Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5,5 éves welsh corgi...

Van egy 5,5 éves welsh corgi kutyusunk, és szeretnénk bővíteni a 'családot' most, hogy összeköltöztünk a párommal . Egy bullterriert szeretnénk venni, vajon elfogadja majd a kutyusunk?

Figyelt kérdés
Elég féltékeny típus, de jól kijön más kutyákkal.
2009. máj. 26. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez attól is függ, hogy a corgid szuka v.kan? De ha mindkét kutya ivartalanítva van akkor nem lesz gond szerintem. Először biztos féltékeny lesz a nagy, mivel eddig egyke kutya volt és nem kellett osztozkodnia a szereteten, így biztos kell egy kis idő hogy megszokja. De szerintem nem lesz gond. Én is majd bullterriert akarok venni a boxerem mellé, nagyszerű kutya az biztos.
2009. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt megveszed a bullit a tenyésztőtől, vidd el a tiedet, hadd ismerkedjenek össze, így látjátok a tietek reakcióit. Ha igazi tenyésztő, ezt biztosan értékelni és támogatni is fogja.

Olyan apróságokkal tudjátok elősegíteni a jól induló kapcsolatot, hogy:

amikor először hazaviszitek, a két kutya együtt menjen be a lakásba, mert ha a corgi otthon van, úgy viszitek be az új jövevényt, akkor az "illetéktelen behatolás" a territóriumába

lehetőleg ne kapjon több figyelmet a kicsi, mint a corgi. Érezze, hogy ő is ugyanolyan fontos a családban, mint azelőtt, nincs veszélyeztetve a helye, rangja.

Ha alapvetően barátságos másokkal, szerintem rövid időn belül nem lesz probléma.

Csak nagyon figyeljetek oda, hogy tenyésztőtől, ne szaporítótól szerezzetek kutyát, mégha oly vonzóak is az olcsó expresszes hirdetések.

És ha ellenkező neműek, ivartalanítás, mielőtt baj történne! (Te jó ég, corgi-bullterrier keverék... :D:D)

2009. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A corgi ívartalanítva a van (kan), de a kicsit nem szeretnénk ivartalanítatni (szukát szeretnénk, és később lehet, hogy megpróbálkoznánk a tenyésztéssel).
2009. máj. 27. 10:11
 4/4 anonim ***** válasza:
hát akkor minőségi kennelből,tenyésztőtől vegytek kutyát..
2009. máj. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!