Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyat lehet ivartalanit...

Szuka kutyat lehet ivartalanitani ugy, hogy augusztusban tuzelt es oktober vegen meglettek a kolykok?

Figyelt kérdés
A kutyam 2,5 eves. Nem lenne semmi baja abbol, ha szules utan ivartalanitanank ot? Jaj, es van mellette egy kan kutya is, azt arra az idore el kellene tole szeparalni tole vagy nem? Az osszes kiskutyus mar elkelt, beoltva feregtelenitve, stb. es abbol a penzbol szeretnem ivartalanitani, csak felek, hogy nem e lenne semmi baja abbol, ha szules utan es nem tuzeles utan ivartalanitjuk.
2011. dec. 30. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak az első ivartalanítást kell megvárni van aki vemhesség megszakítással egybe ivartalanítja a kutyáját. Tüzelés közbe meg azért nem ivartalanítják őket mert vérzékenyebbek. Szóval szerintem semmi akadálya de az orvos úgyis elmondja majd pontosabban.
2011. dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Es itt olvastam, hogy a kutyak bele is halhatnak akar, de ugye ennek nagyon kicsi az eselye? Es mikor halnak meg, vagy mitol, vagyis en nemakarom, hogy barmi baja is legyen, nemhogy meg hogy meghaljon. Nagyon szeretem, csak nem szeretnek meg egy adag kiskutyust. Miert halnak meg? Es utana hogy kell roluk torodni, es bet kell lennie, vagy lehet kint is a hazikojaban?
2011. dec. 30. 12:53
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen semmi baja nem lesz, az ellés sokkal jobban megviseli egy kutya szervezetét, mint az ivartalanítás.

Egyidejűleg a kan kutyát is lehetne ivartalanítani, mindkét kutya felépül pár nap alatt, aztán élhetnek vígan tovább.

2011. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Beszélj az állatorvosoddal, ő tudja a legjobban.
2011. dec. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Szóval 2 hónapja szült? Én véleményem szerint még pihentetni kéne,gondolom még az emlői is duzzadta,időbe tellik,mig a hormonháztartása is helyreáll. Szerintem kéne még várni 1-2-3 hónapot,persze a köv. tüzelés előtt kéne beiktatni az ivartalanitást. Mindenképp kérdezd meg az állatorvost,hogy ő mikor javasolja a műtétet.
2011. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kb ugyan az játszódik le mint az emberbe belső fertőzés vagy belső vérzés miatt de ez nagyon ritka ha jó orvosod van akkor nem lehet probléma. Amire figyelni kell hogy ne tudjon a sebéhez hozzá érni és 2-3 napig ne nagyon ugráljon. Ilyenkor jobb ha bent van és kicsit pihen.
2011. dec. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Műtét közben az altatás miatt szokott néha gond lenni, de ez nagyon ritka. Ha aggódsz, akkor előtte csináltass a kutyának egy szív ultrahangot.
2011. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Es az anyagiakkal kapcsolatban ugy 20000 ftbol ki fogok jonni, mert annyit sikerult osszekuporgatnom? Angol cockerspanielrol van szo ami olyan 13-15 kgs kutyus.. A helyi falusi doki vegezne az operaciot.
2011. dec. 30. 13:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a dokit, az árait is ő tudja, nem mi.
2011. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
100%
2 hónap alatt már regenerálódott a szervezete, semmi akadálya az ivartalanításnak. Ha nem a legdrágább pesti klinikára viszed, akkor 20 ezerből biztosan megcsinálják. Tüzelés után rosszabb ivartalanítani, mert akkor még több a vérzés.
2011. dec. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!