Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek önzőség?

Szerintetek önzőség?

Figyelt kérdés
Néhányan azt mondták önző vagyok,mert a 10-11 éve dédelgetett álmomat szeretném megvalósítani,és nem egy kutyát megmenteni..az igazság,az hogy most gondolkodtam a fajtamentésben,viszont ott az álmom amire 5 éves korom óta vágyom..mindenki azt mondta önző vagyok,mert nem megmentenék egy ártatlan kutyát,hanem pénzt adnék ki érte..szerintetek is önző lennék?
2012. jan. 8. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Istenem de imádom az ilyen kérdéseket! Mit akarsz hallani? "Te gy hős vagy, nem vagy önző!" A segítségnek szívből kell jönnie, nem kell direkt kikiáltani, hogy mindenki tiszteljen, és foglald a helyet a rendes kérdések elől. Lehet lepontozni.
2012. jan. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat..nem ezt akarom hallani,hanem hogy mondják el az emberek a véleményüket,úgy mint te most..
2012. jan. 8. 11:56
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
mi az álmod? a kérdésből nem derül ki egyértelműen, gondolom az hogy legyen egy fajtatiszta kutyád... nos ha nem akarsz egy túltenyésztet ilyen dijas olyan dijas szülöktől származó kutyust akkor a menhelyeken is körülnézhetsz, ott is találsz fajtatisztát.. (pl a nálunk lévő menhelyen egy hónapban 4 beagle is volt, meg mis is madjnem egy fajta tisztát hoztunk el, csak mondták hogy azt a példányt inkább idős embernek gondolják jobban, így mást hoztunk el.) ha találsz olyan kutyát menhelyen akkor álmaid is teljesülnek, és mások sem mondják rád hogy önző lennél... de ha az az álmod hogy dijnyertes szülöktől származzon akkor nincs mit tenni...
2012. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem azt a hozzáállást, amit egy csomó állatvédő csinál, hogy fújnak mindenkire, aki nem menhelyről ment kutyát. Ez nekem olyan álságosnak tűnik (tisztelet a kivételnek). Divatos hangoztatni, hogy ártatlan, sanyarú sorsú kutyákat mentünk, ja és húst sem eszünk, mert szegény állatokat megölik.

Szíved joga olyan kutyát tartani, amilyet akarsz. Én is régóta vágyom egy bizonyos fajtára, de ha az árokparton találnék egy kidobott kiskutyát, őt is hazavinném és gazdát kerítenék neki, ahogy már nem egyszer tettem.

Ha valakit az elégít ki, hogy jó vérvonalú, jó kiállítási eredményekkel rendelkező, gyönyörű kutyája van, vagy egyszerűen nem akar zsákbamacskát és ezért tart egy adott fajtát, lelke rajta. Ha meg valaki jobban érzi magát attól, hogy egy hobbicélokra tökéletesen alkalmas menhelyi keveréket vett magához, akkor is hajrá. Ez egyéni döntés, és senkinek semmi köze hozzá.

2012. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Igazából talán most jutottam el odáig,hogy nekem nem kell,hogy kiállításra vigyem,talán nem kell,hogy eredményt érjek el vele,Pesten van egy agár fajtamentő csoport,őket nézegettem,és szinte 90%-a fajtatiszta..a magyar agár az álmom..de viszont a fajtamentőknél van egy gyönyörű angol agár,az egyik lába sérült,de attól még egy városi kutya,és tökéletes lenne nekünk..
2012. jan. 8. 12:11
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 kutyám van. Anno egy keverékkel kezdtem, ő most már 8 éves. 4 éve tagja lettem a helyi menhelynek, ahol nevelőszülők lettünk, rengeteg kutyát fogadtunk be, mindegyiket egy majdnem alap engedelmességivel adtunk gazdához, szóval rengeteget foglalkoztam vele, meg az egész család is. Egyik este szüleim egy ötlettel álltak elő, és úgy szólt, hogy ha minden nálunk lévő (4) kutyát örökbe adok, kaphatok egy másik kutyát. Anyának már volt terve, hogy neki Border collie kell. Együtt szerelmesedtünk bele a fajtába, mindketten mai napig imádjuk. De akkor úgy döntöttünk, hogy ekkora kertbe, border c. kizárva. És elkezdődött a "nagy" kutyakeresgélésem. Persze a menhely vezetője nem örült, sőt, majdnem kirakott az önkéntesek közül, mert hogy fajtatiszta kutyám lesz... Ha ott voltam állandóan mutatta a kutyákat, hogy "nekem ez nem tetszenek?Nem kellene inkább ez a kutya?" nekem meg már elegem volt...

