Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy amint...

Miért van az, hogy amint elkezdek jófej lenni a kutyámmal, elkanászodik?

Figyelt kérdés
Betartjuk a falkavezéres szabályokat, éreztetetem, hogy én vagyok a vezér, de amint játszunk, vagy lazábbra veszem a formát, elkezd rámugrálni, vagy egyszer már meg akarta hágni a lábam. Ezután egy napig teljes ignorálás volt Jan Fennel módszerét követve, mintha ott sem lenne, csak az alapvető szükségletei miatt érintkeztem vele. Ez észre térítette. 2 hete van itt, lehet, hogy még próbálkozik, hogy meddig mehet el? Utcáról lett befogadva, pontos kort nem tudok, de kb. 2 hetes lehet. Mit tegyek, hogy ez ne így legyen?
2012. jan. 16. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:

2 hetes?

:D

2012. jan. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hehe, reggel van még:D Szóval fél éves akart az lenni, nem tudom miért írtam 2 hetest:S:D
2012. jan. 16. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert 2 hete van nálad, azért írtad így :))

Nyugi, a kutyád kamasz, most van a lázadó korszakában, meg lehet, hogy az előző helyén ő volt a "jani", csak csinálj mindent úgy, mint eddig! Egy éves kora után már sokkal engedelmesebb lesz.

2012. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, hogy most próbálkozik, mennyit engedünk meg neki:D Kedvelem a kis majmot, de szörnyen idegesítő tud lenni, mikor így viselkedik... Én meg nem szeretem a főnököt játszani, de csak ez válik be:/
2012. jan. 16. 10:44
 5/8 Catz ***** válasza:

Nálunk is ez van :)

Mivel nálunk sportkutyák (bikejöring), ezért ugye át van valamennyire engedve az irányítási feladat. Ugye én száguldozom hátul a biciklivel utánuk, de közben én irányítok, de a tempót ő szabja (szabály szerint), amúgy meg én mondom mikor van gyorsítás, megállás.


Lényeg, hogy náluk is elszalad néha a "Janiság", ez abban teljesedik be, hogy szelektíven hallanak (főleg a másfél éves), de semmi egyébben (semmi aggresszió, hágás).


Vagy csak többet ugatnak a kelleténél a kapunál. Ilyenkor ugye jön a dobóláncos megoldás, amikor eltávolodnak és nem akarnak hallani. Otthon meg a lemorgás a kapunál, ha kell 5 percenként.


Tartsd be az eddig csináltakat, de szerintem ne legyen egy teljes nap kizárás, mert ha neadjisten valami nagyobb miatt kell büntetni, akkor elvesztheti a hatékonyságát.


Szép, hogy befogadtad, az öregem (10 éves) is utcáról van a kicsi pedig gyepmesteri telepről, Illatos út.

2012. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a válaszod, lehet, hogy akkor csak pár órás lesz legközelebb.
2012. jan. 16. 12:23
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Próbálgatja, hogy meddig mehet el, mit tehet meg és mit nem komolyabb következmények nélkül.

Tartassátok be határozottan és következetesen az összes szabályt, akár találjatok ki újakat...emellett fizikailag mozgassátok le mindig és tanítsatok neki mindenféle feladatokat.

Az én kutyám elvileg egy domináns-makacs állat, de egyben érzékeny-együttműködő kutya is...ha lazítok a fegyelmen, azonnal kihasználja és megy a feje után, nem jön behíváskor, csak még odapisilek egyet...

Most végre úgy éreztem, hogy rendben a kapcsolatunk, 98%-ban szót fogadott...és kiszökött a kertből, amit SOHA nem tett. Kinyitotta a kaput és kiment 200 méterre a Duna-partra, mert hallotta a haverkutyák ugatását...holott TUDJA, hogy csak engedéllyel mehet ki a kapun. Ja, és séta után ment ki úgy, hogy itthon voltam a házban.

Most én sem tudom, hogyan tovább...külsőleg minden rendben, mindenki szerint tökéletesen fegyelmezett, maximálisan én vagyok a falkavezér...és aztán ez történt.

Ez most hatalmas pofon nekem, és nem tudom, hogyan tovább...folyton töröm a fejem.

És hozzátartozik, hogy kerti kutya létére éjjel bent alszik, kétszer van sétáltatva-futtatva, napi 3 órát minimum kint vagyunk sétálni, bringázni, labdázni, gyakorolni, nyáron úszni...minden nap gyakorlunk feladatokat.

Tehát kitartás, kemény szabálybetartatás, fizikai-szellemi lefárasztás, nevelés...aztán csak lesz valahogy :)

2012. jan. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Nem igazán vesz Téged komolyan. Attól, hogy trükköket alkalmazol, hogy éreztesd vele, hogy ki a főnök, még nem lettél főnök. Több határozottság kell, hogy érezze is.
2012. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!