Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás az utcán minden...

Kutyatámadás az utcán minden este. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
hajnal 1-re járok dolgozni,kerékpárral teszem meg az utat odáig.Kb.4 napja minden este megkerget egy Rottweiler.A semmiből tűnik elő hirtelen,és már csak azt látom,hogy a lábam mellett szalad,és morog meg ugat.Eddig használthogy ráordítottam,de úgyérzem napról-napra bátrabb lesz.Hatalmas dög nem szeretném ha elkapna.Mit tegyek?Tegnap már kerülőúton mentem dolgozni,de az sokkal hosszabb,mint amin járok.
2012. jan. 18. 09:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vagy megkeresni a gazdáját(hogy honnan szökik ki) vagy szólni a helyi ebrendészetnek.
2012. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Húh, hát nem tudom... Ez rossz helyzet. :( Engem egyszer hasonlóan megtámadott egy dög... Csak én gyalog voltam, és meg is harapott. :(

Mi a rendőrséget próbáltuk utána hívni, de még a telefont se vették fel. (Mást is megtámadott aznap a kutya, kicsit később.)

Szerintem: rendőrség (hátha te eléred őket...), önkormányzat, ebrendészet... Bármi "hatóság".

Ne hagyd annyiban, mert baj lehet! Mást is megtámadhat, téged is...

2012. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
jól meg kell rugdalni, megmutatni ki a falkavezér és rögtön lenyugszik.
2012. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

ebrendészet,rotimentők.

befogják, aztán a gazdi magyarázhatja, hogy miért volt kint a kutya

2012. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudsz egy utcát kerülni valamerre? Bringával nem akkora dolog, persze lehet, hogy képtelenség, és mindenképp ott kell elmenni... A bicikli sok kutyát irritál, kérdés, hogy gyalog merjen-e az ember próbálkozni.


Másik lehetőség: nappal figyeld ki, honnan jön, talán sikerülne beszélni a gazdákkal.

2012. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Szerezz be egy kutyak elleni gazsprayt vagy sipot es hasznald ha kell, majd miutan a kutyat leraztad, azonnal hivd a rendorseget es tegyel feljelentest ismeretlen tettes ellen gondatlansagbol elkovetett veszelyeztetes miatt. Ha nem jonnek ki, emlitsd meg, hogy sokadik eset, folyamatosan veszelyben vannak a kornyeken lakok. Ha ekkor sem jonnek ki, akkor menj be a legkozelebbi kapitanysagra es a rendorsegen a feljelentes utan tegyel panaszt is, esetleg oket is feljelentheted veszelyeztetes miatt, hiszen ha tennek a dolgukat, akkor ez nem allna fenn mar napok ota.
2012. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Paprikaspray esetleg?

De ha hajnali 1kor becsengetnél és udvariasan megkérnéd a gazdát, hogy legyen szíves nevelje meg a vadállatát, mielőtt feljelented, szerintem az is hatásos lenne.

2012. jan. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Hogy csöngessen be, ha egyszer támadja a kutya, és menekülni kell? Amikor engem megtámadott, nem épp arra volt időm, hogy keressem, honnan jöhetett, és kihívjam a gazdáját. (Aki, mint később kiderül, meg is vert volna, ha rosszat mondok a kutyájára...)

2. Nehogy már neki kelljen más utcát keresni, a kutya meg garázdálkodjon kinn. Másokat - akár gyerekeket - is megtámadhat! Nem szabad az ilyet annyiban hagyni. Én szeretem az állatokat, de az ilyenek ellen fel kell lépni. El kell vitetni, vagy elérni bárhogy, hogy ne tudjon kijönni a kertből.

Bocsánat, azért vagyok kicsit indulatosabb, mert én a támadás után hónapokig szabályosan pánikbeteg lettem, alig mertem kilépni a házból, állandóan azt vártam, mikor ugrik rám egy kutya, és ha megláttam messziről, hogy egy kutya jön felém (elég sok a kóbor nálunk), akkor rettegtem, nem mentem tovább, telefonáltam a szüleimnek segítségért... Nevetséges, tudom.

Ezen már túl vagyok, de most is tartok tőlük.

Nem játék egy kutyatámadás.

2012. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Vegyél paprika sprayt!


ha odafut melléd, belespriccelsz a szemébe. Nem hiszem hogy ezek után mégegyszer bepróbálkozna.

A másik pedig, hogy most hívd fel az önkormányzatnál az illetékeseket és mond el mi a helyzet és melyik utcában tapasztaltad. Ki kell hogy küldjenek egy sintért.

2012. jan. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hosszú nyelű elektromos ösztökét (amit a vágóhidakon is használnak), vagy egy Co2-pisztolyt (erősebbet csíp, mint a sima airsoft pisztoly). Hamar elmegy a kedve a biciklisek, járókelők kergetésétől...
2012. jan. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!