Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért számít akkora bakinak a...

Miért számít akkora bakinak a nevelésben, ha felemeljük a kutyát?

Figyelt kérdés
2012. jan. 4. 09:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem szabad nagy ügyet csinálni abból, ha a kutyák rendre utasítják egymást. Persze nem szabad, hogy verekedjenek, de egy, két odakapás nem a világvége. Máshogy nem tudják elmondani, hogy mi a bajuk. Hoztam egy kistestű kutyust a csapatba, és első nap már pofátlankodott a nagyokkal. Az egyik odakapott neki, lett is egy seb a hátán. Én nem csináltam belőle nagy ügyet, így már ők a legnagyobb haverok. Ha felkapkodod, akkor nem tanulja meg ezeket a helyzeteket kezelni. Később majd nagy pofával rátámad minden kutyára, mert tudja, hogy a gazdi majd felveszi ha gáz van. Én a legkisebbeket is simán odaengedem idegen nagykutyákhoz is, persze csak ha az normálisan közelít. Így tapasztalják meg a világot. Még ebből nekem nem volt gondom. Még a mérgesen közelítők is látták, hogy én irányítok, így egy szimat után odébbálltak.
2012. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Fúú, oké, kezdő kutyás vagyok és azért kérdem. Mindig odaengedtem séta közben vagy kutyafuttatóba még nagyobb kutyákhoz is, vártam mi sül ki belőle. Nem is volt ott semmi gond, de egy másik alkalommal mikor odament nagyon rámordultak és megkapták. Kezdő kutyás lévén nagyon megijedtem és felvettem. Lehet nem kellett volna, seb nem is lett rajta.
2012. jan. 4. 12:58
 13/20 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem kellett volna :) Neked mindig azt kell mutatnod a kutya felé, hogy nincs semmi gáz, vagy ha van is, majd te elrendezed, de nem vele, hanem a problémás kutyával, emberrel, tárggyal.
2012. jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Még ha seb van, és ömlik a vér, neked gazdaként akkor sem szabad semmiféle ijedtséget mutatnod. Amúgy a gyerekekkel is így van. Sokkal nagyobbnak gondolják a bajt, ha az anyjuk megijed. Szépen higgadtan meg kell nézni mekkora a baj, és nyugodtan intézkedni.


Egy rámordulás némi odakapással annyit jelent, hogy menj innen. Mondani nem tudja, tehát előbb morog, másodszorra meg csattint egyet a fogával. Normális esetben a kiskutyád ebből az esetből megtanulja, hogyha morognak rá, akkor jobb odébb menni.


Kölyökkutyát amúgy sem szoktak megharapni a nagykutyák.

2012. jan. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!:)
2012. jan. 4. 14:35
 16/20 anonim ***** válasza:

Eddig én is tartottam magam hozzá, hogy bármi rossz történik, nem kapom fel a kutyát, megpróbáltam másképpen megoldani. Viszont pont ma sajnos megszegtem.:(


Már éppen hazafelé tartottunk, mikor odajött egy közepes méretű kutya az én 3 hónapos kistermetűmhöz. Méretéből adódóan már sodorták el párszor, de sosem csináltunk belőle ügyet, semmi baja sem lett. Elkezdett játszani a nagyobb kutyával és először is a nagykutya kirántotta a kezemből a pórázt és messzire szaladtak, de sikerült egy jutalomfalattal visszacsalogatnom, viszont a másik kutya hamarabb ért hozzám és egyszerűen nem tudtam odaadni az én kutyámnak és a pórázt is nehezen tudtam megfogni, mert állandóan ugrált és kapkodott a kezem felé. Aztán még párszor kirántotta a kezemből a pórázt, mire a másik kutya gazdája azt mondta, hogy hagyjam, hagy szaladgáljon. Hát nem igazán akartam, főleg, hogy állandóan közterületesek járnak a környéken és most már büntetni fogják azt, akinek nincs pórázon a kutyája és még a behívás sem megy. Szóval nem engedtem el és egyre durvább lett a játék a másik kutya többször belekapott, de hála az égnek az én kicsikémet sem kellett félteni és nem is ijedt meg, de a másik többször ránehezedett teljes testével és már a méretkülönbségekből adódóan is elkezdtem aggódni, hogy nem lesz jó vége. Próbáltam közéjük állni, de nem sikerült, a másik kutya gazdája pedig messziről csak kiabált a kutyájának, de az rá sem hederített. Szóval mikor már többször is ráugrott az enyémre, akkor felvettem és próbáltam elmenni, de jött utánunk és elkezdett felugrálni. Végül letettem és folytatódott, amíg a másik kutya gazdája oda nem méltóztatott jönni és pórázra kötni a kutyáját. Nagyon dühös voltam, hogy egyedül kellett megbirkóznom ezzel a feladattal, pedig még irtó kezdő vagyok. Na de nem baj, ebből is tanultam és többet nem fogom felvenni, hanem mondjuk odamegyek a másik gazdihoz és megkérem, hogy fogja meg a kutyáját.:) Végül minden ijedtség és sebesülés nélkül jöttünk haza! Illetve én azért megijedtem!:P

2012. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Akkor hála isten sikerült sebesülés nélkül megúsznotok!:) Hát igen.:( Én is ettől tartok, hogy akármennyire is igyekszik az ember, körülötte sajnos mindig is lesznek buta kutyatartók. :(
2012. jan. 4. 20:39
 18/20 anonim ***** válasza:

Ez így van sajnos.

Egy hasonló esetünk nekünk is volt. Talán 3 hónapos lehetett a kutyusom, a férjemmel együtt sétáltattuk.

Este volt már, pont nem világítottak a lámpák az utcában, korom sötét volt. Azt láttuk, hogy rohan felénk egy kutya, gazda sehol. Nem tudtuk a szándékát a kutyának, így még mielőtt odaért volna hozzánk, a férjem felvette Joeyt. Hát a kutya egy 40 kg körüli kutya volt. Összeugrálta a férjem, lekarmoklta a hátát stb. A gazdája kb. 3-4 perc múlva ért oda.

Lehet, hogy a kutya csak játszani akart, de ezt mi nem tudhattuk, azt sem láttuk messziről, hogy kicsoda-micsoda, csak hogy rohan felénk...

2012. jan. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem ilyen esetben fel lehet, sőt kell is emelni, inkább, mint hogy baja legyen, csak pánikolni nem kell hozzá, és határozottan kell fellépni a "támadóval" meg a gazdájával szemben, hogy ne azt érezze a kutya, hogy gyenge falkavezére van. Nem a legideálisabb helyzet, de ki lehet belőle jönni nagyon rosszul vagy kevésbé rosszul, neadjisten jól is.
2012. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyát semmi sem érdekelte, csak a mi Joeynk. A férjem nem tudta hogyan forduljon, hogy ne férjen hozzá a másik kutya, mert egyfolytában ugrált rá.. Rászólt ő is, én is, volt hogy erőteljesen, volt hogy már kiabálva, de semmi, csak ugrált tovább. Megfogni a nyakörvét nem mertem, bár az sem lett volna egyszerű, mivel folyamatosan ugrált és mozgásban volt.
2012. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!