Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy beszéljem ezt meg apámmal?

Hogy beszéljem ezt meg apámmal?

Figyelt kérdés

A történet lényege:

A kutyáim kinn voltak az udvaron, amikor nagypapám becsengetett. A kutyák a csengő hallatán persze ugatva indultak rohamra, de mikor megérezték, hogy ki az, elhallgattak. Apa közben ment ajtót nyitni, és (visszafelé jövet, amikor a kutyák már nagypapámat táncolták körül!) úgy belerúgott a kutyámba, hogy az felvonított tőle. Mint kiderült, a másik (az öreg) még nagyobbat kapott, csak ő nem vonított. Erre futottam ki, hogy mi történt. Apa szenvtelenül közölte, hogy "Megrugdaltam a kutyáidat."

Nem látok a pipátok még most sem.

És még meg sem tudtam vele "beszélni" a dolgot, mert nagypapám ott volt, és előtte csak nem kezdek el ordítozni apámmal...

A kutyák néha tényleg idegesítően ugatnak, elismerem és próbálom kontrollálni, de most csak addig csinálták, míg az 5 m-re levő kapuig elrohantak! És akkor sem kéne őket megrugdalni, pláne ennyire! Mi van, ha bajuk lesz tőle?!


Mit csináljak? Hozzam szóba apának, majd ha lehiggadtam? Nem hiszem, hogy nyugodtan meg tudnám beszélni vele a dolgot, főleg ha elkezdi azt a lekezelő stílusát, ááá...

Nem akarom, hogy megint hozzányúljon a kutyáimhoz, mert ha egyszer elpattan az agyam, biztos nagy veszekedés lenne belőle.

Mit csináljak?...


2012. jan. 2. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezért lehet, hogy sokan le fognak pontozni, de most végig gondoltam, mi történne, ha az én apám bántani merné a kutyámat (bár mi nem vagyunk tól jó viszonyban). Nem valószínű, hogy én csak a veszekedésnél megállnék.

Itt nem csak arról van szó, hogy esetleg bajuk lehet, mert bár nem voltam ott, de talán nem annyira vészes. Itt inkább az elv a fontos, hogy bántani képes ártatlan állatokat, sőt részben a saját állatait. Ez már állatkínzás és személy szerint én az állatkínzókat nem tudom emberszámba venni. Valószínűleg az én esetemben ez lenne az utolsó, hogy látnám az apámat.

Bocs a kiborulásért.

2012. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen ez durva az én kutyám is szokott idegesítően ugatni és volt, hogy apa is mondta, hogy éjszaka nem tud tőle aludni meg milyen idegesítő, ő attól félt, hogy valamelyik szomszédot idegesíti és megmérgezi a kutyát vagy valami! De nem rugdosta volna meg az biztos! Hány éves is vagy? Am. meg megrugdosni a kutyát? Ha olyan helyen rúgja meg nagy baj lehet belőle! Szerintem valahogy meg kéne ezt beszélnetek nyugodtan!
2012. jan. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki, hogy mindannyiótok érdekében fejezze be a kutya-rúgdosást, mert a kutya ösztönlény, és az agresszióra agresszióval fog reagálni. És egy harapós-agresszív kutyánál még mindig jobb egy ugatós kutya. Örüljön neki, hogy a kutyák jeleznek, ha valaki settenkedik a kapu előtt. Mit csináljon a kutya, ha nem ugathat? Nyávogjon?
2012. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megemlíteném neki(azt azért leszögezném, hogy nem rugdosná meg apu a kutyáimat). Ha veszekedés lenne belőle, akkor az lenne. Egyikőnk se engedne, mert ugyan olyan a természetünk. Mind a ketten puffognánk utána, aztán ennyi. A te apukád természetét te ismered, hogy veszekednétek- e vagy nem, az biztos én megemlíteném neki.
2012. jan. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindannyiótoknak a válaszokat!

Nem érdeklik a kutyák, ki nem állhatja őket, de bántani sem szokta őket, csak ha alapjáraton is ingerült. De akkor meg uralkodjon magán, a fenébe is, felnőtt ember!

23 éves vagyok, egyetemre járok, itthon lakom, tehát eléggé ki vagyok a szüleimnek szolgáltatva.

Az a baj, hogy akkor és ott nem szólhattam rá, mert mégis csak a gyereke vagyok, és az ő apukája előtt nem állhattam neki felelősségre vonni...

Utólag meg milyen már... "Apa, tudom, hogy 3 órája történt, és rég el is felejtetted, de szeretném, ha nem rugdalnád a kutyákat, jó? Köszi." Nem vagyunk olyan Nagy Bizalmas Beszélgetős viszonyban, szerintem kiröhögne.

2012. jan. 2. 17:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ott helyben szóltam volna neki. Mondjuk én már külön élek, nem vagyok neki kiszolgáltatva meg amúgy sem haragtartó. Ha meg jogosan szólok neki valamiért, nagyszüleimnek is annyi szokott lenni a reakciója, igazad van unokám mond is meg neki.

Ha most nem akarsz neki szólni, akkor következőnek, ha ilyet csinál említsd meg neki, hogy ne rugdalja a kutyákat.

2012. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Állatok az erdőkbe, emberek a városokba, házakba. Nem kell keveredni, abból csak a baj van. Látod.
2012. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom. Te egyébként az erdőben milyen netet használsz?
2012. jan. 6. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!