Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na ilyenkor mit lehet tenni?...

Na ilyenkor mit lehet tenni? Segítség

Figyelt kérdés
6 napja sántít az 1 éves Bullmasztiffom a balmelső lábára. Elvittem orvoshoz, aki alaposan megvizsgálta, kapott szurit (elfelejtettem a pontos nevét) és kapott gyógyszert Carprox nevű tablettát is, amit adnom kell neki pár napig naponta kétszer egyet. Azt mondta reménykedjünk benne, hogy Panostitis a baja, ahogy magyarázta, a csontok gyors növekedése miatt érez fájdalmat. Ez a lényege. Most adom neki a gyógyszert, de nagyon félek, hogy kiderül a DP... Pedig törzskönyves, neves tenyésztőtől vettem.:( Mi a véleményetek? Annyira félek, teljesen ki vagyok bukva!:'(
2012. jan. 10. 16:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A valódi csipkebogyóból készített C vitamint add neki. Bizony, manapság már néhány tápban is megjelent a C vitamin.

Változik a világ, a kutatók meg éppen most ott tartanak, akár csontsérülésekkor, nagytestűek növekedési szakaszában is hasznos a C vitamin bevitel.

2012. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ráéreztem, stimmelt az életkor is :) Meg megismertem az írásod :)

Mi innen rendeltük, nem olcsó, de szerintem nektek ez elég is lesz, mire felszedi az izomzatot is :)


[link]


Priviben elküldhetnéd az e-mail címed, nem találom az e-mailed :(

2012. jan. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:50

A Dp kifejezést használják az első lábaknál is. Ott a könyökben lehetnek fejlődési rendellenességek, sérülések.

Csonthártya gyulladáskor használ a gyógyszer gyorsan. Dp esetén nincs látható javulás.

2012. jan. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
Ismerem a patella dp fogalmát, de tudtommal az sem állandó sántítással jár, hanem ott is a pihenés utáni szakasz a fájdalmas.
2012. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A patella a hátsó lábaknál jelentkezik.Vagyis, a térd hibás fejlődése.

Első lábnál a gyengén fejlett - általam "hollócsőr nyúlványnak" ismert letörése is okoz sántítást.

Sajnos, a könyöknél is van fejlődési rendellenesség miatti Dp. Német juhásznál már kötelező is a szűrése.

2012. jan. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is szűrettem ED-re is, ha már úgyis el van altatva a kutya, akkor +4 felvételt megér!
2012. jan. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
mi is szűrük vállra és könyökre is a csípő mellett a könyök pedig sántítással jár. Nekem egyszer azt mondta a doki, hogy míg a csípő lehet akár a kutya élete végéig is tünetmentes de a könyök dp-t észre lehet venni mert sántít a kutya
2012. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A bullmád egy éves. megérett egy röntgenezésre. Könyök-csípő.

Felelős kutyatartó megejti a röntgent, főleg nagytestű kutyánál.

2012. jan. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!