Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyet értetek azzal, hogy a...

Egyet értetek azzal, hogy a Radikális Állatvédők a szaporítókat veszik most célba?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy az állatkínzásos esetek után ez lesz a következő célpontjuk. Mivel nem büntethetők a szaporítók, ezért puszta kézzel kívánnak igazságot tenni.
2009. máj. 27. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

Hajrá! Az állatkínzókat is alaposan el kéne hupálni, mert amit "törvényes" úton kapnak, az nem büntetés.

Amerikában egyébként van ilyen. Nem egyszer láttam már, hogy megvertek valakit jó alaposan, mert vérlázító körülmények között tartotta a kutyáját és odaadni sem volt hajlandó.

2009. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem értek egyet. Szaporító nincs, ha tudatlan vásárlók sincsenek. Mindkét fél egyformán hibás. Puszta kezüket arra is használhatnák, hogy a sok tudatlan vásárlónak szórólapokat nyomtassanak és osztogassanak frekventált helyeken (kiállítás, kisállatvásár), hogyan kell megfelelően állatot vásárolni és tartani.

Az erőszak erőszakot szül.:(

2009. máj. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Én magával a radikális állatvédelemmel nem értek egyet. Sokáig én se értettem, hoyg egyes csoportok mért nem erőszakosabbak, mért törvényesen próbálnak valamit tenni, aztán beugrott, hogyha valaki odamegy, erőszakoskodik, akkor azt utálni fogják, és nem az emberen, hanem az állaton állnak majd bosszút. Mert az állatkínzók ilyenek. Szóval tényleg jobb megoldás, hogy inkább neveljük a következő generációt, közben törvényes keretek között mentjük az állatokat, mert ahogy a közhely is mondja: az erőszak csak erőszakot szül.


Amúgy meg az "állatkínzásos esetek után"... Milyen világban élnek ezek?! Nem kevés állatkínzás történik nap mint nap, nem tudom miből gondolják, hogy ezen a téren bármi érdemi változást is elértek...

2009. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
A Radikális Állatvédők - enyhén szólva - elmebetegnek tűnnek a számomra. Eddig szinte minden "akciójukkal", amiről hallottam, kivétel nélkül bűncselekményt követtek el (testi sértések, stb) Lejáratják a normális, tisztességes állatvédőket. Úgy látszik, nekik egyáltalán nem az állatok védelme a fontos, hanem hogy beszéljenek róluk az emberek. Nem az állatokról. Róluk.
2009. máj. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, megírnád a te véleményedet is?
2009. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Persze! Elítélem az erőszak minden formáját. Az állatvédelem és az állatszeretet nem fér össze semmi ilyesmivel szerintem. DE ölni tudnék, ha állatkínzásról hallok, ha a tudatlanok sokaságát hallgatom, hogy csak 1 alom + jó gazdi és hasonló hülyeségek. És tudom, hogy a hatóságok érdektelenek és lagymatagok. A felelős állattartásra nevelés nagyon jó dolog, de még 50 évig ennek nem lesz kézzelfogható eredménye, de csinálni kell. Egyszóval szerintem is a hatóságok kényszerítése a feladat erőszak helyett, de kevésnek érzem ezt...
2009. máj. 27. 11:28
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon szeretem az állatokat. Alapból, de ennek az oka is meg van.

ennek ellenére azt gondolom: bár a kínzók megérdemlik, amit kapnak, kapnának, DE az igazságosztókban agresszió van.

Én magától az agressziótól félek. nem tudni ki ellen is irányulhat még. Megoldásként pedig nem tartom eredményesnek.

Sokkal több összefogásra lenne szükség, állatok kimenekítésére, de máris ott a következő kérdés, hová?

állattenyésztőkről: tisztelet a kivételnek, de ők nem állatszeretők, hanem megélhetésüket (mármint a sajátjukat) biztosítják ezzel. a fantáziátokra bízom, mi mindent értek ezalatt.

2009. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos mi itt megint csak 1 homokszem vagyunk a sivatagban :(

Én szintén azt mondom hogy az erőszak nem a legjobb megoldás , de talán valaki mondana valami olyat ami hatásos is lenne??

Nem nagyon van .... én nem egy embert pofoztam fel 55kg fiatal lány létemre, mert bántottak a szemem előtt egy kis állatot! Sehogy nem lehet megállítani sem a szaporítókat , sem a (jaj csak 1x alom , már van mindnek gazdi) !

Tenni kellene , nem írni mindenkinek , hanem cselekedni ... de sajnos az itt a kérdés hogy mégis hogyan,és mit ?? Mert azért valljuk be , mi állatvédők /barátok is vagyunk elegen ! Tehát ha szeretnénk ha AKARNÁNK akkor össze foghatnánk és tehetnénk valamit !

2009. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%

És a "szeretetből szaporítót" hogyan fogják a kutyagyárostól megkülönböztetni? Szaporító nagyon sokféle van, nem csak az embertelen körülmények között tartó, minden tüzelésnél ellető állatkínzók léteznek, vannak az egyszeri almosok, a kutyának egyszer szülni kell elvet képviselők, a tk-s kutyát szűrés, szemle nélkül pároztatók stb. esetei, akik szintén szaporítóknak számítanak. Mert ők is rengeteg kárt okoznak a fajnak és a fajtáknak egyaránt. És sokan közülük nem tartják rossz körülmények között a kutyájukat, egyszerűen csak tudatlanok, ostobák, rontják a fajta minőségét, hozzá nem értés miatt, ráadásul sokszor nem jó gazdit találnak vagy rajtuk marad az alom és sorolhatnám.

Nem hiszem, hogy mindenkit verni kellene. Szerintem az emberek gondolkodásának formálása hosszú távon sokkal hatékonyabb, akiket pedig ezzel nem lehet meggyőzni, azokat erőszakkal sem lehet. Ez "tüneti" kezelés, de nem hatékony, ettől még egyetlen állatkínzó és szaporító sem mondott le a tevékenységéről. Én is legszívesebben megkínoznám az állatkínzókat és a szaporítókat és lehet, hogy ezzel azon az egy emberen bosszút állok, de vajon meggátolja-e őt ez abban, hogy ne kövesse el újra amit tett? És meggátolja-e a többi embert abban, hogy ő ne tegye ugyanezt?

Hosszú távon kell gondolkozni, olyan generációt nevelni, aki felelősen gondolkozik. Ez több évtized, de csinálni kell, egyetértek. Mert aki felelőtlenül gondolkozik, annak ez lehet a neveltetéséből fakad vagy egyéb neurózisa van, és van akit meg lehet győzni szép szavakkal, de mást ha bottal vernek sem fog az igazából tágítani.

Erre itt, a gyakorikérdéseken is volt már példa, volt akit meg tudtunk szép szavakkal győzni és volt akit a legkeményebb szavakkal sem lehetett. Véleményem szerint a modortalan stílus és az erőszak bármilyen formája az emberek nagy többségéből csak ellenállást, dacot vált ki. Pszichológia az egész állatvédelmi kérdés.

2009. dec. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek. A kutyagyárosokat igenis, hogy meg kell félemlíteni, ha másképp nem megy akkor így ebben a formában. Ha félnek nem nyomorítják meg az állataikat.
2009. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!