Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen első kutyát válasszak?

Milyen első kutyát válasszak?

Figyelt kérdés
Nemsoká szeretnék egy, olyan skótjuhász, vagy kicsivel kisebb-nagyobb termetű kutyát. Sok fajtát átnéztem, és miután a skótjuhászt, és a népszerű, "könnyen nevelhetőnek" hívott kutyákat nem ajánlják elsőnek elbizonytalanodtam. Mit ajánlanátok? Időm lenne vele foglalkozni, rendesen tanítanám és sétáltatnám naponta kb. fél órát. Hosszú szőrűt szeretnék(mint pl. golden retriver szőre, de minimum német juhász). A válaszokat előre is köszönöm!
2012. jan. 15. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem a skót juhász jó első kutya, nekem is az volt az első 17 évesen és teljesen jól elvoltunk/vagyunk, okos, könnyen tanítható picit érzékeny fajta (mármint lelkileg -nem egy öv típus) de azért fél óra séta szerintem picit kevés...
2012. jan. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nazira válasza:
30%
Én nem fajtát választanék sőt, jobban szeretem a kidobott kutyákat a menhelyen annyi szerencsétlen aranyos kutya van ott még fajtát is találsz azért.A kidobott kutya tapasztalatból mondom, nagyon hűséges tud lenni jobban szerethet mint 1 kennelből vett faj kutya ilyen olyan pedigrével. Úgy kell választani, hogy meglátom és megszeretem azokat a szemeket ahogyan néz rám...
2012. jan. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
érdekes. én azt gondolnám, első kutyának mindenképp könnyen kezelhető, tanulékony fajtát érdemes választani...
2012. jan. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz rá, akkor szerintem nyugodtan válaszd a skót juhászkutyát. Az meg, hogy nem ajánlanak első kutyának ilyet, meg még néhányat, annak is megvan az oka. Általában olyanokra vonatkozik ez, akiknek tényleg semmi hozzáértésük sincs, ráadásul képtelenek kivívnia falkavezér szerepet, mert lehet még ők maguk is félnek a kutyától, stb. stb. Kutyához ember kell, és csak másodsorban emberhez kutya. Ha valami gondod van vele, vagy valamiben nem vagy biztos, nem érted, akkor csak nyugodtan kérj tanácsot szakértőktől, vagy akár itt is kiírhatsz egy kérdést. Akinek baj van az idegeivel, az úgyis csak letol, aki meg segít, annak tanácsát pedig megfontolhatod. Esetleg még tényleg megfontolhatod még, hogy tényleg menhelyről hozz ki kutyát. Akárhogy is döntesz, jó kutyázást kívánok!
2012. jan. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A skót juhászok nevükhöz híven juhászkutyák, az egész életük abból áll, hogy a gazda parancsainak próbálnak megfelelni. Kedves, könnyen tanítható, ugyanakkor nyugis, hűséges kutyák, szerintem kezdőknek is való, főleg egy helyes kis szuka. Nekünk volt, és imádtuk, mellette nőttem fel, 17 évig élt.


Ír szetter esetleg? Egész más mentalitás, mint a collie, elvégre vadászkutya, több foglalkozást és kicsit több határozottságot igényel, de jó kezekben kitűnő kutyává válhat.


A golden retriever is jó alternatíva, bár már annyian szaporítják, hogy eléggé "felhígult" az állomány, jó tenyészetet kell találni (ez persze minden fajtára igaz).


Meg persze a menhelyi keverékek. Annyian vannak szerencsétlenek, hogy statisztikai alapon is biztos, hogy találsz köztük Neked megfelelőt.

2012. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is a skót juhász a neked való csak azt tartsd szem előtt hogy a szőr ápolása nem könnyű egy kezdőnek.de ha napi rendszerességgel fésülöd akkor nem lesz gond.És még a kapcsolatotoknak is jót tesz :)
2012. jan. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából a skót juhász szőrápolása akkor igazán nehéz, ha kiállítási szőrt akarsz neki rittyenteni. Amúgy egyáltalán nem filcesedik a szőre, csak a füle mögött, ahol vékony szálú és puha, de a testét fedő durvább, sprőd fedőszőr épp azért jó, mert elég hetente 1x-2x átkefélni, hogy kinézzen valahogy, nem lesz rasztás, mint egy komondoré vagy csomós, mint egy spánielé.

De tény, akkor a legszebb, ha rendszeresen ápolod. :)

2012. jan. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket! Igazából a gondozás és a sétáltatás idejére nyitott vagyok, szóval az változni fog, annyira amennyi az adott fajnak kell.

A menhelyi kutyusoktól pedig kicsit tartok, mert, amíg veszek egy kutyát tenyésztőtől, addig kapok valamit, egy "újat", amit nevelhetek. Menhelyi kutyusoknál pedig nem tudhatom, hogy "mit kapok", vagyis hogy milyen volt az előző élete, tudom-e még majd nevelni, stb. De lehetséges, hogy nagyot tévedek... Mindenesetre mégegyszer köszönöm!

2012. jan. 19. 11:37
 9/10 rami237 válasza:
A fajta jellemzőébe semmi képen ne legyen az odaírva hogy makacs vagy öntörvényű, mert akkor nehéz dolgod lesz vele!
2012. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Attól függ hogy kicsi vagy nagy kutyát akarsz,és hogy mijen természetüt.Ha aktívabb de kicsi kutyát akkor a Bichone Havanese-t nagyon ajánlom,nekem is ojan kiskutyám leszz és sokat olvastam róla.De ha nagytestüt de nnygott kutyát akkor a bernáthegyi kutyát.Örülök hogy tudtam segíteni.
2012. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!