Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyáim kiskorúk óta...

Kistestű kutyáim kiskorúk óta "köhögnek". Normális?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy csak félrenyelnek, de én azért nagyon aggódok értük. Mintha félrenyelnének, aztán elkezdenek köhögni, nagyon hangosan. Szinte krákognak. Ha ez számít, akkor szoktak fehér habosat is köhögni. Állatorvosnál is voltunk, és állítólag teljesen egészségesek. De én nem hiszek nekik, és ezért a ti segítségeteket kérem, hátha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban! Köszönöm a válaszokat előre!
2012. jan. 7. 09:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Légcsőszűkület?

Olvass utána, nekem ez ugrott be elsőre, kistestűeknél gyakori. Mondjuk a habos hányás attól nem lehet. Mit kapnak enni? És milyen fajták? És hány kutyáról van szó?

2012. jan. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2-en vannak, yorkik, az idősebb 6 éves és fiú, ő jött ide hamarabb, a fiatalabb lány, és 2 éves lesz. Cesart kapnak, sose kapnak szárazat, mert azt nem eszik meg, és ha mégis lenyelnek 1-1 falatot, köhögőrohamot kapnak. A légcsőszűkület az mennyire veszélyes?
2012. jan. 7. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy 5 éves yorkshireom van, és neki is van enyhe légcsőszűkülete. Ilyenkor nagyon ritkán fullad, kb. hetente, kéthetente 1 alkalommal, 5 másodperc az egész.

A légcsőszűkületes fulladás akkor jelentkezik, amikor a kutya gyakrabban veszi a levegőt, esetleg nagy melegben zihál, vagy aktívan mozog.

Ez amiatt van, hogy -mivel eleve egy kis termetű fajta- a légcsövük is keskenyebb, mint egy normál méretű kutyának. Amikor gyorsan veszik a levegőt, akkor minden lélegzetvételnél összeszűkül a légcső, viszont a következő lélegzetvételig nincs ideje visszatágulni az eredeti állapotába. És akkor még gyorsabban próbálja a kutya venni a levegőt, még összébb szűkül, majd végül rátör egy ilyen fulladásos roham.

De ez pár pillanat alatt helyre áll magától, annyit tudsz tenni, hogy megnyugtatod, hogy ne kapkodjon annyira. Tedd a hátára a kezed, beszélj hozzá, hogy elvond egy pillanatra a figyelmét, amíg rendeződik a légzése.

Állatorvos ezt egy mozdulattal meg tudja állapítani, ha egy bizonyos ponton egy kicsit megnyomja a légcsövét, akkor azonnal elkezd "gágogni" (Te ne próbáld meg azért:))

Ha nem túl gyakran jelentkezik, akkor felesleges ezen aggódnod. Bizonyos esetekben szokták gyógyszerrel kezelni, de az szerintem akkor van, ha naponta többször (5-6-7 alkalommal) csinálja a kutya, és folyamatosan, évszaktól függetlenül.

A legsúlyosabb esetekben műtik, olyankor a légcsőbe beültetnek valami merevítő karikát, ami nem engedi, hogy a légcső nagyon összeszűküljön.

2012. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam! Én is észrevettem, hogy ha a kis nyakuknál simogatom őket, néha köhögnek egyet. Ezt ne úgy értsd, hogy célzottan ott simogatom, mint egy szadista, hogy fulladozzanak a kutyák. :) Nektek sétáltatáskor szokott köhögni, krákogni? Ugye nincs rá esély, hogy megfullad? Bocsi, csak nagyon aggódok miattuk. :) Sok boldog pillanatot nektek. :)
2012. jan. 7. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt egy videó, kukkants bele. Az első kutyus élő adásban befullad, a kiképző csaj pedig egy pillanat alatt megoldja:

[link]

2012. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!