Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám kicsit egy helyben...

Hogy tudnám kicsit egy helyben tartani Havanese kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Egy kis bohóc imád játszani, de viszont a "karbantartást" is játéknak veszi. Kis kölyök 3 hónapos, amióta nálam van a fésülést próbálom vele megszoktatni, vagyis, hogy maradjon egy helyben amíg én dolgozom, de eddig nem jártam sok sikerrel, legtöbbször ellopja a fésűt, és játszik vele. De ugyanígy vagyok amikor a szemét tisztítanám.

Az akcióim közben dicsérgetem kap jutalom falatot, az ül parancs megy neki jutalomért, de az úgy maradás már nehézkes.

Szóval nagyon nehezen mennek ezek a dolgok.

Mit csináljak, hogy ne nézze játéknak az ápolását, és 10 percig legalább megüljön a fenekén?


2012. jan. 12. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is ne engedd neki, hogy ellopja a fésűt, mert ne szokja meg, hogy az játék. Utána tanítsd meg a marad parancsot.

Fésülés előtt próbáld kifárasztani, és akkor talán nyugodtabb lesz.


Az enyém sem rajong a fésülésért, de megszokta. Nem fáj, nem húzom, tehát nincs miért hisztizni, azt a rövid időt meg ki kell bírnia egy helyben.

2012. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
amikor elkezdene játszani fésülés közben szólj rá hogy nem szabad,nekem is ugyanilyen fajtájú a kutyám bár lassan 3 éves lesz de nagyon játékos ő sem tud megmaradni 5percre a fenekén,de már szépen megtanulta hogy ha megfésüljük akkor úgy marad egy darabig amíg el nem végezzük rajta a gondozási rész:)
2012. jan. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 hónaposnál még nem lehet elvárni, hogy felnőttként viselkedjen. Kitartóan tanítgatod a nyugodt maradásra, be fog érni.
2012. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először is fáraszd ki sok játékkal, és utána kezdd fésülni. Másodsorban pedig gyakorold a tiltást, jelezd neki egyértelműen, hogy a fésűvel nem szabad játszani. Viszont ne is várj el tőle túl sokat, 3 hónaposan még minden kutya izeg-mozog, és nem tudnak sokáig helyben maradni, pláne pozícióban. Alkalmazkodj kicsit hozzá, amerre fordul, arra fésülöd, aztán majd idővel lenyugszik, meg követelhetsz tőle több figyelmet, de most még nincs értelme erőltetni, nem az ő agyának való ez.
2012. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Próbálkozok!:)

2012. jan. 12. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!