Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyiket válasszam szerintetek?

Melyiket válasszam szerintetek?

Figyelt kérdés

Magamról.: Szeretek sportolni, úszni, sétálni, futni, türelmes vagyok, állatbarát vagyok, menhelyeknek is segítek pl.: takarítani, pénzt adományozok nekik, kutyát viszek sétáltatni, általában szombaton és vasárnap megyek segíteni nekik stb... 22/F.

Itt vannak kutya fajták amiik tetszenek.:

Német juhász, Boxer, Dobermann, Bullmastiff, Airdale-terrier, Bernáthegyi, Leonbergi, újfunlandi, Eszkimó kutya, Husky, Japán Akita inu, Amerikai Akita inu, Alaszkai Malamut, Puli, Kuvasz, Skót juhász, Rottweiler, Pointer, Gordon szetter, Szamojéd spicc, Csau-csau, Törpe spicc, Törpe Pinscher, Szamojéd, Rövid szőrű magyar vizsla, Ausztrál juhászkutya, Bukovinai juhászkutya,

Broholmer, Cane corso, Európai-orosz lajka, Berni pásztor, Amerikai staffordshire terrier, Amerikai pitbullterrier, Abruzzói juhászkutya, Afrikai oroszlánkutya, Akbash, Amerikai bulldog, Golden retriever, Labrador retriever, Lajka, Finn spicc, Japán spicc, Rövid szőrű tacskó, Sima szőrű foxterrier, Jack Russel terrier, Német vadászterrier, Rókakopó, Erdélyi kopó, Dalmata


Köszi előre is a válaszokat!:)


2012. jan. 15. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ezek a fajták méretben, viselkedésben, felhasználási céljukban szinte a teljes spektrumot lefedik. Ha ennyire nincs határozott elképzelésed, akkor akár a menhelyről is - ahol segítessz - kihozhatsz egy olyat, amelyik tetszik.
2012. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:
100%

Bocsi, de nekem ez a lista olyannak tűnik, mintha egy oldalról kimásoltál volna egy rakat kutyafajtát. Majdnem névsorban is vannak.:)))

Csinálj egy listát, hogy mit várnál el a kutyától és kezdd kidobni a listából azokat, amik nem felelnek meg ennek.

Kezdjük mondjuk azokkal a fajtákkal, amiket nem is kapsz meg itthon. Pl. már törölheted is a következőket: Eszkimó kutya, Bukovinai juhászkutya, Broholmer, Abruzzói juhászkutya,Akbash,Finn spicc, Japán spicc, Német vadászterrier, Rókakopó. (bár ez utóbbit nem tudom hova tenni)

Amerikai akita inu nem létezik. Van akita inu, az a japán és van amerikai akita.

2012. jan. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát...lusta ne legyen inkább hiperaktív vagy a lusta és a hiperaktív között, okos, türelmes, könnyen tanítható legyen, a családommal jól kijöjjön, mindenkit szeressen családomból, őrző-védő legyen. Most ennyi jutott az eszembe.:)
2012. jan. 16. 17:09
 4/8 Akiteki ***** válasza:

Máris kihullott a nagy része.

Maradtak:

Német juhász, Boxer, Dobermann, Airdale-terrier

2012. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Meg azt nem írtam le, h ne legyen nyáladzós kutya. Airdale-terrier az nem annyira tetszik.:)

Szerinted melyik illene a legjobban hozzám? Ezek közül.: Német juhász, Dobermann.

Vagy mind2-ből veszek egyet. Vagy az nem lenne jó ötlet? Ha, 1 Német juhász-ot és 1 Dobermannn-t veszek, azok akkor kijönnének egymással? Szerinted?

Köszi a válaszokat!:)

2012. jan. 17. 14:08
 6/8 Akiteki ***** válasza:
Először csak 1 kutyát vegyél. Ha őt már felnevelted, tanultál a saját hibáidból és úgy érzed, hogy bírnál még egy jövevénnyel, akkor keres mellé másikat. Egy falkában lévő jólnevelt kutyák között ritkán van balhé.
2012. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi szépen a választ!:)

Úgy döntöttem, h német juhász-t válaszatom inkább.:)

2012. jan. 18. 18:42
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó értelmesen leírtam.:D

Nah normálisan leírom... Úgy döntöttem, h német juhász-t választom.:)

2012. jan. 18. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!