Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet egy 15 eves fiúnak...

Jó ötlet egy 15 eves fiúnak ballagási ajándékként egy kan Yorkshire terriert? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Már egy ideje 1,5 éve zeng attol a ház hogy ő nagyon akar egy yorkit. Gondoltam mivel ballagni egyszer fog 8bol 9be;-) Azt megjegyzem hogy allergias a kutyaszorre de őneki nem fog gondot okozni mivel fodrasznak keszul es anya tanítgatja...
2012. jan. 3. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg Yorkit akar akkor miért ne.

(Én több olyan fajta is van ami nem vált ki allergiát. Éne gy fiúnak nem pont Yorkit választanék de ha neki az tetszik akkor legyen.)

2012. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha a szülei beleegyeznek és a fiú elég felelősségteljes egy kutyához, akkor akár lehet jó ötlet. De mindenképp beszélj a szülőkkel, mert nekik kell a kutyát eltartani és fizetni utána! Ne az utcán végezze végül.
2012. jan. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Megjegyzem hogy a szuleinknek mondogatta... Ok azt mondtak, hogyha majd megerdemli + meg oveluk akarjuk meglepni... :-)
2012. jan. 3. 18:06
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a család tisztában van a kutyatartás velejáróival, költségeivel, és úgy vélik, hogy a fiuk 10 év múlva is szívesen feszít majd egy yorkival az oldalán, akkor persze, jó ajádnék.
2012. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó ötlet!Nekem most van egy 11 hetes yorki fiam!:))Nagyon nehéz egy kis kutyussal!
2012. jan. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a szülők tudnak róla, akkor akár jó ötlet is lehet. De mivel ez egy terier, tehát, pörgős kissé makacs kutya, ezért nem árt ha valaki olyan neveli, aki ért is hozzá. Ha nem volt még ilyen kaliberű kutyájuk, akkor mellé adnám azt a jótanácsot, hogy menjenek el kutyaiskolába.
2012. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak helyeselni tudok az előttem szólókhoz, de van még egy fontos szempont, a testvéred vajon továbbtanul majd, ha 18 éves lesz, vajon elköltözik másik városba? Nem kell, hogy válaszolj rá, de akkor a kutya rád/szüleidre marad, ezt is érdemes mérlegelni!
2012. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

az előttem szólókkal egyet értek, annyit tennék még hozzá, hogy én a helyedben nem egy konkrét, piros masnit viselő kiskutyát adnék neki!


elmondom miért.

voltunk már ilyen kutyaajándékozós szituban, az illető lány élt-halt a blue-merle border collie-kért, agilityizni szeretett volna, volt kutyás tapasztalata, stb. ezért a barátai összedobtak rá pénzt, én pedig (egyik ilyen barát az én testvérem) jóban voltam egy tenyésztővel, akinél pont készült egy alom merle anyától. én voltam a kezes a gazdiért (egy tenyésztő sem ad el szívesen ajándékkutyát!), és lefoglaltam egy szuka kölyköt.

a konkrét ajándék pedig egy "border collie ajándékutalvány" volt, nyomtattak neki a srácok egy ilyen lapot. persze volt nagy sírós boldogság mikor megkapta :) és utána ő ment el kiskutyákat látogatni és kiválasztani a neki tetsző kölyköt.


szóval én azt javaslom inkább csak a kiskutya lehetőségét ajándékozzátok neki, had válasszon ő egy számára szimpatikus kölyköt!

2012. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
kutyatartasban o a legjobb a csaladban! volt mar 3 kutyank, egy spicc keverek, vizsla keverek es egy kaukazusi medveolonk... maradjunk annyiban hogy atvette apamtol az alfahim szerepet pluszmeg nagyj minden egyszerubb sott nehany nehezrs is megtanitotta oket... csak sajna a szomszed imadja a MI kutyainkat... a kis vizslankat kinyirta de sajna nincs bizonyitek ellene de biztos hogy o volt!!!
2012. jan. 3. 20:05
 10/13 A kérdező kommentje:
a tovabbtanulas o azt mondja nem nagyon akar miskolctol tavolabb menni de nem tudni mit hoz a sors
2012. jan. 3. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!