Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tart valaki Field-trial...

Tart valaki Field-trial labradort? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha igen, mik a tapasztalatok vele kapcsolatban, milyen a természete, miben különbözik az eredeti labitól? Kutyusunkat menhelyről hoztuk, egy hosszú és bonyolult véletlen folytán kiderült, hogy elvileg Field-trial vérvonalból származó labrador. Keresgettem képeket ezekről a kutyákról, és valóban hihetetlen a hasonlóság, bár törzskönyv és a szülők ismerete nélkül csak tapogatózunk. Egyébként gyönyörű kutya, ha keverék, sem érdekel, mert nagyon okos, és szeretetreméltó. Most áprilisban letettük a BH1-es vizsgát. Ha valakinek van kapcsolata ilyen kutyákkal, kérem, írjon!

Képek róla:

[link]

[link]

[link]

[link]


2009. máj. 24. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém csupán munka típusú. Itt egy kép róla - standard beállítású sajnos nincs. Ez a legjobb ahol úgy látszik is az alakja.

[link]


De van ismerősöm, akinek Kökény Ritától van field trial labija. Sokkal vékonyabbak, vizslaszerűbbek (nekem jobban tetszenek) és agyban sokkal pörgősebbek, több munkát igényelnek, de cserébe kitünő társai egy vadásznak.


Viszont nem szeretnélek megbántani - remélem nem veszed annak - de a te kutyusod nem labi. :o( A szőre szálkásszerűnek, sprődnek néz ki és hosszabb, hullámosabb mint egy labijé. A fültűzése is alacsonyabban van és a farka sem az a vidrafarok.

Viszont nekem a kiállása nagyon tetszik. Agyban milyen? Dolgozni fogtok vele? Gratulálok a BH vizsgához!

2009. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként csak a téli szőre ilyen borzas, nyáron pontosan ugyanolyan, mint a standard, több ismerősömnek is van labija, és tényleg teljesen jó. Agyban hihetetlen. Nem az első kutyánk, de ő veri mindet. Négy-öt vezényszót mondok egymás után, miközben fekszik(pl. Előre, jobbra, balra, fekszik, előre), előreküldöm, és a négy vezényszót egymás után teljesíti. Engedelmesben profi, két alkalom után megtanul bármit. Ha átrendezem az agilitypályát, egyszer megmutatom, mi mi után jön, másodszorra magától végigmegy rajta helyes sorrendben. Második dicsérős alkalom után tudta, mit akarok tőle a 'Hangot' vezényszó után.(hogy ugasson).Pici korában miközben egy nagyáruház előtt vártuk anyukámat, a bevásárlókocsi-sávot jelső oszlopok között tanítgattam neki a szlalomot, majd két hétre rá megvettem a standard pályaeszközöket, és ahogy leguggoltam a szlalom elé, magától végigment rajta helyesen. Dolgozok vele folyamatosan, hetente háromszor megyünk kiképzésre(3-4 óra), ebben benne van az agility, a csibészelés, és az engedelmes. Folyamatosan pörög, hőségben is, nem lehet lelőni. A farkával akkorákat csap, hogy az ereszcsatornát behorpasztotta. Imádja a vizet, nem lehet kiszedni, bárhonnan beugrik. Tanítás nélkül hajtja a kacsákat, és iszonyatosan apportos. Bármit vágok be a vízbe, azt mániákusan kihozza, és addig tartja előttem, amíg el nem veszem tőle. A vadászösztöne is jó, (erdő mellett lakunk), hajtja a nyulakat, fácánokat. Ha dögöt talál, leül és ugat mellette, vagy ha elbírja, odahúzza elém, pedig ezeket sosem tanítottuk neki. Egyedül a csibészeléssel van gond, a csibészt játéknak veszi. Farokcsóválva ugrik rá a segédre, és boldogan nyalja a csibészkart. Véd engem, ugat, amíg fenyegetve érzi megát, de ahogy közelebb jön, örülni kezd. Kutyával-emberrel barátságos. No mindegy, engem nem érdekel, hogy milyen, ennél jobb kutyám azt hiszem még sosem volt, csak kíváncsi voltam, mi igaz ebből.
2009. máj. 24. 23:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek egyet az első hozzászólóva!Persze az tisztán látszik, hogy nem fajtatiszta Labi, de én észre veszek benne hasonlóságot! Nekünk Labink van és néhány képen egész olyan a nézése mint Diginek!

Szép kutyus!Üdv!

2009. máj. 25. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok!:)

Most néztem meg a 4. képet!Igaz, a farka nem vidra, de a beállása meg a mellkasa dettó Digi! Tuti van benne, meg a színe is hasonlít a világos változatokéra!

2009. máj. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy nincs benne labrador! Csak azt, hogy nem fajtatiszta. Biztosan van benne. Egy jól sikerült labrador keverék. :o)
2009. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát .. szerintem ő nem field-trial labrador ... a munka vérvonalban megengedett némi szőrminőség különbség, de azért drótszőr-szerű nem lehet ...

Szerintem labikeverék, de attől még egy nagyon szép darab :)

2009. máj. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Drótszőrű magyar vizsla és labrador keverék, köze sincs a field trialhoz....
2009. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jólvan, akkor csak nem gondoltam hülyeséget :)

Engem egyáltalán nem érdekel, hogy milyen, keverék vagy nem, tőlem akár afgán agár- törpetacskó keverék is lehet, de akkor is ő a legjobb kutyám, ami eddigi életemben volt. Köszönöm a válaszokat!

2009. máj. 25. 19:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom megnézni a képeket! Töltenél fel nekem? Érdekelne.
2009. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos a kepfeltoltes(pont)hu nem működik, valamiért hibás lett az oldal, ahogy jó lesz, megcsinálom! Vagy küldjem el mailben?
2009. máj. 25. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!