Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya adóról? (rövid kérdés,...

Kutya adóról? (rövid kérdés, hősszúmagyarázat)

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne egy nagyon fontos kérdésem ugye jön ez a kutya adó azt mondták veszelyes kutya fajták után akar 20 ezer forintot is ki szabnak. Idézem : " Veszélyesnek azon kutyák minősülnek, amelyek fizikai sérülést okoztak, vagy "fizikai, vagy pszichikai állapotuk alapján feltételezhető, hogy fizikai sérülést okozhatnak". Akkor most mi minősül veszelyesnek nekik.Ha van egy amstaffom chipes törzskönyves enni való jól nevelt kis családtagom az mert kerül nekem többe azért mert van olyan hülye aki azért vesz ilyet mert azt hiszi ez trendi mert amsstaff vagy valami más fajta és a kutya ön hibáján rossz nevelés miatt lett ilyen. A kérdésem az lenne ha van amsstaffom azután mennyi lesz az adó mert nem írtak semmit pedig mindenhol kerestem mely fajok után kell 20ezret fizetni????? Es egyik barátom most pitbullt tart egy éves törzs könyv nélküli azután mennyt kell fizetni ???

Azért mondom hogy törzs könyv nélküli mert akkor vegülis nem pittbull mert és nem kell 20ezret fizetni mert mivel bizonyítják hogy az de ez az én el kebzelesem mert fogalmam sincs lécíves segítsetek közsínöm.


2011. dec. 31. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
A nagy testű kutyákért kell 10 ezren felül fizetni, mert az már veszélyesnek számít ha nagy testű a közepes testűért 5-6 ezer a kistestűért pedig 2-3 ezer forint ami meg magyar kutya mint pl a puli, magyar vizsla stb. az ilyenekért nem kell fizetni mert magyar B.U.É.K. :D
2011. dec. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
B.U.E.K köszi De meg írjatok ez amúgy biztos.
2011. dec. 31. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel még nincs az alkalmazására gyakorlat, majd csak jövőre derül ki, hogy ez hogy megy.

A törvény szövegét mindenesetre a www.magyarkozlony.hu oldalon tudod elolvasni a törvény keltezésére keresve, ami 2011. 11. 14.

2011. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajtára van a "veszélyes kutya" megállapítás.

Ha valakenek a kutyája pl az utcán megharap valakit, vagy feljelentenek valakit, mert a kutyája az utcán támadja az arra járókat, netán sérülést is okoz, na ilyenkor szakértő megvizsgálja a kutyát.Ő fogja megállapítani, valóban antiszoci-e a kutya. Ha megállapítják, akkor lesz veszélyessé minősítve. Ennek vonzata nem csak a magasabb adó, hanem a tartással is vannak komoly előírások. Nem szükséges, hogy éppen nagytestű legyen veszélyessé nyilvánítva. Keverék, akár közepes testűt is veszélyessé nevezhetnek, ha az agresszív.

Amúgy nagyon sok helyen nem is vezetik be az adót.

2012. jan. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Így van, fajtákhoz és testmérethez semmi köze a törvénynek, egyedenként szabják ki elvileg. (Ez legalább normálisan van kigondolva.)

Ha tehát nekem lenne egy méregzsák, törzskönyv nélküli csivavakeverékem, ami már 3 postásnak lerágta az ujját, az után fizethetném a súlyosabb adót, míg egy kedves, bújós, családban szocializált pitbull vagy rottweiler senkit nem zavar.

2012. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szszszigazi ***** válasza:
Elvileg semennyit se kell fizetned,ugyanis én úgy tudom,hogy a chippes vagy ivartalanított vagy menhelyről való kutyákért nem kell fizetni..
2012. jan. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!