Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni kutyámat az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kaukázusi- németjuhász keverék kutyánk, és amíg kisebb volt, sosem ugrált, de kb. egy hónapja rákapott, hogyha hazajövök, rám ugrik és előttem ugrál, alig tudok bejutni a házba. Elég kellemetlen, mert kb. 60 kg, és ha saras a tappancsa összeken.
2012. jan. 10. 11:52
 1/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne! :D csak az enyém 10 kilós. és hiperaktív is, és rossz is, és ugrál is. :D
2012. jan. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fordits hatat neki, ne vedd figyelembe amig lenyugodik, utanna johet a simi is...
2012. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2012. jan. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%

miért ugrál a kutya ???= a válasz egyszerű !!

MINDEN ESETBEN EZ DOMINANCIA !!!!

ráugrik mindenkire akinél dominánsabb !!

mivel az ugrálás kb: 11 hónaposan kezdődött ez egyértelmű ,hogy nem játék !ivaréretté vált ,kinőtte a gyerekkort,most vezérré vált.

ti pedig ,kedves gazdik ,ezt hadjátok !

nem a felugrálásról kell leszoktatni, hanem vezérré kell válnotok, és akkor a felugrálás AZONNAL MEGSZŰNIK !!

tehát : hogyan váljunk falkavezérré !!???

nézzetek utána :)

2012. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért ugrál fel a kutya, mert örül nektek, izgatott és túl sok az energiája. A leszoktatására több megoldás van. Hatékony, ha megtanítod neki, hogy csak akkor foglalkozol vele, ha leül/lefekszik/stb, különben megfordulsz, rá sem nézel, egyáltalán nem törődsz vele. Ha leült/lefeküdt/stb. akkor jöhet a nagy játék, öröm, ami kell.

Másik megoldás, ha fölötte álsz a falkában és tudod a kellő technikát (minden kutyánál más lehet), meg tudod vele értetni, hogy ez neked nem tetszik, ő tiszteletben fogja tartani.

És végül, ha eléggé kifárasztod, kedve sem lesz ugrálni. Ez lehet séta, tanítás, amit akartok. Én ha elmegyek otthonról, akkor teletöltöm a kongot vagy valami hasonló interaktív játékot hagyok ott neki, ami agyilag is lefárasztja és el is mulat vele.

2012. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó válaszoló, azért ez nem teljesen így van. valamelyik kutya szimplán azért ugrál mert örül a gazdályának. Aki már igazán domináns az nem ugráél, hanem morog hogy nem engedi be a gazdt.

Kérdező: egyszerő ha rádugrik ha hátat forítasz, a hátadat ugrálja össze. (az én kutyám esetében) Én úgy neveltem le róla, hogyha felugrott megfogtam jó erősen a grabancát és aztmondtam NEM! (ezt mérgesen) így megtanulja ha fölugrik annak következménye van így leszokik, és jöhet a simi.Persze nem annyira kell megszorítani hogy fájjon neki, csak hogy érezze

2012. jan. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem utolsó, utolsó előtti, mert közben írtak
2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne állj neki ellökdösni magadtól, mert úgyis erősebb nálad, és azt hiszi, birkózni akarsz. Ha rád ugrik, azonnal fordíts hátat, az unalmasabb feledet mutatva feléje, és hagyd ott. Ne üvöltözz, ne is szólj hozzá. Tanulság: ugrálni nem buli, mert a gazda akkor keresztülnéz rajtam. Bár ezt ne (csak) hazajövéskor gyakorold, hanem pl. játék közben. És ne legyen olyan, hogy jó, játék közben szabad, mert koszlott farmert hordok, de most épp munkába megyek, szép ruha van rajtam, most ne. Ugrálni sose szabad.

Ja igen, és nézz utána a falkavezérségnek, az sosem árt, különösen nem egy 60 kilós kutyával szemben...

2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden kiskutyából egyszer nagykutya lesz. Ez lesz az a pont, amikor már nem fogadjuk túl lelkesen, ha teljes termetével nekünk veselkedik. Ezúttal ez ellen gyűjtöttük össze a leghatásosabb ellenszereket. Amikor idomítod a kutyád, hogy ne ugráljon, sose emeld fel a hangot, integess a kezeddel, vagy bármilyen más módon növeld az izgatottságát. Ha így teszel, több figyelmet adsz neki, amivel arra sarkallod, hogy folytassa ezt a magatartást.


Ha esetleg akkor ugrálna, amikor fáradtan hazaérsz a munkából, és nincs erőd idomítani őt, ignoráld őt. Hagyd teljesen figyelmen kívül. Tudom nehéz, de próbáld meg. Ha lenyugodott, akkor dicsérd meg és fordulj felé.

2012. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Martha egyszerű a megoldás: ne engedd neki, hogy ugráljon. A konkrét technika nem lényeges, csak találj ki valamit, bármit, amitől abbahagyja. Jó módszer lehet, ha nem foglalkozol vele, vagy ha minden alkalommal lerakod a nyakörvénél fogva a földre, és csak akkor simogatod, ha nyugton marad, esetleg jelzésértékűen ráléphetsz a lábaira, nem úgy, hogy fájjon, csak hogy érezze, hogy ezt nem kéne csinálni. Ha ennyit sem tudsz megtiltani a kutyádnak, akkor sürgősen képezd tovább magad jó gazdának, mert a határozatlan gazda és az önfejű 60 kilós kutya elég veszélyes kombináció.
2012. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!