Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyátok nyaka dagadt már...

A kutyátok nyaka dagadt már be oltás után?

Figyelt kérdés
14 hetes kiskutyám tegnap kapott oltást(kombináltat), eddig ebből már 2-őt kapott, most volt a harmadik és most hogy hazaértem meglepődve tapasztalom, hogy a nyaka be van dagadva, mitha mumszos lenne.Hívtam a dokit ma megyünk vissza, allergiás valószínűleg az oltásra. Lehet baja?Volt vkinek ilyen tapasztalata? ha igen mit csináltatok?
2009. máj. 26. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen előfordul, hogy az oltás helyén egy kb. 10 forintos nagyságban bedagad a bőr alatti kötőszövet.


mindenképpen érdemes megmutatni az orvosnak, és attól függően hogy mekkora és milyen oltás következménye megmondja a további teendőket...ha vannak.

2009. máj. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia, az enyémnek még szerencsére nem, de a legutóbbi oltástól elég levert volt, és érzékeny. Kiderült, hogy más volt az oltóanyag, mint a korábbiak. Hasonlítsd össze a régebbi oltásaival, és ha most mást adtak neki, szólj az orvosnak, hogy ne azt adja legközelebb. Úgy tudom, a nyak megdagadása allergiás reakció, és azonnal orvoshoz kell vinni, nehogy valami komoly baja legyen (fulladás).
2009. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, voltunk, én is egyből az allergiára gondoltam, de szerencsére a doki mondta nem az. Csak amikor beadta az inekciót valószínüleg a kutyi megugrott egy kicsit és kötöszövetbe ment és ezért dagadt be. Most maszírozzgatom neki, nagyon nem szereti:( most is megvan még de nem annyira nagyon mint kedden.
2009. máj. 28. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!