Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lehet a szuka kutyat...

Mikor lehet a szuka kutyat fedeztetni? Mármint hogy tuzelt es már verzett is. A verzestol számitott hanyadik napon? Amugy a kutya 4 eves boxer.

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

A tüzelés 9-10. napja után.

De mind a szukát mind a kant fel kell készíteni.

Legyenek meg a szűrővizsgálatok. Ha törzskönyves a kutya, akkor kennelnevet kell kiváltanod, tenyészszemlés, kell hogy legyen mindkét állat, fedeztetési jegy és alombejelentés kell.

Pároztatás előtt mindenképp végeztess kenetvizsgálatot, a bakteriális fertőzések kizárására.

Legyen meg a szuka és a kan herpeszvizsgálata, oltása, mert egy fertőzés esetén elpusztulhat az alom sőt szerencsétlen esetben a szuka is.

Legyenek meg az oltások, féreghajtás.

Készülj fel a vemhességre (mikor milyen táplálék kell a szukának, mikor kell az ellés előtti orvosi vizsgálat)

KÉszülj fel az ellésre (mire kell figyelned, mit kell előkészítened az ellésre, legyen kéznél orvos, ha császározni kell, mire kell figyelned a kicsiknél és mit kell tenned, ha valami nincs rendben)

Számíts arra, hogy az ellés utáni 2 hétben folyamatosan ott kell lenned mellettük, 2 óránként emlőre kell tenned a kicsiket


A kérdésedből az derül ki, hogy nem nagyon foglalkoztál a kérdéssel, ha még a pároztatás időpontját sem tudod.

É a helyedben százszor meggondolnám, hogy belevágja-e a dologba.

2009. máj. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%

Biztosan egy újabb önjelölt "egyszer ellenie kell"jellegű szaporító,a tudatlansága mindenesetre ezt mutatja.

A boxer fajtamentők meg tele vannak szebbnél szebb kutyákkal,akiknek ingyen is nehéz azdát találni és nagyrészt az ilyesféléknél születtek.

2009. máj. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló leírta a kérdésedre a választ. Én is a figyelmedbe szeretném ajánlani: [link]
2009. máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Gondolod,az ilyet érdekli?

Fejébe vette,hogy befedezteti a 4 éves szukát és ha előtte vernének agyon felesleges kölyökkutyákat,sem érdekelné.Azért még leelletné a sajátját,nem érdekelné,hogy esetleg tőle is jut a fajtamentőkhöz.

Van egy ismerősöm,boxert tenyészt közel 40 éve,mestertenyésztő.

Azt mondta,ha bárkinek tudomására jut tőle származó bajba jutott boxer,értesítse és indul a kutyáért.

Na ez az igazi tenyésztő!

2009. máj. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
18%

Nevetségesek vagytok. Amúgy semmi közötök hozzá, miért akarja fedeztetni. Mindenki a saját udvarán sepregessen.

T.H.

2009. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%

Az első válaszolók mire válaszoltak???? Nincs munkátok, aztán itt oltjátok a pórnépet??? Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, vagy ha elvi okokból nem is akarsz, akkor NEM KELL!!!!!!

Én sem szeretem a "szaporítókat", de ez már felháborító, szánalmas, stb......:-(((((

2009. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos ez a "mindenki a maga udvarán söprögessen" dolog ez nem ilyen egyszerű, mert sokan pontosan azért dolgozunk keményen a menhelyeken és fajtamentő szervezetekben hogy más helyett söprögessünk...


nem általunk szaporított kutyák kerülnek a menhelyekre mégis mi viseljük gondjukat. Vagy az lenne a természetes hogy beleszólni nem lehet, de a következmények már ránk tartoznak, a mi problémánk ??


Ez így szerintem nem fer ;/

2009. máj. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen így van! Nagy szükség van rá, hogy legyenek olyanok, akik a kutyát érdekeit helyezik előbbre. És valóban nagyon furcsa szituáció, hogy itt kellemetlennek hat a véleményünk, de ha baj van, akkor a segítségünket el szokták fogadni. Sokkal egyszerűbb lenne előre gondolkodni - mi most ezt próbáljuk - mint majd 1 év múlva az árokpartról összeszedni valamelyiküket.
2009. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

A kedves gazdik,ha nem tudják eladni/ajándékozni a kölyköket,rögtön állatvédők után vinnyognak,hogy azonnal szabadítsák meg őket a kutyáktól,mert ugye ezért vagyunk.

Nem ezért vagyunk,de sajnos az állatvédő munka nagy részét a tudatlan,ostoba emberek által lehozott almok elhelyezése jelenti.

Vagy az ilyenektől elviszik kölyökként a kutyát,de az állat fél-egy éves korában sintértelepen vagy menhelyen köt ki,amiről a kedves szaporító nem is tud.

Egyedileg jelölve ezek a kutyák nincsenek,nem lehet visszanyomozni,hol születtek.

Tök mindegy az altató injekcióra váró kutyának,hogy ostobaságból vagy pénzéhségből született.

Kérdezném, nagyokos "hadd szüljön,senkinek semmi köze hozzá"jellegű írogatók hány kutyának,állatvédő szervezetnekk segítettek már?

Kizárt,hogy megtették.Ha lettek volna ilyen helyen,nem írnának ennyi baromságot.

2009. máj. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Én csak egy kérdést tettem fel és nem azt kertem,hogy kritizaljatok föképp a masodik es negyedik valaszolonak szol.Amugy a kutyank mar egyszer ellet es egy hetre ossze volt egy bakk kutyaval teve egy ketrecbe és azert nem tudom hogy pontosan hanyadik napon lehet fedeztetni.Most nincs lehetoseg elvinni 1 hetre es azert szerettem volna a napot pontosan tudni.Az elso ellésébol 4 kolyok szuletett és kutya szereto gazdiknak AJÁNDÉKOZTUK.Ezt azert irtam le mert egyesek tanacs helyett csak kritikékkal léttak el.Amugy koszonom a valaszokat a tobbieknek,akik hasznos valaszokat adtak.
2009. máj. 21. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!