Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám füle nem gyógyul,...

A kutyám füle nem gyógyul, tudnátok tanácsot adni? Részletesen lejjebb.

Figyelt kérdés
Hétvégén fogadtam örökbe egy menhelyi kutyust. Jó fizikai állapotban van, leszámítva, hogy sebesek a fülei. Lógó fülű, és a fülei végét legyek támadták és sebesre marták. Pénteken volt dokinál, Federol sebolajat ajánlott. Ezzel kenegetem naponta többször. Csakhogy elég sokat és erősen rázza a fejét (gondolom viszket neki, ahogy gyógyul), és egy erősebb rázásnál újra felszakadtak a sebek, vérzett is. Tettem rá Betadint, és lazán leragasztottam sebtapasszal, hogy ne fröcsköljön a vér, ahogy rázza, illetve hogy védjem a sebet. Elég vastag var keletkezett már a seben, illetve a sebolaj is vastag rétegben borítja, és ettől az erős rázástól most kinyílt a seb, látszik a hús is. A füle hegyén egy kb. hüvelykujj-köröm méretű területről van szó. Továbbra is rázza a fejét. Tudnátok tanácsot adni, hogy mit tegyek vele? Csak kenegessem, és majd hatni fog az olaj? Vagy kössem be valahogy? Vagy.? Ha nem rázná, már talán meggyógyult volna :( Köszi előre is!
2012. jan. 17. 21:59
1 2
 1/11 Akiteki ***** válasza:
Próbáld ki a kék lukács kenőcsöt. Fél éve kaptam egy tégellyel, csodákat tesz a sebekkel. Az agaraknak könnyen szakad a bőrük, elég ha nagy rohanásban nekimennek egy faágnak, máris vérzik. Máskor hetekig gyógyult és a helye is látszott. Most 2-3 nap alatt heg nélkül beforr és nyomtalanul.
2012. jan. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán vissza kellene menni az orvoshoz.Ha ennyire sebes, ki kell tisztítani. Vakarni nem vakarja? Gallért is lehet arra az időre adni rá, amíg meggyógyul a seb.
2012. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akiteki, köszi, utánanézek a kenőcsnek.

2. hozzászóló, igen, ez is benne van a fejemben, ezt legkorábban holnap tudom megtenni. Érdekelne nálam tapasztaltabbak véleménye, hátha csak túlreagálom!

2012. jan. 17. 22:25
 4/11 A kérdező kommentje:
És nem vakarja, csak rázza a fejét néha - gondolom ezzel próbálja vakarni. Már teljesen be volt záródva a seb, a heves rázástól nyílt ki.
2012. jan. 17. 22:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi propolisz tinktúrát szoktunk használni (kutyánál meg magunkon is). Fertőtlenít, mert alkoholos és rendkívül gyorsan begyógyulnak a sebek tőle.
2012. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utánanézek ennek is, köszönöm!
2012. jan. 17. 23:30
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel most nincsenek legyek, elég régóta szenvedhet szegény! Remélem, hogy rendbe jön!
2012. jan. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy amíg a fejrázást nem sikerül megszüntetni, addig a sebek sem fognak begyógyulni. A fülébe belenézett a doki? Mi nagyon sokáig szenvedtünk hasonló problémával, mert a dokink nem volt elég körültekintő.

Néhány ok a fülrázásra ami nálunk szóba került:

- túlzsirosodó fül

- atka

- bűzmirigy gyulladás

- romló hallás

Végül nem sikerült kideríteni, hogy ezekből pontosan melyik okozta a fülrázást a kutyámnál, lehet hogy mind egyszerre, de már szerencsére évek óta tünetmentes. Hogy így is maradjon rendszeresen kitisztítom a fülét és olyan spot on-okat használunk amik atka ellen is jók. Illetve sajnos az én kutyám már félig süket, de van egy társa aki ugymond segít neki a hallásban.

2012. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jókívánságot!

Asbolus, nem is gondoltam, hogy lehet más oka, ez olyan nyilvánvalónak tűnt. Mindenképpen elviszem ma dokihoz, mert kis atkát is láttam benne.. Csak azért nem gondoltam ilyesmire, mert múlt héten átesett egy kivizsgáláson, oltások, parazita irtás, chipezés, stb. Kicsit kellemetlen is belül a füle szaga, kutyaszag, csak nagyon erős. Szóval ma megyünk orvoshoz, inkább nem próbálkozom házi megoldásokkal. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

2012. jan. 18. 11:55
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Leírom a történet végét, hátha másnak is lesz hasonló problémája. Voltunk állatorvosnál, és nagyon jól tettük, mert kiderült, hogy fül- és kötőhártya gyulladása van a kutyusnak. :( Kapott kezelést, fülcseppet, rendbe fog jönni. Illetve a kék kenőcsöt is felírta a doki a sebre. Hát ennyi, köszönöm a tanácsokat!

2012. jan. 18. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!