Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítsam?

Ivartalanítsam?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 8 hónap körüli szuka németjuhász, és egy 8 hét körüli amstaff szuka.

Új kutyák mind a ketten, a németjuhász kicsit hiperaktív, és elég rossz.. (alig fogad szót) az amstaff meg rám hallgat, folyton velem van nem hagy el hiába hívja bárki ha meghallja a hangom egyből hozzám szalad.(első perctől kezdve engem fogadott el)

Az a baj velük hogy ha nem a német juhász piszkálja a stafit, akkor fordítva. Eleinte nyalják egymást, játszanak, aztán a németjuhász bedurvul a picivel elkezdi rángatni a lábát meg harapdálja, aztán a pici bepörög és elkezdenek marakodni.

Ma például a pici elkezdte szorítani a németjuhász nyakát a németjuhász meg elkezdte fellökte és elkezdte folytogatni a kicst. Azonnal rájukordítottam, és mind a kettőnek levertem egy fülest hogy fejezzék be, aztán egy darabig csend volt, de utána folytatták.

Nem akarom hogy hónapok múlva a stafi kinyírja a németjuhászt.. Ezért remélem hogy az ivartalanítás egy jó megoldás lenne, a kérdés az, hogy MELYIKET lenne érdemes?


2012. jan. 6. 23:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Mi az első tüzelést nem vártuk meg, ivarérettség előtt csináltattuk a műtétet.

Tévhit, hogy meg kell várni.

2012. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nekem volt egyszerre 3 kutyám is, őket külön-külön tanítottam. Tehát 1el foglalkoztam, a többi addig csücsült a kennelben vagy kertben, lényeg h ne zavarjanak be. Taníts meg egy tiltóparancsot mindenképp nálam ez a "fujj", ami biztosan hat ha elordítod magad. Aztán jöhet az ültetés, feketetés stb. Ha összekapnak először rájuk kiáltasz, aztán adsz nekik valamilyen feladatot és ha jól csinálják akkor jutalom. Így nem fognak félni tőled.

A másik fontos dolog: soha, de soha ne kivételezzetek egyik kutyával sem! Ahogy az emberek utálják, ők ugyanígy vagy mégjobban. Egyszerre kapjanak enni, jutalmat, együtt játsszatok velük és akkor jobban összeszoknak.

2012. jan. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Igen, a németjuhász teljességel lesz*rja a fejemet, már első napoktól kezdve .. Ő apámat fogadja el gazdinak mi meg csak etetjük meg játszunk vele..

De apám alig van itthon így ő nem igazán tud nekem segíteni anyám meg nem ért hozzá.

Igen, fogom őket suliba vinni, körülbelül a jövőhétre kezdtem el készülődni.(rendes póráz vétel stb... ez az amaz)

Egyébként én, nagyjából 3 körül érek haza, (De addig sincsenek ember társasága nélkül, mindig van itthon valaki) és onnantól kezdve lefekvésig folyton velük foglalkozok. Tehát olyan 3-tól 9-ig.

2012. jan. 6. 23:35
 14/22 anonim ***** válasza:
Mindenkit el kéne fogadnia a kutyának. Szépen is néztünk volna ki, ha a parasztgazda távollétében a kutya pattogtatta volna a családot párszáz éve.
2012. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Igen igen, én ezt pontosan tudom csak valahogy anyámmal kéne megértetni.. A nj-szt ölelgeti puszilgatja stb stb beszél hozzá az enyémet meg ma is elzavarta hogy "vidd innen ezt a kis g*cit"

ezzel az lesz a baj hogy nem csak a nj-szt fogja utálni, hanem anyámat is..

De ezt mindenképpen elfogom neki ecsetelni ha kell többször is, hogy felfogja..!


Köszönöm a válaszokat, sokat segítetek :)

2012. jan. 6. 23:38
 16/22 A kérdező kommentje:

De egyszerűen nem tudom kivívni a nj-ász figyelmét.

Hiába próbálok vele játszani, hiába jutalomfalat, vagy bírkózás akármi, fogja magát és levegőnek néz .. nem vagyok kezdő kutyás (csak amstaffom nem volt még eddig azért vagyok ilyen informálatlan) de tényleg semmi ötletem nincs már hogy hogyan vívjam ki a figyelmét.

2012. jan. 6. 23:40
 17/22 A kérdező kommentje:

Egyébként elég valószínű hogy a nj azért nem foglalkozik velem mert 8 hónapon keresztül egy kennelbe volt zárva ahol tető se volt az ürülékükben ácsorogtak és áztak folyamatosan ..

És emberi kapcsolata csak annyi volt hogy egy apám kaliberű pasas dobott nekik kaját.

Valószínűleg ezért csinálja ezt velem, mert nőt még életébe nem látott..

2012. jan. 6. 23:46
 18/22 anonim ***** válasza:
Ő már eléggé felnőttnek érzi magát, kezeld hát úgy egy kicsit. Nem jutalomfalat kell neki, meg üngyömbüngyüm, hanem póráz, nyakörv, és "azt csinálod, amit én mondok" hozzáállás. Attól oda fog figyelni rád. Szóval szép dolog a póráz nélküli nevelés, de ilyen hátráltató tényezőkkel egyszerűen nem működik. Meg kell neki mutatnod, hogy te vagy a főnök, és az nem fog menni kajával meg játékkal, meg a mostanában divatos módszerekkel sem, mivel annak az alapja az, hogy mindenki betartsa. Én is ezzel szenvedek, tudom, milyen lehetetlen egy helyzet, de lehet mérsékelni a problémát, csak kicsit vissza kell nyúlni a hagyományos elméletekhez. Akkor is, ha lepontoznak érte :D
2012. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egyébként ettől valószínű nem fogja utálni a staff anyukádat, maximum elkerüli, mert nem érti :) Meg majd ha a staff kezelhetőbb lesz, mint a németjuhász, akkor lehet, hogy átgondolja az elméleteit a kis g*ciről :P
2012. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem jó, vidd kutyasuliba. Kicsit nyugodtabb lesz a kutya, szerintem mind2-t vidd el, de teljesen nem változik meg a viselkedése.
2012. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!