Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a hámról?

Mi a véleményetek a hámról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a hámról nagytestű kutyáknál? Egyáltalán látjátok értelmét, ha nem szánhúzáshoz használják? Hogyan szoktattátok hámhoz a kutyát? Persze nem arra gondolok, hogy azért használják, mert nyakörvvel majdnem megfojtja magát a kutya, úgy húz..

2012. jan. 17. 20:47
1 2
 11/17 Rotis_lány ***** válasza:

Kedves Szilvi!

Nem általánosítottam, odaírtam, hogy egy-két.

Feszes pórázzal is elrántom. Úgy gondolom 24 évesen vagyok olyan jó kondícióban, hogy akármilyen helyzetben én döntsek. Fel is tudom emelni ha szükség van rá. (orvos)

Viszont arra kérlek, te se általánosíts. Nekünk bevált, ezt írtam, nem azt, hogy minden kutyára csak hámot lehet rakni. Kutyára válogatja. :)

Én is budapesti vagyok, szívesen találkozok veled, ha erről mindenképp meg szeretnél bizonyosodni.

2012. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2 napja van Huskym és a tenyésztő nem ajánlotta! Akkor szerinted? HA egy Huskyra nem....mert mondta, hogy úgy csak húzni fog....és jelen pillanatban se szánkóm, se havam nincs XD Szóval csak póráz! 23N
2012. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Akiteki ***** válasza:

Huskyra meg főleg nem. Még nyakörvvel is tud rondán húzni, ha nincs jól megtanítva. Hámmal meg csak repülsz utána.

Egy jólnevelt husky tudja, hogy ha nyakörv van rajta, akkor sétálunk, ha hám, akkor húzunk, mint állat.

2012. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Kedves Rotis-lány!

Bocsi, tényleg odaírtad, figyelmetlenül-gyorsan olvastam :D

A "hámos" kutyákról egyébként szinte tényleg csak rossz tapasztalatom van...legyen az kis testű, vagy nagytestű...

2012. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Úgy gondolom, hogy hám a munkakutyák számára van kitalálva. "Minden" gazda elvárása, hogy ne húzza a kutya pórázon. Semmi baja nem lesz a kutyának a nyakörvtől, még ha egy kis ideig meg is próbálja húzni a gazdit. Az, hogy a kutya folyamatosan feszesen tart egy pórázt, amibe a gazda nem győz kapaszkodni, ott a gazda hibázik. Vagy határozott hátraarc és irány, vagy igenis oldalba taszajtam, és Istenesen lecseszem a lábáról (már csak az agresszió miatt is). Most akkor ki irányít kit?

A kérdésre visszatérve, nem látom sok értelmét a hámnak, csak munkakutyák részére és kocsiban, biztonsági öv gyanánt.

2012. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenki válaszát, de azt hiszem rosszul fogalmaztam, én NEM azért szeretnék hámot, mert a kutya nem tud engedelmesen mellettem sétálni, hanem mert tetszik. Sőt egyes helyzetekben sokkal jobbnak tartom, mint a nyakörvet.
2012. jan. 18. 21:55
 17/17 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen jól fogalmaztál!

Azért írtuk, hogy húzásra félrenevelt kutyákra nem javasoljuk, mert sokan azt gondolják, hogy "azzal nem fojtja magát, kevésbé fog húzni" :)

Egyébként pl most voltam egy bő órát sétálni Argos-sal, zöldövezetben, lakótelepen, forgalmas részen...néha ráfér, hogy ne szabadon menjen, hanem sokat-sokat láb mellett, most is ezt csináltam, ezért a flexit rákapcsoltam a flexit, és parancsra mellettem jött, engedéllyel mehetett szaglászni, dolgát intézni. Ez így tökéletes volt, mert nem akartam most szabadon engedni, de sima pórázon maga után húzott volna minden fához, bokorhoz. Így meg volt 8 métere...ha jött szembe ember, kutya, kérésre ismét lábhoz jött. Ez így szerintem kényelmes mindkettőnknek.

2012. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!