Körülbelül 1 évig kereshettem kutyát, amikor azt mondtam, hogy inkább feladom, nem kell kutya. Ennek több oka is volt. Az egyik az, hogy rengeteget tanultam, mellé nem tudnék még egy kutyát elvállalni. Szabadidőmben kiképeztem, így tettem szert egy kis staffordshire terrierre, akit végül nekem adtak, azzal a a feltétellel, hogy náluk marad, én pedig foglalkozom vele.

Egyik nap, mikor már teljesen feladtam, apa csendesen megemlített a kocsiban egy-két border collie kennelt, amiket megnézhetnénk. Így is tettünk... :)

Végül aztán megtaláltuk a tökéletes kutyát, minden szempontból. :)

Fekete-fehér volt, amire vágytam mindig; kan (mert csak kan kutyám lehet); border collie; törzskönyves; tökéletes, és engem választott. :)

Azóta kaptam még egy kis tacskót...

De minden álmom még egy mudi.

És mai napig kapom az ívet a menhely vezetőitől, hogy miért kell fajtiszta kutyát választanom egy menhelyi helyett, meg ilyenek. De engem nem érdekel... Az én döntésem, az én kutyám. Ezt akartam.

Szóval ne aggódj, a te döntésed, hogy milyen kutyád legyen. És azért külön tisztelet jár, hogy magyar fajtát választasz.

2012. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én úgy gondolom, hogy vagy menhely, vagy egy törzskönyves, tenyésztőtől származó. Nem tudom miért tartana bárki önzőnek. Én részemről a menhelyre szavazok, de amíg valaki normális tenyésztőtől vesz kutyát, addig nem ítélem el. Persze, ha szaporítótól, akkor az más tészta.
2012. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember kutyát szeretne és van konkrét elképzelése, hogy csakis ez a fajta, és kiállítási vagy verseny célra, akkor egyértelmű, hogy nem menhelyes kutyát kell hazavinni. De csak ha annyi elvárása van a leendő gazdinak hogy egy egészséges kutyát vigyen haza, ahol szinte biztosra mehet, hogy nem (lesz) DP-s, szembeteg... kutyája lesz, akkor én szintén a fajtatiszta, megbízható kennelből származó kutyát javasolnék.

A menhelyes kutyákkal sincs semmi baj, többségük szép, aranyos, házi kedvencnek vagy házőrzőnek tökéletesek. Persze az is szép gesztus, hogy ha az ember örökbefogad. Ugyanolyan hű társa lesz, mint bármely más kutya.

De ha a kérdés az lenne, hogy szaporítótól 5-10ezer Ft-ért vásárolt kölyök vagy menhelyes, akkor én az utóbbira szavaznék.

Meg különben is, ha te ezt szeretnéd, erre vágysz régóta, akkor miért lenne önzőség?

2012. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, a kedvenc fajtámra vártam évekig, mát megvolt a tenyésztő is, az alom is, de közben elkezdtem foglalkozni egy talált kutyával a fajtából (ugye semmi papír, semmit nem tudok az előéletéről...). Nagy dilemma után hazahoztam őt, mert kint a menhelyen valószínűleg csak pár napja lett volna hátra, úgy le volt fogyva, és olyan beteg volt. Nem bántam meg, majd a következőt megveszem attól a tenyésztőtől.
2012. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Miért is érdekel Téged mások véleménye? Ha valaki azt írná itt, hogy ...igen, önző vagy....akkor szaladsz és kutyát mentesz? Tedd azt, amit érzel.
2012. jan. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!