Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem fogom tovább...

Úgy érzem nem fogom tovább bírni! Valaki adna tanácsot? (lent részletesen leírom)

Figyelt kérdés

Szóval... 18 éves lány vagyok (érettségi előtt állok).

4, 4 az átlagom, viszont a reáltárgyak nem mennek (bármennyire is hajtom magam). Van egy tantárgy, amiből csak 5-öseim vannak, és ma nem készültem holnapra, pedig rengeteg van, de nem éreztem jól magam, teljesen kivagyok, meg őszintén szólva kedvem se volt. Tuti 1-esre írom meg, és akkor összeomlok. Tudom, ez legyen a legnagyobb problémám, de engem nagyon zavar.

Volt már olyan eset, hogy suliban nem jól teljesítettem, és sok esetben öngyilkos akartam lenni. A szüleim nem szidnak le, ha hazaviszek egy rossz jegyet (persze megjegyzik, hogy miért nem tanultam, de olyankor elmondom, hogy nekem is lehetnek rossz napjaim). Szóval tudom, hogy hogyan kellene csinálnom, meg felfogom a dolgokat, mégis magamban teljesen másképp látom ezt az egészet. Maximalista is vagyok, nem viselem el, ha az osztályban jobbak nálam (pedig van egy lány, ő a kedvence mindenkinek).

Holnap a tanár teljesen ki fog akadni, hogy nem tanultam (és ő nem fogadja el, hogy most ezért, meg azért nem tudtam készülni), és majd csalódik bennem. :(

Szerintetek miért vagyok ilyen idióta? :(

Van még remény???


2009. nov. 8. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Még van idő, húzz bele! Hagyd abba az önmarcangolást és tanulj, legfeljebb belenyúlik az éjszakába.

Ha meg nem akarsz nekiállni, akkor meg a nyafogással hagyj fel! Vállald a következményeket.

2009. nov. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
annak idején, amikor érettségiztem, szépen beosztottam, hogy mikor hány tételt dolgozok ki. időben be is fejeztem, így volt időm arra is, hogy szép sorjában meg is tanuljam. egyet ne felejts el: érettségi előtt egy nappal már ne tanulj semmit
2009. nov. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy pár hónap múlva csak az érettségi jegyek számíthatnak és a leleményességed. Inkább a távolabbi célokra koncentrálj!
2009. nov. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legnagyobb bajod, hogy nagyon meg akarsz felelni mindenkinek, vagy min denáron első lenni. Ezt egy darabig lehet csinálni, de ugyanaz a helyzet áll majd idővel elő, mint az élsportolóknál. Nem lehet a végtelenségig 100%-ot nyújtani, mert kikészülsz. Ugyanúgy nem lehet mindenkinek megfelelni sem. Elmondásod alapján jó tanuló vagy, ez mindenre elég, ha elakarsz érni komolyabb eredményt, max nem te leszel a legelső. Ha viszont csak a pillanatnyi elsőségek érdekelnek a tanulásban, akkor előbb utóbb akkora teher lesz emiatt rajtad, hogy kikészülsz. Én leszarom, (elnézést) hogy ki mit gondol rólam, ha valami rosszabbul sikerül, meg egyébként is, inkább próbálok a magam céljaiért dolgozni.

Nem az irányít, hogy más elképzeléseinek tegyek eleget!

2009. nov. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Jólesett, hogy írtatok. :)

2009. nov. 9. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegnap végül feleltél? Hogy sikerült? Mi történt?

Csak kíváncsi vagyok, ha már a kérdésedbe is beleírtad, hogy nem készültél és, h a tanár ki fog akadni... Kiakadt?

2009. nov. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kösziiii, hogy megkérdezted :-)


Hát.. nem bírtam ki, és felkeltem reggel, megtanultam :D de nem mindet, nem bírtam volna. és szerencsém volt, pont abból írtam, amit tudtam. :-))))

Köszi,h megkérdezted.

2009. nov. 10. 23:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor örülök, hogy jól sikerült! :))


Minden jót és sok sikert az érettségihez!! :)

2009. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!