Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzásnak számít, ha egy...

Tandus kérdése:

Állatkínzásnak számít, ha egy kölyökkutyán napi kb.14 órában szájkosár van, mert különben szétrágja a kertet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 08:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy fotót, rakd ki a face-re, tuti, hogy kép alapján többen felhördülnek. Vagy egy videót. Csak lép valaki, vagy nyomást gyakorolnak a helyi egyesületre, önkormányzatra hogy ne hagyják szó nélkül.
2012. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a helyi jegyzőnek, az ő feladata betartatni az állatvédelmi törvényt. Ő kimegy, megnézi, és intézkedik, ha normális. Ha nem az, akkor így jártál, de egy próbát megér.
2012. jan. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát és az együttérzését! Lépni fogok!
2012. jan. 13. 14:04
 24/34 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, történt-e valami.
2012. jan. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
nem kötekedni akarok, de hogyan fogja a kérdező lefilmezi az esetet? Mert itt pont az időn van a hangsúly, és több órán keresztül hogy lehet valamit lefilmezni, miközben otthon vannak? Mert az ötlet tényleg jó, csak nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani.. :(
2012. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 Catz ***** válasza:
Napjában többször csinál 10-10 perces videót, különbözö időszakokban.
2012. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Idáig az a helyzet, hogy azt mondták ez még nem durva és nem szólhatok bele más kutyatartási szokásaiba.... Szomorú vagy inkább elkeserítő! :(
2012. jan. 14. 21:23
 28/34 anonim ***** válasza:
Ki mondta azt? A jegyző? Vagy az állatvédők?
2012. jan. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Egy állatvédő, de nem fogom annyiban hagyni. Az állatorvos azt mondta, simán feljelentést tehetek a jegyzőnél, csak hát a jegyző minden hónap első hétfőjén fogad ha bejelentkezem :(


Lehet, hogy némelyek bolondnak néznek, azt mondják, hogy túlzásba viszem a dolgot, vagy éppen, hogy mi közöm hozzá. . .

Csak tudjátok én úgy gondolom, hogy pont az ilyen "aprónak" tűnő dolgokon múlik nagyon sok, már brutálisan kegyetlen dolog. Amikor még nem fojtják el csírájában, amikor még lehetne tenni az ellen, hogy brutálissá fajuljanak a dolgok. Belegondoltam abba, hogy milyen lehet az az ember, aki végig tudja nézni nap mint nap a saját kutyája kínlódását úgy, hogy a szenvedést ő okozza neki. És belegondoltam annak a szegény kiskutyának a mindennapjaiba is :(

És én nem tudok emellett elmenni szótlanul. Igenis úgy érzem, hogy tennem kell valamit. Lehet, hogy sablonos szöveg, de az állatok és a környezet védelme tényleg a közös ügyünk. Az állatok ugyanannyira kiszolgáltatottak, mint a gyerekek.

Az a nagy baj, hogy az emberek már olyannyira egocentrikusak, hogy elmennek -nemcsak az állatok- hanem saját embertársaik szenvedése mellett is széttárva a karjukat mondván; nem az ő dolguk, mi közük hozzá, úgyse tehetnek semmit, stb. Pedig ez nem így van. Szerintem, ha sokan úgy gondolkoznának mint én is pld. akkor már jobbá lehetne tenni ezt a szemét világot!

Tisztában vagyok vele, hogy én egyszemélyben nem menthetem meg a Földet, a sok kegyetlenségtől, szennytől, de ha csak egyszer-egyszer sikerül valakin, valamin segítenem én boldognak érzem magam! És büszke vagyok arra, hogy tudom, a gyerekeim is ebben a szellemben élnek és gondolkoznak, továbbadják majd az unokáimnak is és akkor már nem is vagyok olyan egyedül!

. . . . . ennyin múlik az élet szebbé tétele!

2012. jan. 14. 23:50
 30/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
Majd írd meg, hogy mik a következmények...!
2012. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!