Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy engedjem oda más kutyákhoz?

Hogy engedjem oda más kutyákhoz?

Figyelt kérdés
Szóval panelban élünk, és rottweilerem volt. A környéken csak kistestű kutyákat tartanak, yorki, tacskó, meg azok a felmosó moppok... na :D Minden gazdi rögtön felemelte az utcán a kutyusát az ölébe, még ha az én kutyám pórázon is volt, mert féltették. Viszont szeretném, ha az én kutyám szocializálódott, és ismerkedett volna, és a legközelebbi kutyusom is, ha lesz még. Elég későn tettem fel a kérdést, ugyanis a kutyám pár hete már nincs köztünk, pusztán érdekel, hogy ha a jövőben lesz kutyám, hogyan csináljam. Minden kutyás azt mondja, engedjük egymás kutyáját szaglászni, de így nem megy, ha mindenki felkapkodja, és látom a "kis"kutyákon is, hogy érdeklődőek.
2012. jan. 4. 04:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Pórázon semmiképp. Alapszabály, hogy csak póráz nélkül találkozzanak a kutyák. Amíg kölyök, addig senki sem fogja felkapkodni előle a kutyáját, van lehetősége szocializálódni, megismerik a környékbeliek és nem fognak félni tőle akkor sem, ha felnő. Neked meg van lehetőséged egy értelmes kutyás társaságot magad köré gyűjteni ezalatt, akikkel később is együtt udtok kutyázni. Sőt, akár kutyaoviba, kutyaiskolába is járhatsz, ahol megintcsak találkozhat a fajtársaival.
2012. jan. 4. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, úgy értem, hogy az idegen kutyák ne a póráz végéről ismerkedjenek, hanem szabadon! Ismerős kutyáknál, akik jóban vannak egymással, ennek nincs jelentősége.
2012. jan. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem roti-nj keverékem van és szintén ebben a cipőben járok, bár nekem sikerült szociálizálnom. Onnantól, h kivihettem, egyből rohantam vele a futira és beengedtem a kutyák közé, hadd menjen. Mindenki el volt hűlve, hogy jajjmegharapja az enyémet, de nem foglalkoztam velük. Volt, h 5 percen belül egyedül voltunk a futin :D aztán mivel odamentünk minden nap, így kénytelenek voltak elfogadni és rájöttek, h nem gyilkos a kutyám, csak játszani szeretne. Azóta ha lemegyünk ez úgy néz ki, h a kutyim "menekül" a kicsik elől, mert azok ugatnak meg harapgálják, aztán a nagy loholásban van, hogy megpörget 1-2-t közölük :D
2012. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szerencsére nincs ilyen. Én ugye bullmacit nevelgetek panelban, minden kutyás szívesen fogad minket, kölyök kora óta ismerik a környéken, aki pedig nem, ő is el van hűlve tőle és simán odaengedi a kutyáját.

Lehet, hogy ez Joey felnőtt korára változni fog, de szerintem akik eddig is odaengedték hozzá a kutyájukat, ezután is oda fogják.


Jó nagy idiótákkal volt dolgotok :S

2012. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Még kölyökkorában ismertesd össze a kiskutyákkal, az ellen a zsebcirkálós nyanyák sem szoktak tiltakozni, aztán már fel se tűnik nekik, hogy amúgy megnőtt a kutya, ha ismerik kiskorától. És/vagy vidd kutyaoviba, ott találkozhat nagyobb testűekkel is, ami nem egy hátrány.
2012. jan. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!