Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotoknak, (fajtatisz...

A ti kutyusotoknak, (fajtatisztákra gondolok) megy a hasa, ha házi kosztot kap?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha pl. egy kis töltött káposzta levét kap? Vagy ha minden nap, házi koszton élne és nem mondjuk jó minőségű tápon?
2011. dec. 30. 17:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
Igazság szerint az égvilágon semmi se semmi baja sincs a kutyáknak a házi kajától. Attól is szép nagyra megnőnek és egészségesek. Sokan nem merik mondani, hogy nem azzal etetnek, mert félnek, hogy lehurrogják őket. Pedig néhány generációval előttünk hol volt még a kutyatáp. Akkor is megvoltak a kutyák táp nélkül, és az előtt is.
2011. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igazad van utolsó. Csak az az érdekes, hogy itt mindenki a házi koszt mellett van, máskor meg mindig azt olvasni hogy így táp, úgy táp, de nem is akármilyen, mindenhol az acanát írják, most meg hirtelen csudijó lesz a házi koszt is. Ki érti ezt.
2011. dec. 30. 20:31
 13/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz házi koszton.

Ha a szomszéd óvódából elhozott mákos tészta, vagy a tegnapról megmaradt gombaleves, azon nem fogsz szép kutyát felnevelni.

Ha viszont húst veszel és főzőcskézel, az drágább, mint bármelyik táp.

2011. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A 7. vagyok. Köszönöm a lepontozást :P

Élhet házi koszton, régen is azt ették.... DE akkor volt házi (bio) tej, házi csirke, illetve a kutyák sem éltek ilyen sokáig. És biztos hogy a kutyák sem bírja a túl fűszeres kaját, ahogy az emberek sem (de szeretjük :). A házi koszton egyébként nem a maradékot értettem hanem a nekik főzök.


A táp meg azért kell, mert nem tudok mindig főzni nekik. Sosem hurrogom le, ha valaki főzött kajával eteti, de egy maradékon tengődő kutya nem fog úgy kinézni, mint egy helyesen etetett.

2011. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Régen házikoszton élt akkor nem volt semmi baja csak ha valami nagyon tejfölös, nagyon zsíros dolgot kap akkor megy a hasa és hányik úgyhogy ilyeneket ne nagyon adj neki, de amúgy néha néha kap egy kis husit, fasírtot, virslit, húslevest... és attól nincs baja ha nem nagy mennyiséget kap.
2011. dec. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 maoamom ***** válasza:

Ha nagyon zsíros, fűszeres az étel amit adsz neki,akkor menni fog a hasa. De én szoktam adni a táp mellett nagyon ritkán egy kis rizst, meg natúr csirkemellet, májat, azt nagyon szereti és semmi baja tőle. Azért jó a táp és sokan azért vannak mellette, mert a minőségi prémium tápok kortól függően minden tápanyagot, vitamint tartalmaznak a kutya helyes fejlődéséhez. Ha valaki csak házikoszttal eteti a kutyáját, fent áll annak a veszélye, hogy nem kap meg minden szükséges tápanyagot. Persze lehet neki főzőcskézni,és nagyon jó könyvek is vannak erre ami leírja mit hogyan kell főzni neki, de sok ember még magának se ér rá minden nap főzni...

Nekem az a célom, hogy a kutyám minél tovább éljen egészségesen mellettem. Kunyizhat tőlem akár pl. tegnap tatar beafsteak-et, nem adok neki, mert az tuti meghajtaná :)

2011. dec. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

mamámék házi kosztot és tesco-s tápot adnak a kutyáknak , a kettőt össze keverve , a kutyáknak szép fényes a szőrük egészségesek és kölyök koruk óta ezeket kapták ,amikor meg vágnak csirkét vagy nyulat akkor szoktak abból is kapni maradékokat...eddig sok kutyájuk volt és mindet így eteték és sokáig éltek és betegek se voltak..



bár én se etetném így azért a kutyáimat , minőségi tápot kapnak és amikor van olyan koszt ami nem túl zsíros vagy fűszeres azt adok nekik :)

2011. dec. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!