!
2011. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Akár kutyasampon, akár nem, nem tesz jót az a sok vegyi anyag a kutya bőrének.

Azt még mindig nem értem, hogy minek ragasztottad fel a fülét. Hiába tiszta "annya" (anyja), attól még keverék marad, ki tudná megmondani 7 hetesen, hogy fel fog-e állni a füle.

2011. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
52%

Ebben az esetben nem értem miért szídjátok a kérdezőt. Én is nagyon ellenzem a szaporítást,nagyon.De ő vett 20ezerért egy kis keverék kutyust akit imád,már ahogy ír róla látszik,hogy imádja és szereti.

Állatorvos is tud ajánlani a kutyus szőréhez megfelelő sampont,de egy egyszerű kisállatboltba is tudsz venni Junior kutyáknak való sampont,ne használj emberi sampont,de ha nagyon ragaszkodsz a samponodhoz akkor azt hígisd fel bő vízzel,fürdés előtt pedig szépen fésüld át,esetleg ha gubancos a szőre azt is.

Vigyázz,hogy a sampon ne kerüljön a szembébe és fülébe, majd ha végeztél alaposan öblítsd ki a kutya szőréből a sampont.

Havonta egyszer bőven elég,de olvastam is,hogy jól csinálod,bőven elég áttörölgetni vizes ronggyal.


Figyelj arra, hogy a fül szőrzete ne legyen hosszú, a külső és belső oldalon rövidre kell vágni a szőrt,ezzel szerintem ne kisérletezz,mert még a végén megvágod véletlen,ezt az állatorvos/kozmetikus megcsinálja neked.

Ezzel együtt a karmait is levágja majd.


Azt nem értem miért kell hintőporozni,bolhás?


A fülérzől még annyit,hogy nem biztos,hogy felfog állni a füle,attól,hogy az anyja yorki,de ha mindenképpen megszeretnéd kisérelni,hogy felálljon a fülecskéje akkor:

[link]


És azt cáfolnám,hogy a legjobb tenyésztők úgy tenyésztik,hogy alapból felálljon a füle,megeshet,hogy ragasztani kell. Ennek nem tudsz mit tenni,ettől nem számít hibásnak a kutya.


Esetleg képet nem mutatnál?Engem nagyon érdekelne,hogy-hogy nézne ki?

Sok sikert a sikeres kutyaneveléshez!

2011. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Akiteki ***** válasza:
43%

"És azt cáfolnám,hogy a legjobb tenyésztők úgy tenyésztik,hogy alapból felálljon a füle,"

Hát ne cáfold. Tudod a tenyésztés például az ilyen kis nüanszokról is szól. Hogy nem gyártunk selejtes kutyát. Amelyiket legoként kell összerakni, az már nem éri meg, hogy foglalkozzanak vele. Nem kötözünk, nem ragasztunk, nem varrunk és nem műtünk. Ez a poén benne.

2011. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Akiteki, ne a huskyból indulj ki. Yorkieban még egyetlen kutyát sem vettek ki azért a tenyésztésből, mert esetleg ragasztani kellett kis korban a fülét. Tudnék mutatni neked TENYÉSZTŐ (nagy betű nem véletlen) honlapján is képet, amin a kölyök füle ragasztva van. Nem biztos, hogy ragasztani kell, de ha igen, azon senki nem akad ki. Mindenki tudja és mindenki elfogadja.
2011. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Akiteki ***** válasza:

Szörnyű, hova fejlődünk. Nem a huskyból indultam ki, ott már igen nagy gáz van, ha nem áll fel a füle.

A whippetben van rá példa, hogy kötözik a fülét, hogy ne álljon fel. Mikor az első whippetem belga tenyésztőjét megkérdeztük erről, kifeküdt a röhögéstől, hogy nálunk ilyeneket csinálnak.

2011. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Csak kutya samponnal fürdest.elég havi 1szer. Fürdetésnél vigyázz,h ne menjen a fülébe vízz!
2012. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna 7 hetesen elhozni.Többször is furdetted már?Minek kell egy kutyát hintoporozni?Nem csecsemö.Nem kell neki még balzsam ,föleg nem embernek valo.Egyszeruen kölyök kutya sampont vegyél neki,még nem olyan hosszu a szöre simán ki tudod fésulni balzsam nélkul is.Ilyen pici kutyát nem is kell furdetni még.Sokan felragasszák a fulét,de én ezt hozzá értö emberre biznám pl egy jo kozmetikusra, ha megtöröd a porcot ,többet ártasz mint használsz valamint ha ugy ragasztod ,hogy nem tud szellözni begyulladhat a fule.Oltásoknál és fogváltásnál is lekonyulhat a fule,én inkább lenyirnám a szört a fuléröl ha tul sok és rendszeresen maszirozgatnám neki még böven ráér felállni neki.
2014. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!