Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya megtudja játszani,...

Egy kutya megtudja játszani, hogy fáj a lábsa, hogy haza vigyék?

Figyelt kérdés

Láttam egy kóbor kutyát, aki ment az emberek után, és 3 lábon ugrált, és mindig nézett az emebrekre, hogy vigyék el. És eszembe jutott olyan kutyás film, amiben tök ártatlannak, meg betegnek tűnik a kutya, hogy befogadják.


Egy kutya tényleg tud ilyet, vagy ez az emberek kitalációja?


2012. jan. 6. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
nem
2012. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

A kutya egy állat. Nem úgy gondolkodik, mint egy ember. Szegénynek igenis fájt a lába, ilyen szintű manipulációra nem képesek.

Amit mi manipulálásnak hívunk, mondjuk ártatlan szemekkel néz rád, hogy kaját adj, az egy berögzült viselkedés, mivel többször megismétlődött. Ez úgy rögzülhetett be, hogy egyszer így nézett, te ránéztél "jajj de édes", hopp ment neki a falat, azaz megjutalmaztad. Következő alkalommal megint ez történt, és a kutya rájött, hogy az a helyes viselkedés, ha puppyeyes-szal rádnéz, és akkor azért kap kaját, azaz jutalmat. Ugyanígy tanítod meg a különböző parancsszavakat is, megerősíted a kutyában az adott reakciót.

Így teljességgel kizárt az, hogy egy kutya manipulálás okán sántikáljon, mert ahhoz már millióegyszer meg kellett volna abban erősíteni, hogy akkor őt valaki hazaviszi, ami ugye eléggé irreális.

2012. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amikor mi elhoztuk a kutyának, akkor pórázon nem akart bejönni az udvarra, így fel kellett emelni. Mikor leraktam az udvaron, elkezdett sántítani. Reggel még kicsit húzta a lábát, aztán délutánra megjavult. Szerintem csak ezzel akarta jelezni, hogy "hibás" és vigyük vissza a mamihoz :)
2012. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vagy épp rosszul fogtad meg és meghúztad a lábát... Hidd el, sokkal ésszerűbb magyarázat mint a tiéd, aki emberi tulajdonságokat építesz a kutyába, remélem a nevelésnél nem ezeket veszed figyelembe. :)
2012. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Nem hiszem hogy meghúzódhatott a lába attól, hogy felemeltem... Na végül is már mind egy, szerencsére azóta sincs semmi baja.

2012. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lazán meg tudja játszani. Egyszerűen csak kell pár ember, aki ilyenkor megsajnálja, és ad neki némi kaját. Hopp, már tudja isa kautya, hogy kamu sántítás kell ingyenkajához. Egyszerű feltételes reflex, ennél jóval többre is képesek az állatok - üzenem ezt főleg a másdiknak:P
2012. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 AmneZia ***** válasza:
100%

Az én kutyámnak volt egy térdszalagszakadása, a műtét után természetesen még sokáig nem állt rá a bal hátsó lábára, később meg, amikor már teljesen meggyógyult, csak akkor emelte, ha szerinte túl hamar akartam hazavinni őt a sétából. Fordultam volna, közöltem, hogy megyünk haza, erre megállt és "lesántult", és egészen addig nem tette le a lábát, míg nem futottunk még 1-2 kört. Onnantól megint kutya baja nem volt.


Szerinted? :)

2012. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én már láttam ilyen kóbor kutyát,elvittem állatorvoshoz és azt mondta hogy azért ugrált három lábon mert egy tüske ment a tappancsába.Ez gyakran megesik.
2012. jan. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont erre nem. Meg tudja játszani, hogy fáj a lába, ha el akar érni valamit, de azok mindig rövid távú célok: vegyenek ölbe, simogassanak, forogjon körülöttem mindenki. Azt viszont nem fogja fel, hogy ő most épp gazdára vár és ha az emberek megsajnálják, majd elviszik magukhoz és lesz gazdája.
2012. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!