Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztő vs Doki?

Tenyésztő vs Doki?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Van egy 11 hetes yorki kutyusum.Már van 2 oltása.A doki azt mondta,hogy a 2. oltás után 10 nappal elkezdhetem sétáltatni a kutyust viszont a tenyésztő meg azt mondta,hogy csak a 3.oltás után 10 nappal vihetem le.Szerintetek?Szeretném minnél hamarabb szobatisztaságra nevelni,mert van egy 19 hós kislányom és a tisztaság szempontjából sokkal jobb lenne.Mennyi idő még teljesen szobatiszta lesz egy kutyus?
2012. jan. 3. 21:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon eltérőek a nézetek az oltások száma és a kivihetőség tekintetében. Van, aki már az első után kiviszi. Van, aki kivárja az összeset. És közte a variációk.

A yorki nagyon aprócska. Most enyhe az idő, ami kedvez a baciknak is. Ha sok a kutya a környezetedben, nagyobb a rizikó. Neked kell eldöntened, mered-e bevállalni, ha netán beteg lesz. De az is elképzelhető, semmi baja nem lesz.

A dokid, ha a körzetedben lévő kutyákat ismeri, tudja, éppen mi az aktuális vírus, betegség azon a területen. Ha becsületes orvos, mindezt figyelembe véve ajánlja, hogy mikor lehet kivinni a kutyát.

De a végső döntés a Tied.

2012. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondanám, hogy ne oda vidd, ahol az összes többi kutya is sétál, mert ott nagyobb eséllyel kap el valami csúnyát. Kutyakakának a közelébe se engedd, ez az elsődleges szabály. Egyébként szerintem hallgathatsz az orvosra, de ha félted a kutyát, akkor persze várj még vele.

Az pedig, hogy mikor lesz szobatiszta, csak rajtad és a kutyán múlik, nem nagyon lehet előre megjósolni. Van, amelyik három hónaposan már egyáltalán nem kakál be, de ezek mondjuk inkább kertes házban lakó ebek szoktak lenni, akiket öt másodperc kirakni, ha látják, hogy kell neki. A nehezebben tanulóknak néha fél éves korukig vagy még tovább is eltarthat, függően a gazda viselkedésétől.

2012. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő biztosra megy, a doki meg szakmailag megalapozottan "majdnem" biztosra. Ez azt jelenti, hogy a már a második oltás után 10 nappal is kicsi az esélye a fertőzésnek, a harmadik után ehhez képest is még minimálisabb, de valóban a negyedik a biztos. Én betartottam mindent az első kutyámnál, a következőt viszont hamarabb kutya (és ember) társaságba fogom vinni, mert a szocializáció szempontjából nagyon rossz, ha a 8-14 hetes kor közötti időszak szobafogságban telik a betegségektől való rettegés miatt.
2012. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Én csak a 3 dik után egy héttel vittem ki de az én kutyám ne anyatejen nevelkedett ha te 8 hetesen hoztad el a tenyésztőtől és megvan 2 oltása szerintem kiviheted de ne enged nagyon sok kutya közé csak akit ismersz és tudod hogy megvannak az oltások a másik a kutya macska galamb ürüléket nagy ívbe kerüljétek el. Szóval szerintem kiviheted ha figyelsz rá. Sok sikert a Kislányodhoz és a kutyusodhoz is :)
2012. jan. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolnám, hogy inkább a tenyésztőre halgass, mert ő ért, ő specializálódott erre a fajtára, valószínűleg nagy tapasztalata is van ebben. Attól baj nem lehet, ha később viszed le a kutyát néhány héttel, viszont attól igen, ha korábban és esetleg parvos lesz. Várd ki a szükséges idöt.

Viszont utána amint lehet menjetek kutyaoviba szocializálni a kutyátokat, ha tehetitek.

2012. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Akiteki ***** válasza:
100%
Én minden kutyámat levittem kevésbé forgalmas helyre azonnal, ahogy hazahoztuk. Ezért csak elvétve kellett a végterméket takarítani utánuk. Nálunk az orvos szólt, ha esetleg beteg kutya volt a környéken, hogy arra ne menjek. Ha kellő sűrűséggel levittem, 1-2 nap alatt megtanulták, hogy a lakásba nem csinálunk. Szóval elég hamar megy. Minél később kezded el, annál nehezebben fogja megérteni, hogy miért nem szabad, amit eddig lehetett.
2012. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok4Köszönöm a válaszokat!10 hetesen hoztam el a kutyust,szóval még csak csütörtökön lesz egy hete,hogy nálunk van.Igzából már 3 oltása van és még hátra van egy kombinált és a veszetség.Ahol mi lakunk elég sok kutyus van,de a házunk előtt nem szokták sétáltatni őket.Arra gondoltam,hogy oda leviszem,de nagyon féltjük,mert nem szeretnénk,hogy ezért beteg legyen.A férjem azt mondja,hogy ne vigyem és kibírjuk még ezt a 3 hetet.Itthon a pelusra próbálom szoktatni,de arról is olvastam már,hogy nagyon nehéz lesz leszoktatni róla.Háát...nagyon tanácstalan vagyok!
2012. jan. 3. 21:58
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, a pelenka minden, csak nem hosszú távú megoldás. Cifra dolgokat tudnék tenni azzal, aki kitalálta...
2012. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Szerintem meg már most is leviheted. A veszettség ellenit totál felesleges megvárni, gyakorlatilag nem létezik veszettség a városokban.
2012. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Én bizony a lakásban , amíg picik voltak a kutyáim, újságpapirosoztam.

Volt a küszöbnél és amikor még nem tökéletesen kéredzkedett, oda hamarabb ráment. Ahogy nőtt, papír eltűnt és szépen kitartotta, amíg ki nem vittem. Nem volt gond, hogy nincs papír.

2012. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!