Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom, hogy a kutyám...

Hogyan tudom, hogy a kutyám bűzmirigye rendben van?

Figyelt kérdés
A kutyám néha szánkázik,nem gyakran,max napi 1x. De olyan sokat olvastam arról,hogy a kutya bűzmirigye begyúlladhat...stb,hogy aggódom. Megnéztem,és teljesen normális a végbélnyílása,nem gyulladt. Nem akarok feleslegesen aggódni. Olvastam,hogy az sem tesz jót a kutyusnak, ha túl gyakran kinyomatom a bűzmirigyét,ezért is kérdezem. Mikor kezdjek aggódni? Napi 1 szánkázás még normális?
2012. jan. 18. 22:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
vegyél neki csirkenyakat, vagy kacsát. az nagyon jól tisztitja a bűzmirigyet.milyen fajt kutyus? A nagyszőrűek nél is szokott leni, ha a kaki ráragad a fenekükre .
2012. jan. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

az orvos onnan tudja megmondani,hogy kinyomja a bűzmirigyet.Ha sok váladék van benne,akkor ne ürül magától,és akkor rendszeresen nyomatni kell.A mi kutyánknak havonta nyomatjuk. Sok rosszat tud okozni a fülgyulladástól a vakarózáson át a szőrhullásig egy csomó mindent.

Ha nem a bűzmirigy miatt "radíroz",akkor férges lehet,de ez csak akkor derül ki,ha kinyomják neki,mert kívülről ez nem látszik.

2012. jan. 20. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ő egy csivava keverék 6kg-os kutyus,rövidszőrű. Voltam vele dokinál éy elég ki lett nyomva a bűzmirigye. Elég sok váladék volt benne. Ez akkor azt jelenti,hogy mostantól mindig nyomni kell majd neki? Amikor hazahoztam,újra szánkázott. Akkor ez nem egyből szűnik meg? Kapott féreghajtót is,és direkt figyeltem, de nem voltak kukacok a következő 2 kakijában sem. Remélem akkor mindem rendbe jön
2012. jan. 22. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!