Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kiskutyámmal?

Mi lehet a kiskutyámmal?

Figyelt kérdés
lehet teljesen feleslegesen, de nagyon meg vagyok ijedve, tehát a segítségeteket kérném, h nem-e tudnátok valami okosat mondani. a kiskutyám (8-9 hetes) tegnap délután elaludt. felkeltettem, levittem pisilni akkor szaladgált egy kicsit, meg a cipőfűzömmel játszott. amikor felhoztam akkor már olyan kis álmoska volt. lefektettem a kanapéra aludni. elaludt. éjfél után lefeküdtem és odafektettem magam mellé az ágyba. fél hatkor mindig felébreszt, de most nem tette. hat tízkor felébresztettem, de kis bágyadt volt. egy kicsit járkált, aztán lefeküdt aludni. csomószor felkeltettem, de kicsit nyitotta ki csak a szemét, amikor pedig felemeltem gyenge volt (eldobta magát vagy nem tudom, h mondhatnám.. amikor az ember elájul, kb olyan volt) és ahogy lefektettem abban a pózban elaludt.. de volt, h a kezemben is! amikor aludt néha rángatózott. igazándiból reggelre megette az összes kaját ami a tálkájába volt, ivott is, széklete is volt. most a húgomék játszanak vele, szaladgál.. nem tudom miért lehetett annyira álmoska! annyit tudni kell róla, h amikor apum hozta akkor férges volt, tehát csaknem első közös utunk az orvos volt. kapott gyógyszert. anyu szerint lehet még van benne féreg és attól aludt ennyit.. de nem tudom! nektek mi a gondolatotok, szerintetek mitől lehet ez? mindenesetre ma felhívom az orvost!
2011. dec. 30. 11:23
1 2 3
 11/22 Akiteki ***** válasza:
Próbáljuk ki, hogy ha legjobb álmodból felébresztenek többször egy éjjel, vajon kedvetlen leszel-e. Én személy szerint még agressziv is lennék és randán megharapnám az illetőt. A kezében elaludt, olyan fáradt csórikám.
2011. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Miért írnak szegény kétségbeesett kérdezőnek olyanok, akik csak okoskodnak és belekötnek mindenbe?? Leírta, hogy azért ébresztette fel, mert gyömörgörcse volt a kutyus miatt és idegességében azt se tudta mit csináljon, és akarta látni hogy viselkedik!!! Tehát nem egésznap szekálja, hogy hehe ne aludjon... Féreghajtóztatta is a kutyust, akkor mit kell itt "szíveskedjél kihajtani belőle" bunkó beszólásokat írni?! Mit kell cseszegetni valakit, aki láthatóan imádja a kutyáját, és TERMÉSZETESEN túlizgul minden kis megrezdülését a kutyusnak?! Nagyon okos mindent tudó kutyaszakértő válaszolók, álljatok fel a gépetektől és mentsetek kutyákat, akik rászorulnak, gyerünk, járjatok utána, intézkedjetek! Miért van az, hogy nem lehet feltenni egy segélykérést, mert rögtön mindenki lecseszi az illetőt?! Ti mindig mindenben biztosak voltatok egész életetekben? Fogadok még iskolába sem jártatok, mert ti oktattátok a tanárokat is... Szánalom!!! Még el sem olvassák normálisan a kérdést, csak rögtön támadnak!

Kedves Kérdező! Nyugodj meg, a kutyusodnak ha már semmi jele nincs a tegnapi fáradságnak biztos nincs komoly baja, biztosan csak nagyon lemerült.:) Az enyém is néha kicsit túlpörög, aztán puff, kidől több órára.:) Ha nem eszik, és mindig erőtlen, és fekszik, és nem érdeklődik semmi iránt, akkor irány rögtön a doki.

2011. dec. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Akiteki ***** válasza:
Egyedül te támadtál. Keresd meg a nyugibogyót.
2011. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

:)

Olvass előre kicsikét...

2011. dec. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

ma 20:57

Kicsit túlpörögted a dolgot.

Nem volt támadás. Amit leírtál a végén, olyasmit más is írt.

Az pedig nem támadás, ha megírják, ne birizgálja máskor a kiskutyát, ha úgy érzi,szerinte sokat alszik.

