Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hetes kiskutyám. De...

Van egy 5 hetes kiskutyám. De olyan félős szegény. Hogy lehetne kicsit felbátorítani?

Figyelt kérdés
Félős is..meg valahogy nem figyel rám. Csak fekszik..de nincs semmi baja. Voltunk állatorvosnál. És hát itt van velünk az anyukája is, a megszokott környezetben van..az sem lehet a baja. Mit lehetne tenni?
2009. máj. 23. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
5 hetes kutya naná, hogy még félős, még nem szokta meg az "itteni" életet, még minden ismeretlen neki. majd ahogy ismerkedik a lehetőségekkel, bátrabb lesz. Az embergyerek is ilyen.
2009. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát..szerintem van olyan kiskutya, amelyik inkább olyan kíváncsi. De ha most félős is az egy dolog, szerintem tőlünk már nem kéne félnie. Szeretném, ha kicsit jobban ragaszkodna hozzánk..és ezt szeretném megerősíteni benne a későbbiekben. Csak még nem tudom hogy kéne.. egyenlőre hiába teszek bármit.
2009. máj. 23. 19:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy öthetes kiskutya nem nagyon ragaszkodik... Egy öthetes kiskutya azt tanulja épp, hogy ne essen el ha jár, hogy hogyan játszon a testvéreivel, hogy hogyan egyen... Egy tenyésztőnél az öthetes kiskutya még csak a tenyésztőt ismeri, gondolom azt megszokja, ilyenkor ne is nagyon fogdossa más, mert még nincsenek oltásai.... Velem sem nagyon törődtek még az öthetes kiskutyáim, persze jöttek ha valami hangosabb zajt csináltam, de úgy még nem nagyon fedezték fel, hogy "vagyok". Van egy olyan korszak amikor a kiskutya mindentől fél, de azt hiszrem ez később van... Lehet az a baj, hogy túl sok vagy neki... Gondolom próbálod szoktatni magadhoz, meg a többiek is... Állatorvos, stb ez mind stressz... Öthetes kiskutyával nem kell semmi ilyesmit csinálni... Én ilyen idős korukban csak leültek közéjük, és kész... Meg amikor még nagyon picik voltak (pár napos, egy két hetes) akkor mindegyiket felvettek és tartottam a kezemben... Ennyi, nem zajongtam, meg semmit, csak ültem vele és kész. Egy kicsit simogattam, meg ellenőriztem, hogy milyen a szőre stb... Ennyi, és meg is szokta... De öthetes kiskutyánál nem kell avval próbálkozni, hogy jobban ragaszkodjon...
2009. máj. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben.. köszönöm szépen a választ :)
2009. máj. 23. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!