Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A szomszéd fejbe...

Mit tegyek? A szomszéd fejbe rúgta a kutyámat, mert állaítólag átszökött és kárt tett a kertjében. Megbosszúlnám, dehát mégiscsak ő az ember. Ha feljelentene, mert nekiestem, még én járnék rosszul?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 19:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell ellene semmit tenni, ne alacsonyodj az ő szintjére.

Egyszerűen ne adj rá okot és lehetőséget, hogy bántsa a kutyádat.

2012. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Kérj elnézést és ajánld fel, hogy megtéríted a kárát, de említsd meg neki kulturáltan, hogy civilizált elintézési mód is lett volna a rugdalózás helyett. A kerítést pedig javítsátok meg.

Ha nekiesel, téged sarcolnak meg.

2012. jan. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
nem lehet semmit tenni..az én kutyámat pár éve a szomszédunk viperával ütötte...
2012. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Ez a törvény. Szerinted ki hibázott?


5. § (1) Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.

2012. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
6%
úgy kellett úgy kellett káposztába hús kellett!!!!!
2012. jan. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyetértek a #12. hozzászólóval. Tudom, hogy egy a kutyáját szerető gazdiban erősen felmegy a pumpa, ha bántalmazzák a kutyáját. A szomszéd viselkedését teljes mértékben elfogadhatatlannak tartom, mivel a leírásodból az derült ki, egyszeri és nem rendszeres szökdösésről van szó. (ha többszöri figyelmeztetés ellenére sem változna a helyzet, akkor a szomszéd ingerültsége érthető, és hogy ő kísérli meg megbüntetni a kutyát) Próbálj felülemelkedni ezen, és a szomszédot a megismert jelleme szerint kezelni. A szar alakokkal én személy szerint annyira sem foglalkozok, hogy észrevegyem létezésüket.
2012. jan. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

"Mi? ha nem maradandó sérulés, akkor nem minösül állatkínzásnak?ne írj már sületlenségeket!"


Úgy ahogy írták. Ha csak fejberúgta akkor állatkínzás nem valósult meg.

2012. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
49%

Vagy fordítsunk egy kicsit a dolgon, te mit szólnál hozzá, ha leversz nekem egy fülest a saját portádon és téged jól lecsuknának emberkínzásért?


Ember esetén még csak csak lehet ezt a tettleges becsületsértés kategóriába sorolni és pénzbüntetéssel sújtani, de állatok esetén ilyen nincs.

Ha valakinek semmi baja sem esik, csak a becsülete csorbul, még ember esetén sem beszélünk kínzásról, csak becsületsértésről. Szóval ne írkáljatok marhaságokat, ennek az állatkínzáshoz köze sincs!

2012. júl. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kgaba88 válasza:
0%

A Te hibád, hogy átszökött a kutya.

De igazad van, nem szabad bántani egy kutyát. Téged kellett volna, hogy fejberúgjon a szomszéd, amiért még neked áll feljebb!

2012. szept. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én megölném a szomszédot. Nem, ez nem vicc. Alaposan megtervezném, és eltenném láb alól. Ellenség, bántotta a családomat, nem kockáztathatom, hogy vérszemet kap, és még többet fog tenni legközelebb. Ha csak megverem, azonnal szalad a rendőrségre sipákolni. Haljon csak meg, nem kár érte, számomra teljesen értéktelen az élete. A családja meg zokogjon, de halkan, mert zavar.
2018. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!