Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem értik meg az emberek...

Miért nem értik meg az emberek, hogy a kutya nem divat?

Figyelt kérdés
Ma az verte nálam ki a biztosítékot, hogy egy 18 éves csaj elkezdett áradozni, hogy lesz egy extra mini yorkija. Ez még nem is lenne baj, de hozzátette, hogy vesz neki divatos ruhákat, egy rózsaszín hordozó táskát és nem engedi majd a nagy kutyákhoz. Még azt is mondta, hogy tök jó, hogy ilyen divatos kutya, mert mindenki milyen aranyosnak fogja tartani.
2010. dec. 16. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ebben még az lesz a pláne,hogy nem fog érte százezreket kiadni,hanem megveszi,,elérhető áron"szaporítótól,aztán majd idegbajos,öröklött betegségektől szenvedő kutyája lesz...Extra mini yorkie-t én még tenyésztőtől sem vállalnék be(vagy legalábbis csak nagyon jó tenyésztőtől,már ha ilyen kutyusra vágynék)mert így is igen gyakori náluk a légcsőösszeomlás...Én nem merném megkockáztatni.A pedig,hogy divatból vesznek egy fajtát...:SAz embernek sem használ,az adott fajtának pedig végképp nem.Nem értem az ilyen embereket...
2010. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha van pénze azokra a méregdrága kutyaruhákra, akkor csak vegye meg. A kutyának nem árt, ha felöltöztetik, csak épp idétlenül néz ki ruhában.
2010. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Sajnos szaporítótól veszi, mert csak 20000 ft lesz.
2010. dec. 16. 20:49
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem értik, mert fogalmuk sincs róla az ilyeneknek, hogy a kutya is egy érző lény és nagyon sok esetben láttam már életunt divatkutyákat a kis ruhácskáikban..szerintem szánalmas..inkább venné figyelembe, hogy a yorki egy terrier féle, ami azt vonja maga után, hogy komoly fegyelmezés és nevelés kell neki, nem pedig az, hogy cukirózsaszín ruhákba bújtassák. Félreértés ne essék, aranyos kiskutyák, de meg kellene őket hagyni a maguk kutya mivoltjukban, nem pedig divatcikként kezelni őket, hiszen nem egy menő táskáról vagy cipőről van szó.
2010. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Remélem telibefossa az ágyikóját.
2010. dec. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos az a baj hogy igenis divatcikk a kutya nagyonsok embernél.A Tv-ben meg még rá is tesznek egy lapáttal mikor az agyament celebek mutogatják a pic.anyaló kutyáikat!!Pfúúúj!
2010. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Jézus!

Inkább ne is írtad volna ezt le! Mekkora hülye P*csa lehetett az a nő.. !? Atyám! Nekem is van két csivavám, de nem divatból vettem őket (pedig szőke vagyok), hanem mert egyik rokonomnál volt szerencsém megismerni a fajtát. Sosem hordtam egyeket sem táskában, és csak télen kapnak kabátot, ha hosszabb sétára megyünk. Egyébként munkakutyás csaj vagyok, másik kutyám németjuhász, szintén nem a divat miatt, hanem mert az a kutya jellemez engem, ugyanolyan karakter mint én.

De ez... elég gáz... Az ilyeneknek még plüss kutyát sem adnék a kezébe, nem hogy igazit. Egyébként extra mini yorki nincs! Csak valami széttenyésztett szerencsétlen kisállat, akivel ezt műveli a DIVAT! Ugyanilyen sorsra fog jutni a staff is, és még sok ma divatos fajta. Nézzétek meg mit műveltek a németjuhásszal, alig lehet kifogni pár szép és nem ideggyenge példányt.. :s Szerencsére nekem sikerült....

2010. dec. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Hát igen. Sajnos egyre többen veszik a ktyát divatnak, mintsem házörzőnek, vagy pedig egy hűséges társnak. Szerintem az is hülye volt -már bocsánat- aki a kutyahordozótáskát és a kutyaruhákat kitalálta. Ez most nem a kutyákra vonatkozik, hanem a sok emberre aki ruhát ad rá. O.K. , hogy az ember vesz fer ruhát, de gondolom ő se örülne, akkor , ha úgy kellene valakinek ráadni. Szóval...mindegy már a gondoloat is idegesítő. :S
2010. dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

azért a kutyaruhát ne sajnáljuk le...

vannak fajták, akiknek igenis kellhet télire - és nem csak az ölbenülő kategóriára gondolok. whippet, ridgeback, staff, mindnek rövid szőre van, és hajlamosak rá, hogy fagyosak legyenek. a pitünknek is vettünk kabátot, no nem prémes gallérú, meg rózsaszín, viszont vízálló, és melegen tartja a tüdejét, és a hátát. hosszú sétákkor nagyon hálás érte, plusz fényvisszaverő minta van rávarrva.

de amúgy egyetértek az előttem szólókkal, gusztustalan, ha egy kutya a divat bábjává válik.

2010. dec. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon buta...Én is yorkshire terrier gazda vagyok, és az enyémnek is van "pici rózsaszín ruháckája", de azért mert lány,mert az állatorvos azt mondta, hogy kell, és mert fázik.Mellesleg szőke vagyok, így engem is érhetnének előítéletek...Viszont olyan hogy "extra mini" meg "mini" yorkshire terrier nincs!!!!!!Ők sajnos tényleg a tenyésztők, vagy a szaporítok "találmányai".
2010. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!