Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes normál...

Szerintetek érdemes normál póráz helyett kutyahámra váltani?

Figyelt kérdés

Ugyanarról a 2,5 éves Szálkásszőrű tacsiról van szó, amelyiket ebben a kérdésben írtam: Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a macskahajszáról?

Rettentő erős a kis mérete ellenére és nagyon húz séta közben, teljesen megőrül az utcán.

Gondolkodtunk a kutyahámon, de szeretnénk megtudni, valóban hatásos-e ez a fajta "póráz".



2011. dec. 29. 20:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Ha a hámtól csak még jobban húz, érthető, hogy nem akarom ezt a módszert alkalmazni, de segítség kéne, mert nem bírom tovább!


Pető Kriszti: Nézem a Póráz két végén-t, és láttam ezt a részt, kipróbáltam a módszert, nem vált be.


Igen, próbálkoztam a forgolódós módszerrel, 20 percig hatásos. Hármat megcsinálok és utána már nem hatásos.

2011. dec. 29. 21:46
 12/18 anonim ***** válasza:
És a többi felsorolt módszerrel mi a problémád? :)
2011. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Már mondtam (írtam), hogy ki fogom őket próbálni, de akkor a kutyahám jelenleg szóba sem jöhet.

Nem szeretném, ha egyszercsak azon kapnám magam, hogy séta közben megfulladt, de már 2 éve ez megy!

Most van elegem.

2011. dec. 30. 10:29
 14/18 anonim ***** válasza:
Na állj! A kutya húz, és te még kényelmessé akarod tenni neki hogy húzzon? Csak használd a nyakörvet, legyen kellemetlen neki és rájön h nemjó, ha húzza a pórázt.
2011. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Én azt próbálom elmagyarázni, hogy két év óta először érzem úgy, hogy ezt a kutyát NEM LEHET normálisan sétáltatni. Megnéztem egy csomó részt a Csodálatos kutyadoki-ból meg a Póráz két végén-ből is. Vannak olyan módszerek, amik 20 percig hatnak és utána már nem.

Ha bottal rácsapok az orrára (sajnos volt már ilyen), 10 percig nyugton marad és kezdődik elölről.

Próbáltam már azt is, hogy hagytam hadd húzzon csak, majd rájön, hogy ha így folytatja, annak nem lesz jó vége.

De nem így történt. Nem hagyta abba, húzott tovább. Volt amikor úgy értünk haza, hogy a kutya felöklendezte a reggelijét, mert a nyakörv megszorította a nyakát (jól van beállítva, nem bő, nem szűk).

2011. dec. 30. 11:34
 16/18 anonim ***** válasza:

Minden kutyát lehet normálisan sétáltatni, de ha te sem hiszed el, hogy sikerülhet, akkor inkább bele se kezdj, mert úgy biztosan nem fog menni. Valószínűleg csak rossz oldalról közelíted meg a problémát, magát a húzást akarod megszűntetni, nem pedig a kiváltó okokat, ez pedig csak tüneti kezelés, ami hosszú távon nem hatékony. Oka van annak, hogy húz a kutya, és ha az okokat megszűnteted, akkor már könnyen megszűntetheted a viselkedést is. A kutya semmit nem csinál "csak úgy", meg "mert ő ilyen" :) A gazdák szeretik ezt gondolni, mert akkor nem kell magukat rávenni a rendszeres és átgondolt foglalkozásra, hanem maradhatnak abban a kényelmes állapotban, amiben vannak, és mondogathatják, hgy az egész a kutya hibája, pedig bizony meg lehet változtatni. Én is találkoztam olyan tacskókeverékkel, amit másfél kilométeren át rángattam, de szó szerint, előreszaladt, visszarántottam, megint szaladt, megint rántottam, de nem ám picit, hanem úgy, hogy szaltózott hátra (rettentő ügyesen csinálta, nem koppant meg puffant a földön, hanem konkrétan a lábára érkezett, és ez annyira se viselte meg, hogy egy másodpercre megálljon vagy hátranézzen), hetekig, de egész egyszerűen nem hagyta abba. De azért hozzá kell tenni, hogy ez egy idősödő menhelyi kutya volt, évek alatt rögzült rossz szokással, elegendő foglalkozás és biztos falkaháttér nélkül. Szóval az adott körülmények között nem lehetett megoldani a problémáját, de ha elkerült volna valakihez, aki kielégíti az igényeit és megfelelően kezeli, tuti, hogy normális kutya lett volna belőle is.

Na ezzel csak azt akarom mondani, hogy tudom miről beszélsz, amikor azt mondod, hogy durván húz, és mégis azt mondom, hogy le lehet róla szoktatni. Azért húz, mert egyrészt nem ismer mást, másrészt meg mert tele van levezetetlen energiával, amit a húzásban tud kiélni. Ha sikerül elérned, hogy nyugodt legyen a kutya, ne tomboljanak benne az energiák, akkor már képes lesz odafigyelni rád, és megtaníthatod normálisan sétálni.

2011. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszi, ez hasznos információ.

Ezentúl inkább magamban is próbálok rossz tulajdonságokat észrevenni, nem csak a kutyámban. Mindenkinek igaza van: könnyű másra fogni, de nem biztos, hogy tényleg a másik hibája. : )

2011. dec. 30. 18:11
 18/18 Papp Imre1 válasza:
Szerintem igen mivel nem sérülhet a kutya nyelő vagy légcsőve a húzás miatt, plussz a hám és a poráz az első lábak mögöt kapcsolódik,és egy rövid de erö oldalirányú rántással könnyen kibilenthető az eggyensújábol. Nekem már a harmadik kutyusom van,ezzel a modszerrel mindig sikerült leszoktatni öket az erős húzásról, ha elkezd huzni a kéz előre lendül,ettöl meglezul kicsit a póráz, és röktön egy rövid de erös oldalirányu rántás ettöl altalaban eggyensújvesztés es meglepödés kóvetkezik. De olvastam és rövidfilmet is láttam valahol egy újfajta húzásleszoktató hámrol,ennek kellene utannanéznetek.
2016. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!