Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Karácsonyra kaptam egy kiskuty...

Andi 22 kérdése:

Karácsonyra kaptam egy kiskutyát. Aki 3 nap múlva nagyon beteg lett. Kiderült a kistesóját is a mi orvosunk kezeli ugyanúgy tüdőgyulladással.2 napja meghalt. Mit lehet ilyenkor tenni a "tenyésztővel"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 09:58
1 2 3 4 5
 41/46 Akiteki ***** válasza:

A törvények betartása mellett én sem hagynám annyiban.

Az APEH-hel nem mész semmire, mert nem számlaköteles, ingó vagyontárgy értékesítése. Mint pl. ha a használt biciklimet eladom a vaterán.

De idézek a mi szerződésünkből, amit ügyvéd állított össze:

"Az állatszavatosság a Ptk. rendelkezéseinek megfelelően 60 nap az adásvétel időpontjától számítva, a bizonyítási teherre és részletszabályokra a Ptk. rendelkezései irányadóak."

Tehát ha kapsz egy igazolást az állatorvostól, hogy ez a chipszámú kutya ekkor és ekkor meghalt tüdőgyulladásban, melynek a lefolyási ideje X nap, azt bizony az orra alá lehet döngölni. És nem csak a kutya vételárát, de nem anyagi kár miatti kártérítést (magyarul fájdalomdíjat) is lehet kérni.

2012. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Vitatkoznék Akitekivel, nem adóköteles évi 100 ezer forint értékhatárig. Afelett bevallandó, és adóköteles.

azért a 100 ezer egy alomból is összejön.

2012. jan. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
ez ugyanaz mint a teszveszesek, vaterások ügye, be kell vallani,adózni kell utána egy bizopnyos határ felett.
2012. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
és ajánlom is mindenkinek az adózást. Mi tavaly kaptunk ellenörzést (volt először telefon ahol érdeklődtek az árról feltételkről)ésaztán mindent ellenőriztek,összenézték a MEOE nyilvántartást a számlákkal.Nálunk minden rendben volt, de ismerek néhány tenyésztőt aki azóta számláz csak
2012. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Akiteki ***** válasza:
Ne vitatkozz pls, mert ez a munkám. Nem 100 ezer, hanem 200 és nem bevétel, hanem jövedelem. Bár lenne egyszer nem 200 ezer, csak 2 ezer forint nyereségem egy évben a kutyákból!
2012. jan. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Andi22, nem szolnoki vagy véletlenül? Mert kísértetiesen emlékeztet ez a sztori... Én az ilyet megrakatnám, de piszkosul.
2012. jan. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!