Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ehet a kutya krumpliételt?...

Ehet a kutya krumpliételt? Úgy hallottam, hogy a kutyák nem nem tudják megemészteni a keményítőt. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
Az enyém vadászik a sütés közben leeső tócsni-falatokra, és imádná, de emiatt nem merek neki adni. Igaz vagy csak legenda, hogy nem szabad krumplit kapniuk?
2012. jan. 6. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is szereti és még sosem lett tőle semmi baja
2012. jan. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Én is úgy tudom, hogy felesleges adni neki nem emészti meg nem kap belőle tápanyagot.

De a legjobban az állatorvos tudja megmondani, ha esetleg viszed oltatni és nem felejted el nyugodtan kérdezd meg tőle.

2012. jan. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Igazából nem lesz baja tőle csak nem hasznosul A mienk is imádta a krumplipürét.Pár falatot kapott.A nyers krumplit is ellopta ha tehette és vidáman rágcsálta.:D
2012. jan. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hovarju ***** válasza:
100%

Az én kutyám a krumplis tésztát imádta. Sosem lett baja tőle.

Azt mondják, hogy nem tudja hasznosítani a szervezete a krumplit, de baja nem lesz tőle.

2012. jan. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az enyém rá sem szagol arra, amiben krumpli van. bármit megeszik, de tényleg bármit, a krumplit méterekre elkerüli. nem tudom miért. de baja nem lesz.
2012. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyers krumpli átszalad rajta. Tört krumpliból ki tud vonni már bizonyos dolgokat.

Valahol most olvastam, a mai kutyák már annyira háziasítottak, hogy kissé megváltozott a gyomor, bél rendszerük. Képesek már olyanokat is megemészteni, amit a valódi ragadozók nem.

2012. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
A NYERS krumplit nem tudják megemészteni. Ahogyan mi sem. Ezért sütjük meg főzzük.
2012. jan. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kutyáim eszeónek kruplit meg tócsnit is nyugottan adj belőle nem lesz semmi bajuk!
2012. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem tudom, kik pontoztak ilyen bőszen, de ettől lassan elveszíti ez az oldal az értelmét. nekem minden válasz releváns és hasznos volt...
2012. jan. 7. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell törődni a pontokkal. Azt számolják a gyerekek. Ha Neked valamelyik válasz hasznosnak bizonyult,használd ki.
2012. jan. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!