Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kutyáról? Keverék , de melyik fajta jellemvonásai látszódnak rajta leginkább?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Sajna a képek nem annyira jók... :( Nem találtam jobbat


2011. dec. 30. 11:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Létezik fekete-fehér mudi, bár ritka, de a tenyésztésből kizáró oknak számít. Szóval ha úgy vesszük, mégsem létezik. :)
2011. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a mudi eredeti kutyafajta, sokkal több színben és méretben létezik, mint amennyiben elismerik. És ez így van jól. Különben unalmas lenne a paletta :)


Nekem fekete van :)

2011. dec. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a fekete-fehér a border collie révén került be egy-két felelőtlen "tenyésztőnek" köszönhetően... Persze papíron az apakutya mudi volt... De tényleg vannak olyan, nem elismert színváltozatok, amik már régen is jelen voltak, és jó lenne, ha elfogadnák őket, mert olyan párosításokból is előjönnek néha, amiből nem is várná az ember. Ilyen az ordas, a mézeslábú (fekete-cser, mint a roti), barna cifra, hamvas cifra, hamvasbarna. De az a tipikus collie-szín nem volt... És sajnos nem kívánatos jellembeli változással is járhat.
2011. dec. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Belső tulajdonságai: Hűséges ,nagyon barátságos ,de idegenekkel szemben bizalmatlan ,a gyerekeket nagyon szereti, más kutyákkal is nagyon jól kijön.

Budapestről hoztuk egy gazdától aki 4 kutyát tartott egy kis méretű kennelben.:( Szegény depressziós volt ,mindenkitől félt ,de 1 év alatt rendbejött. Még akkor is voltak kisebb bepisilések ,de mostanra teljesen megváltozott. Mára már 4 éve vagyunk együtt, és legjobb barátok lettünk.:)

Én leírkáltam amikor elhoztuk a gazdájától ,hogy kik a szülei és láttam is őket ( egy kennelben voltak ). Az apja fajtatiszta mudi, az anyja fajtatiszta pumi! Ő nekem inkább a mudira hasonlít, a testvére pedig a pumira. Tudom ,hogy furcsa de így volt.:)

2011. dec. 31. 13:03
 15/19 szszszigazi ***** válasza:
100%
Háát.. Nemtudom.. Én a Mudit nem igazán látom benne,de a 2. képen tátva maradt a szám.. Pont olyan a feje,mint az én Zackymnek.. Ő Border Collie.. Szóval Border Collie keverék lehet.. Esetleg van benne vlami Kaukázusi,bár ezt nem állítom biztosra.. Border Collie dominál.. Kivéve a fehér színű testét.. :)
2012. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Border collie nagy részben, látszik h terelő, szép :)
2012. jan. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Akiteki ***** válasza:
50%
Azért mert mondták, akár még a postás kutyája is lehetett az apa. :))
2012. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen BORDER COLLI
2012. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Border collie és mudi keveréke lehet.
2012. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!