Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Argentín dogrol vélemény,...

Argentín dogrol vélemény, tapasztalat, segítség?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan tetszik ez a kutyafajta. Mind külsöleg,minden személyiségileg. Mégis alig találkozom ilyen fajtával,pedig nézelödtem tenyésztők után,és rengeteg van. Hogyan tudnám kiválasztani a legjobbat? Muszáj mindet felhivnom,vagy irni nekik? Egyéb személyes tapasztalat?
2011. dec. 29. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elmehetsz kutyakiállításra is, ott egyszerre találkozhatsz több tenyésztővel :)
2011. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 maoamom ***** válasza:

Ha jól tudom, más kutyákkal nem igazán jön ki,hiába megfelelő a szocializálódás,a dominancia részben megmarad. Ezért kell nagy gondot fordítani kis korban a szocializálásra! Gazdájához nagyon kötődik, de csak erős kezű embernek ajánlott. Az sem jó ha túl szigorúan bánnak vele, mert akkor pont az ellenkező hatást érik el, agresszív lesz. Azt hiszem pár országban tiltott fajta (UK). Ha rosszul írtam valamit, kérlek javítsatok ki, nem szeretnék félrevezetni senkit...

Amúgy tényleg nagyon szép kutya, de nekem korábbról rossz tapasztalataim vannak, ezért minden ilyen kinézetű kutyától 'félek'...

2011. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A dominancia nem rossz dolog, csak megfelelően kell kezelni ;) Tényleg nem egy kezdő, gyenge akaratú gazdának való fajta, de akinek való, annak viszont remek.
2011. dec. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ismerek négyet, ebből egy szaporítótól, három pedig fajtamentőktől van.
2012. jan. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 argentin dogom, igazabol nem volt szocializalva es a nevelese is alapszintű mivel későn került hozzánk. 1 nagyon értelmes fajta kutya. Ahogy észrevettem más kutyákkal azért nem jön ki jól mert felsőbbrendűnek érzi magát és nem tűri, ha kisebb kutyák megugatják, elég domináns a nagyobbakkal szemben is.

Az érdekessége, hogy nagyon ritkán ugat, nem igazán házőrzésre jó. A családot nagyon védelmezi és nagyon jó a memóriája :D Sztem egy remek személyiségű kutya, igényli a szeretetet és könnyen kezelhető még igy is, hogy alig van tanitva. Mondjuk elég makacs is, keresi a kiskapukat, bár lehet, hogy ez csak az enyémre igaz, tudja, hogy nem szabad valamit, de meg megpróbálja hatha bejön neki. Nem agressziv fajta, csak azokkal szemben akik rank jelentenek veszélyt. Idegennek nem tanácsos a hangját se felemelni, vagy hirtelen mozdulatot tenni, mondjuk ez lehet a szocializácio hianya miatt is :) Remelem segítettem.

2012. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyet ismerek, nem pont standard szerinti a viselkedése: más kutyáktól kicsit tart, de 5-10perc után oldódik és szépen játszik velük, gazdi a minden: kicsit más hangsúlyban beszél, akkor az már kemény büntetés a kutyának ráadásul emberekkel is nagyon barátságos. Kinézetre gyönyörű.

Látogass kiállításokra, ott tényleg egyszerre többen vannak egy helyen. Aki szimpatikus azzal felveszed a kapcsolatot, megnézed milyen kutyái vannak, mikorra tervez almot...

Esetleg fajtamentőknél érdeklődhetsz, sajnos belőlük is egyre több a megunt, leadott kutya.

2012. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!