Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja fel végre, hogy...

Compactegon kérdése:

Mikor fogja fel végre, hogy nem moroghat?

Figyelt kérdés

15 hónapos szuka staffordom, hogy nem borzolhat/moroghat más kutyákra? Elég domináns típus de velünk sosem próbálkozott, nagyon kedves kutyus. Próbáltam a hónapok alatt több dolgot is, leküldtem a földre, csak simán visszatartottam és rászóltam, az ujjammal fenyegetőzve. Volt, hogy a pofájánál fogva emeltem fel mert már nem bírtam, hogy nem érti meg, és nem teheti.

Kutyasulis válaszokat köszi ne, mert nem viszem. Ha nem sikerül belátható időn belül javulást elérni, akkor így jártam. Hallottam, hogy vannak ösztönhiányos kutyák, valószínűleg ő is ebbe a kategóriába tartozna?


2012. jan. 5. 18:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

Az elektromos nyakörv remek dolog, de csak akkor kell használni, ha a kutya annyira begőzöl, hogy semmi másra nem reagál. Előbb oda kell adni a kutyát egy szakembernek, aki esetleg tudja kezelni a húszéves rutinjával, aztán egy másiknak, és ha mindkettő szerint elektromos a megoldás, akkor mehet. Főleg, hogy azzal is el lehet baltázni, nincs mindenki által egyszerűen használható csodaszer, tudni kell, hogy mikor és miért vágunk oda a kutyának, akár elektromossal, akár fojtóval, akár szóval.

Ha meg bizonytalan a kutya és azért agressziózik, akkor semmi szükség elektromosra, mert nincs vörös köd a kutya fejében, csak nem tudja másképp kezelni a helyzetet. Meg kell rá tanítani, ennyi. Ha egyedül nem megy, akkor segítséggel.

2012. jan. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

azt tudjuk,hogy miért teszi ! ( szocializációja hiányos volt )

de tény , egyes dominánsabb szuka kutyák sokkal agresszívabbak egy másik szukával , mint egy kan egy másik kannal !

sőt, ezt maga Cessare Millan is elmondta,hogy néha a szuka megöli a másik szukát, bár az már nem harcol vele !!!

ez valahogy az anyai ösztönnel függ össze !

valóban észrevehető,hogy a szukák néha sokkal agresszívabbak !

a kanoknál a dominancia harc hamar véget ér !

egy megoldás marad,TE !

A TE VISELKEDÉSED LESZ A DÖNTŐ!

MERT A KUTYA ÚGY FOG REAGÁLNI A TÖBBI KUTYÁRA !

ÉS , a pórázon tartott kutyák közötti harc 95 % -al gyakoribb, mint a szabadon lévő kutyák között !

persze ez nem szentírás, de tény !

2012. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
az első mondatodat kivéve mindent igaznak érzek. nagyon sok kutyával találkozott kölyökkorában is, nem ez a para. egyébként tegnap óta, mint a kisangyal (mintha megérezte volna :))
2012. jan. 6. 12:14
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

már nem azért,de pesti létedre h mondhatod h hozzád messze van a kutyasuli? Hozzám valóban tényleg messze van 1,5 óra vonat plusz 20 perc séta...de pesten van csomó kutyasuli,azt ne mondd már,h órákat kéne utaznod...

amúgy meg írták már,h szakember segítségét is lehet kérni,nem olcsó,de szerintem ez minimum.Hasonló problémám volt előző staffommal és szakemberhez kellett fordulnom.Teljes 180°-os javulás volt tapasztalható,tehát azt ajánlanám figyelmedbe.

2012. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!