Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a kutyát szobatiszt...

Hogy lehet a kutyát szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Ha kinti-benti kutyátok van hogy nevelitek szobatisztaságra? Egy kölyök keverékem lesz a menhelyről és kinti-bentinek szeretnénk, ti hogy neveltétek a kutyátokat vagy ha tudtok oldalakat, honlapokat akk légyszi azt is írjátok le!

Nagyon szükségem lenne rá!

Előre is köszi


2012. jan. 17. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudnod kell először is, hogy a kiskutya, ha inger éri, mondjuk hazajön a gazdi, akkor valószínű, hogy hamarosan vizelni fog. Ahogy reggel is, mert este "összegyűlik", és tanácsos óránként kivinni. Ha szaglászik, forgolódik, akkor is a helyet keresi.

Ilyen esetben vedd fel és vidd ki. Ismételgesd folyamatosan a "gyorsan" parancsot és adj neki jutalomfalatot ha elvégezte a dolgát. Akkor is így járj el, ha más elkezdett pisilni, és ha egy cseppet is jó helyre ejt, dicsérd meg! Ha nagyon nem akar valamiért oda piszkítani, ahova kellene szerezz be egy feromon kibocsájtó készüléket, akkor vonzóbbnak találja majd a helyet.

2012. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. jan. 17. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahova odavégezte a házban a dolgát és én pont rajtakaptam, akkor egyszerűen egy keményebb "nem!", vagy hasonló tiltószót használtam és kiraktam, kimentem vele az udvarra. Ha ott végezte el a dolgát, akkor óriási öröm volt, jutalom, nagy játék.

Ha csak utólag láttam a művet bent, a lakásban, akkor persze nem csináltam semmit, legközelebb figyelmesebb voltam.

Két óránként vittem ki az udvarra, esténként is, bíztattam, hogy jelezzen.

Nagyon hamar megtanulják, csak az első 2-3 hetet kell végig szenvedni, azt is inkább csak az éjszakák miatt.

2012. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi nagyon szépen :)
2012. jan. 17. 21:24
 5/5 anonim válasza:
2014. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!