Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félnek az emberek ha,...

Miért félnek az emberek ha, ugat egy kutya?

Figyelt kérdés
Az én kutyám egy beagle,és sokszor ugat.De az emberek annyira félnek az ugatásától,miért van ez?De persze amikor a kis ölebek morognak meg minden akkor "jajj de aranyos". Mi a véleményetek erről?
2009. máj. 21. 21:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat a vesszőt a ha elé kellett volna tenni.
2009. máj. 21. 21:54
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem leginkább az olyan emberek félnek a kutyák ugatásától akik nem értenek hozzájuk.Az én kutyám gyakran játékból is ugat mégis sokan megijednek tőle.

Sokan társítják az agresszióval az ugatást és gondolom ezért félnek tőle.Pedig egy kutya sokféle képpen tud ugatni.

2009. máj. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem egy Havanese-m van, az egész kutya 2 Kg. A postás, és a díjbeszedő retteg tőle :) Mindig montam ne féljenek tőle nem bánt, csak ugat!

Aztán a múlt hónapban két embert is megharapott! Hozzá kell tennem, hogy valaki bánthatta előtte, mert kicsit korábban fájlalta az egyik lábát.

Vérmes kis szőrgombóc :), neki megy mindennek!

2009. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

2 kilóval nem havanese!!! Bár ha 3-4 hónapos akkor az, de ha elmúlt fél éves és 2 kg akkor az nem havanese, hanem vmi keverék!

Havanese standard súly: 4-6 kg.

2009. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Épp az ilyen emberek miatt félnek sokan a kutyáktól! Nem azt kell kiabálni, hogy nem bánt, hanem megmondani neki, hogy maradjon csöndben, nem odaengedni mindenkihez stb... Akiket úgy neveltek, azok nem tehetnek róla, hogy félnek. Ő honnan tudja, hogy a te kutyád nem bánt csak ugat. Gondolom nem olyanok félnek a kutyaugatástól akiknek van kutyájuk. Ha viszont nincs akkor miért lennének tisztában vele, hogy mikor ugat a kutya játék közben? Nem azokra kell mérgesnek lenni, akik félnek, mert valószínűleg ez nem úgy működik, hogy olyan kedve van és akkor nem fél majd, és nem hiszem, hogy nekik élvezetes dolog félni... Valakinél betegség is lehet ez a félelem... A kutyások felelőssége, hogy megneveljék a kutyájukat, hogy még véletlenül se keltsen félelmet senkiben, hogy ne engedjék oda, csak ahhoz aki akarja. És hát nem alaptalanul félnek az emberek, mert itt ezek az alap dolgok hiányoznak a kutyát tartók nagy százalékánál... Egy idegen ember meg honna tudja, hogy a te kutyát jól nevelt? Annak nem fog hinni, ha azt kiabálod, hogy nem bánt, ha látja hogy jó kutya, nem ugat, akkor biztos nem fog annyira... Aki meg fél az ugatástól az nem hiszem, hogy cukinak tarja kicsiben...
2009. máj. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Én személyszerint lekevernék egyet annak aki azt kiabálja nekem,hogy nem bánt.. egyszer megyek végig a legnagyobb lelki nyugalomban az utcán,egyszercsak kapu kinyit ,gazdi autoba be,a vizsla meg ki a kapun egyenesen a lábamnak.. először az is csak ugatott,még jó,hogy összeszartam magam..kedves gazdi meg kiabált,hogy nem kell félni.. valoszinüleg ezért volt 5 mp mulva a vádlim már a kutya szájában. El kell hallgattatni a kutyát ha ugat valakit.
2009. máj. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Én mint két nagyobb testű kutya gazdája is utálom, ha egy gazda annyira nem képes, hogy megnevelje a kutyáját, hogy az ne ugasson meg idegeneket. Én csak utálom. De vannak emberek akiknek nincs kutyájuk, azoknak a 99%-a nem is ért a kutyához, így teljesen megértem, ha esetleg megijednek. Számomra az ölebek morgása, vicsorgása és ugatása sem cuki. Sajnálatos módon a gazdák nem tesznek ellene, maximum "jaj Fifike ezt ne, ilyet nem szabad" - de ki gondolja, h ebből ért egy kutya. Az ilyen kutyák már rég a gazdájuk fejére nőttek és más szituációban sem hallgatnának rájuk.


Ne vedd bántásnak, de neveld meg a kutyádat, hogy ne ugasson meg idegeneket!


(ha játék közben ugatnak a kutyák az teljesen más - mielőtt az a téma is idekeveredne)

2009. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de ha pórázon van, akkor miért kell félni?
2009. máj. 22. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:

@05-21 22:25

Örülök, hogy van itt szakértő, aki ismeri a standardokat, és beleugat!

A történet szempontjából mindegy, mekkora az a kiskutya, hasamra ütve írtam egy számot!

Most elmegyek, és a kedvedért lemérem hány kiló ez az 5 éves méregzsák, aztán majd jelentem neked az eredményt!

:)

2009. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ehhez szakértőnek lenni drága:) De ha 3 kilós akkor sem havanese, hanem egy szaporítós keverék. Azért ne legyél elkeseredve mert át lettél b*szva:D
2009. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!