Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja fel végre, hogy...

Compactegon kérdése:

Mikor fogja fel végre, hogy nem moroghat?

Figyelt kérdés

15 hónapos szuka staffordom, hogy nem borzolhat/moroghat más kutyákra? Elég domináns típus de velünk sosem próbálkozott, nagyon kedves kutyus. Próbáltam a hónapok alatt több dolgot is, leküldtem a földre, csak simán visszatartottam és rászóltam, az ujjammal fenyegetőzve. Volt, hogy a pofájánál fogva emeltem fel mert már nem bírtam, hogy nem érti meg, és nem teheti.

Kutyasulis válaszokat köszi ne, mert nem viszem. Ha nem sikerül belátható időn belül javulást elérni, akkor így jártam. Hallottam, hogy vannak ösztönhiányos kutyák, valószínűleg ő is ebbe a kategóriába tartozna?


2012. jan. 5. 18:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nézz Cesar Millant, elég sok ilyen kutyát rendez le, meríthetsz belőle ötletet.
2012. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Különben hol laksz? hátha van itt olyan gazdi aki tud segíteni kutyákkal. :)
2012. jan. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

nem úgy értettem, de ha nem szólok rá határozottan, akkor cseszhetem, még így is alig bírom elvonni a figyelmét.

őt aztán bökködhetné a Szízör MIllön ilyen állapotban :)

próbálkozom a hátrafordulásos technikával, jutifalattal jól kezelhető, imádja a hasát.

2012. jan. 5. 19:18
 14/24 anonim ***** válasza:
Csak a kanokkal van problémája, vagy idegen szukákkal is?
2012. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

eddig egyetlen kannak akart nekimenni (amit korábban írtam példának is), mivel szuka, inkább velük agresszor.

egyébként vannak "barátnői" van, sőt legjobb barátja egy 3 éves NJ szuka, illetve ehhez a társasághoz tartozó másik szuka is. szelektál, ezért nem érzem annyira borzasztónak a helyzetet, azt nem várom el, hogy minden kutyával kijöjjön, csak szeretném :)

2012. jan. 5. 19:25
 16/24 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez a baj :) A kutya érzi, hogy te szeretnéd, vagy elvárod tőle az adott viselkedést. És nem azért, mert ezoterikus tizennyolcadok érzéke van, hanem mert hiába nem akarod, érződik a hangodon, a mozdulataidon, hogy mennyire gondolod komolyan. Szerintem mondjuk minden városi kutyától elvárható lenne, hogy minimum normálisan tudjon viselkedni minden kutya közelében. Nem kell haverkodni, de ne balhézzon.

Na mindegy, egyszer szívesen elnézek arra a kutyával, úgyis rég metróztunk :))

2012. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
ebben lehet, hogy igazad van. várunk szeretettel, a Köztársaság téren megtalálsz minket általában :)
2012. jan. 5. 19:35
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

CSak nagyjából futottam át az oldalt, lehet felmerült már...

Pórázon csinálja ezt, vagy póráz nélkül is? Csak mert ugye pórázon sokkal agresszívabbak is általában.

2012. jan. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
57%

Elektromos nyakörv.A kutya nem a gazdához köti a büntetést. Megemlíteném ,hogy a mostanában agyonsztárolt Cézármilán is alkalmazza!Nemrég pont 2 pitbullt rakott rendbe vele ,akiknek dettó a kutyák elleni agresszió volt a gond.

Kanna hajigálás kutyaiskola udvarán lehet jó módszer ,de nagyon macerás, másrészt egy jobb idegzetű kutya oda se bagózik rá.

2012. jan. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

bullmacis Alexandra igen :) általában pórázra veszem ha idegen kutya jön.

agyaltam éjjel, és arra a következtetésre jutottam, hogy mivel borzol és bizonytalan, a másik kutya félreérti és nem engedi magát szagolni, mindig szembefordul vele. ekkor szokott bekövetkezni a baj, sztem szimpla félreértés. már ha létezik kutyáknál ilyesmi :D

2012. jan. 6. 10:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!