Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek milyen kullancs -és...

Nektek milyen kullancs -és bolhaírtó vált be a kutyátoknál?

Figyelt kérdés
Megbízható, jó minőségű készítményt szeretnék elfogadható áron. Kérlek, pontos márkanevet és árat is írjatok, ha tudtok.
2011. dec. 29. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Avantix spot-on. Mi ezt használjuk, 10-25 kg közötti kutyáknál 1800Ft-ba kerül az állatorvosunknál, 1 hónapra ad védettséget, nincs benne se kullancs, se bolha.


Nekem a nyakörvekben az nem szimpi, hogy nem tartja távol a kullancsokat, csak megöli, amikor már benne van a kutyában. Én idegbajt kapnék..

2011. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Kiltix, 4000 ft körül és 7 hónapig tart. Előző kutyámban sosem volt kullancs ezzel, mostaninál már nyáron és tavasszal használok Neostomosant, 3 naponta fújom. Nagyon hatásos.
2011. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Frontline csepp. A nyakörveket nem szeretem, mert némelyik büdös és a kutyáim mindig elhagyják, az Exspot spot-ontól meg, ami kb. fele annyiba kerül, mint a Frontline, vakaróztak. Jellemző... :s
2011. dec. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Frontline cseppeket használtam, teljesen jó. A neten megtalálod az árakat.
2011. dec. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm. Utolsó: a 7 hónapos védelem a kullancsra is érvényes vagy csak a bolha ellen garantált ilyen hosszú ideig? (Azért kérdezem, mert ugyanez a cég gyártja a Bolfót, aminél csak feleannyi ideig tart a kullancs ellenni védelem, mint a bolha elleni, ettől kicsit fából vaskarikának érzem a dolgot.)
2011. dec. 29. 09:21
 6/16 anonim ***** válasza:
Kullancs ellen is, de mi csak 5 hónapig használjuk, mert a végére csökken a hatása. Persze nekem nagy testű kutyám van.
2011. dec. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Kiltix nyakörvet használok.4-5 ezer között van az ára, nekem bevált.7 hónapos védettséget biztosít,de célszerű 3-4 hónap után kicserélni.
2011. dec. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Akiteki ***** válasza:
Sokféle dolgot kipróbáltam már, egyedül az advantix vált be. Állatorvosnál kapható.
2011. dec. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Advantix spot on, az egyik kutyámnak jó az Exspot is, ami a feleannyiba kerül, de a másik vakarózik tőle.
2011. dec. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az Advantix nem kapható vény nélkül? Eddig Frontline-t használtam és Scalibor nyakörvet, előbbi csak max két hétig volt hatásos, utóbbi allergiás reakciót váltott ki a kutyánál. Esetleg a Kiltix nyakörvet de leginkább az Advantix spot on-t fogom kipróbálni, ha nem vényköteles és ezáltal még ma be tudom szerezni. Amúgy közepes termetű (12 kg) keverék kutyusról van szó, de ahhoz képest viszonylag sok mindenre "érzékeny" (néhány táp és gyógyszer is) így az Exspottal inkább nem kísérletezem.
2011. dec. 29. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!