Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bocsánat, hogy megint írok,...

Sophie12 kérdése:

Bocsánat, hogy megint írok, de úgy érzem muszáj. Szerintetek fogom még őket valaha is látni?

Figyelt kérdés
Annyira reménytelen az egész. Netboardon is olvasom mindig, hogy megkerültek, és alig várom, hogy én is kiírhassam, de már 5 napja nem láttam őket, és annyira rossz érzés látni, hogy más boldog. Persze, örülök neki, de alig várom, hogy én is átölelhessem őket. Olyan tehetetlennek érzem magam. Már plakátoltam, felhívtam a menhelyeket.. Csak a lopás maradt, vagy az, hogy valaki befogadta őket.. Rendőrségre anyu nem akar menni, nem tudom hol keressem őket.
2012. jan. 2. 10:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ez jó hír! :) Ma megpróbálom anyut rábeszélni, hogy menjünk el a menhelyekhez, megnézni, tényleg ott vannak-e, bár apum nem engedi, mert hogy ha már felhívtukk, szóltak volna.


Szerintetek hol lehet? Ellopták, befogadták....?

2012. jan. 2. 11:18
 12/25 anonim válasza:

Nekem egyszer ellopták a kutyámat,kis foxi volt,tényleg kicsi még nem kellett volna kiengedni "őrködni".Szerintem simán kiemelték a kerítés alól.Gyönyörű kutya volt és eltűnésére rá NÉGY ÉVRE megkerült,igaz nem a megszokott módon,nem mi találtuk meg hanem aki ellopta visszaakarta adni mert már nem kellett neki.Ezt mondjuk nem csodálom hiszem a kutya tiszta vér,tiszta sár,kosz volt az egyik fülének a fele meg sem volt :(.


Tegyél fel hirdetést a menhelyek honlapjára az elveszett állatok közé,és nézegesd a talált állatokat és a gazdira várókat is.Plakátolj még sok helyen,telefonon a menhelynél mindig érdeklődj,de nem árt bemenni mert ott sem mindig tudják eldönteni hogy a kutya fehér vagy fekete (saját tapasztalat).

Szurkolok,sok sikert! :(

2012. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ellopták őket. :(

Írd ki plakátokra, mindenhova, hogy jutalmat fizettek a "megtalálónak". Hátha ez meggondolásra bírja azt a szemetet, aki elvitte őket.


Anyukámnak a régi skót juhászát lopták el, 2 hétre rá jelentkeztek a tolvajok, valami irdatlan összeget kérve a kutyáért. Nagypapám odament, a csontváz-sovány kutya a trágyadombon volt leláncolva egy cövekhez. Mikor kérték a pénzt, mondta, hogy örüljenek, ha a rendőrséget nem hívja ki rájuk.

2012. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Rá van írva az összes plakátra, hogy jutalom a megtalálónak,de eddig semmi jelentkezés nem jött.... Nagyon félek, nem tudom már hogy hol keressem őket, mindenhova raktam fel hírdetéseket stb. :'(
2012. jan. 2. 11:26
 15/25 anonim ***** válasza:
Ne add fel!! Szurkolok neked!! Elmentél a menhelyre?
2012. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem, csak felhívtam őket/emailt írtam nekik, anyu nincs itthon, apu nem akar elvinni, mert hogy ha már írtam nekik emailt, és mondták hogy nincsenek ott ,akkor hiába megyünk
2012. jan. 2. 11:55
 17/25 anonim ***** válasza:

Menhelyeket akár személyesen, akár honlapon rendszeresen ellenőrizzétek! És ne csak a környéken plakátozz, ha faluban laksz, akkor a közeli településeken még kirakhatsz párat (forgalmasabb helyekre). Én nagyon drukkolok!

Nekem egyszer eltűnt a border collie keverékem, de ő szerencsére csak két órára, mire visszaértünk a keresésből, az utcában üldögélt. De már olvastam olyan lehetetletlennek tűnő eseteket, ahol fél év, vagy akár több év után került elő a kutya. Hidd el, van remény!

2012. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy megtalálom őket :( Ha megtalálom őket, biztosan el viszem őket chippeltetni (nem tudom, így kell-e írni :D), tetováltatni, minden..
2012. jan. 2. 11:59
 19/25 anonim ***** válasza:

Tényleg érdemes elmenni a menhelyre személyesen. Pár éve ismerősömnek eltűnt a (fajtatiszta) Amerikai Pitbull-ja, kérdezték menhelyen, mindenhol. Sehol sem volt. Aztán meglett a kutya az egyik menhelyen. Kiderült, azért nem mondták, hogy ott van, mert azt hitték a kutyára (sötét barnás színe volt), hogy Német Vizsla-Labrador keverék...

Simán félrenézik minden második kutyánál, hogy milyen fajta, vagy csak nem is érdekli őket, azt hiszik mindegyikre, hogy keverék, nem tudom. De érdemes körbenézni a menhelyen, az alkalmazottak bármit mondhatnak, a fele nem is ismeri rendesen a kutyafajtákat.

2012. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Anyut az Istennek se tudom rábeszélni, hogy menjünk el... :(
2012. jan. 2. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!