2011. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

tudjátok, nem azért ébresztettem fel a kutyust, h ne aludjon, hanem megijedtem. nem szeretném, h bármi történjen vele! elhihetitek, h életemben nem bőgtem még ennyit, mint amióta velem van (pedig nem vagyok az a síró típus). nem szeretném, h valamit rosszul csináljak.. próbálom megtanítani a szobatisztaságra, játszok vele, megtanítom neki, h mit szabad és mit nem.. amikor megláttam, h férges fogalmam sem volt, most mit csináljak, hirtelen azt sem tudtam, mi az. egyből szaladtam vele orvoshoz! szorgalmasan adogatom neki a gyógyszert háromnaponként. az, h segítségért fordultam nem kell egyből leoltani.


de egyébként a kutyuska már jól van! :) vagyis most alszik. elfáradt. csaknem egész nap szaladgált és rosszalkodott, szóval tuti fáradt volt. :)


tudjátok még miben kellene a segítségetek? fogalmam sincs, h próbáljam a szobatisztaságra szoktatni. úgy kezdtem neki, h vettem kutyapelust. leraktam, de nem pisilt rá. amikor a kőre pisilt, akkor a pelussal feltöröltem a pisit, h hátha akkor rámegy de nem. úgy vettem észre, h fél a pelustól, ezért anyu kitalálta, h lerak neki egy plédet. na arra rápisilt. örültünk, megdicsértük. aztán most jelenleg ott tartunk, hogy pisil mindenhova. eddig a szőnyegre nem pisilt, de már arra is. folyamatosan viszem le óránként (tudom, h nem szabadna, mert nem kapta meg az oltást, de odafigyelek, h semmit ne nyaljon meg, és amikor felértünk, lemosom a lábát). lent ha lerakom és lép kettőt, már pisil, kakil. akkor is örülök, megdicsérem. :) de ki szeretnék találni valamit, h fent is legyen valami olyan, amire rápisil. nektek milyen ötletetek lennének, mit tudnék kitalálni? (ha már a pelus és a pléd nem jött be.) :(

2011. dec. 30. 22:09
 17/22 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem milyen fajta a kiskutyád? :)
2011. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyapelenkát most felejtsétek el, semmire nem jó. Ezzel csak azt éritek el hogy, mindenhova pisil majd a házban, csak kint nem. Nem fogja érteni, hogyha majd egyszer megunjátok hogy x idősen is még mindig bepisil és leszidjátok érte. Azt fogja gondolni, "aha eddig bepisilhettem, mostmár miért nem?". Tessék szorgosan kihordani a kutyust, óránként, játék, evés,után meg pláne.
2011. dec. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja és ha majd kint pisil meg kakil, nagyon dícsérjétek meg, túlzásba is eshettek, minta a kiskutya nyerte volna az oscart. Ezután persze még előfordul hogy bepisil, ilyenkor vigyétek az "alkotásához" és mondjátok neki határozottan hogy NEM! Kb. 15-20 percig ne is szóljatok hozzá, addig tarthat a bünti. Fontos, hogy senki ne sajnálja meg és menjen oda hozzá, mert akkor nem értek el vele semmit és kezdhetitek előlről. Eltart egy ideig, változó hogy melyik kutyánál meddig, az enyém pl. fél évesen lett szobatiszta, volt egy párszor, pisi meg kaki a házban. És tényleg nagyon fontos ha kint piszkít, nagyon dícsérjétek meg, jutalomfalatot is adjatok neki! Remélem segítettem, sok szerencsét az aprósághoz!
2011. dec. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És miért is akarod hogy fent is piszkítson? Gondolom, nincs túl sok kedved, lejárni vele mindig. Pedig muszáj. Egy kiskutya ezzel jár. Konkrétan én tiszta zombi voltam, az első két hétben a havanesem miatt. De abszolult megérte és imádtam csinálni. Nem fog ő elkapni semmit, ha szimplán leviszed, inkább sétákra ne vidd még, míg meg nem kapta az összes oltását. Egyik ismerősömnek, yorki kutyája van, már lassan két éves és még mindig nem szobatiszta, mert annak idején pont ezt csinálták mint ti, ki se merték vinni a saját udvarukra, nehogy elkapjon valamit. Hiába, mondtuk neki, hogy ez nagy butaság és sokkal nehezebb lesz megtanulnia a szobatisztaságot. Nem lesz neki baja, vidd le nyugodtan ott kell elvégeznie a dolgát.
2011. dec. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!