Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Olyan fajta kellene ami barátságos, jól megfér emberrel,kutyával egyéb állattal egyaránt. 2 fajtára lenne szükségem mert általában 3-4 kutyám van, most van egy vizslám mellé kell még két társ akik lehetőleg nagy,óriás méretűek, hosszú szőr nem hátrány. Legyen sportos mert szeretek hétvégenként túrázni a szabadban, de azért nem legyen annyira energikus mint egy collie.Goldit, labradort nem szeretnék mert viselkedésben nem illik hozzám annyira. Tudjon őrizni is ne menjen el minden emberrel. Kutyás tapasztalatom van de eddig inkább csak keverékeim voltak meg egy malamutom
2012. jan. 15. 02:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy agárt vagy egy huskyt tudok ajánlani.

Agyár:Az agár szeret futni meg játszani,de pihenni is órákat tud a kanapén.

Husky:Szeret túrázni,sétálni,úszni,de ebből a fajtából szukát ajánlok mert jobban elfogadja hogy te vagy a főnők.


SOK SZERENCSÉT!!!

2012. jan. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
*agár
2012. jan. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első és az utolsó előtti mondatok elég ellentmondásosak....
2012. jan. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyar agár,szerintem teljesen megfelel neked :) Úgy volt nekem is magyar agaram lesz,de végül a menhelyről hozunk egy angol agarat :)
2012. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát az "egyéb állat" alatt mit értesz?

Mert egy agárról elég nehezen tudom elképzelni, hogy nem nyírja ki a macskát/nyulat/tyúkot amint lehetősége adódik rá...


Amúgy ha óriás termetű jámbor kutyát szeretnél, én tudom ajánlani az Ír farkast, vagy ott van a Leonbergi, ami egy medvére hajaz, de a légynek sem tudna ártani...


De szerintem vizsla mellé még oké lenne egy Ír szetter is, bár az általam ismert egyedek kicsit izgágák (de azért nem annyira, mint egy golden.)


De tudod, hogy ettől még lehet nyugis egy golden és izgága egy leo is...

Nekem pl. az első KÁJom tipikus KÁJ volt, védte a területét, rettenthetetlen izé volt, olyan Chuck Norris-féle vérbeli harcos.:D

És bár imádott minket, inkább csak eltűrte a simogatást...

(Hozzáteszem azt a kutyát a szüleim "nevelték", én gyerek voltam, a szüleim pedig nem nagyon tudták, milyen ez a kutya, 2 évesen került hozzánk stb...)


A mostani KÁJom meg, akit már én neveltem kölyök kora óta egy bújós kiscica, aki véd, ha kell, nagyon is keményen, de ha ott vagyok, rászólok stb, akkor pofikát befog, hátraarcot vág és lobogó (vágatlan) fülekkel száguld felém boldog vigyorral az arcán:D


Szóval nem szentírás semmi...


Ja, és a TK-s első KÁJ megzabálta a csirkéinket, amikor elmentünk otthonról. Ennyit a juhászvérről...


Szóval lehet, hogy egy agár meg nem tizedelné a macskaállományt...



Én mindig a menhelyi keverékekre esküdtem, de megértem persze, ha most fajtatiszta kutyust akarsz:)



Majd megírhatnád, kit választottál, kíváncsi vagyok ki lesz a befutó!:)

2012. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A leonbergit választottam másiknak meg menhelyes mellett döntöttem
2012. jan. 16. 03:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!