Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám tegnap este óta...

A kutyám tegnap este óta beteg, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Ma jön az állatorvos, de addig is nagyon féltem és próálok minnél többet megtudni. A kutyám a tegnap este kihányta az ennivalóját, mig kimentem a felmosórongyért addig vissza ette, akkor még semmi különösebb nem látszott rajta, de egész éjjel öklendezett, most semmi kedve , a legszeretetteb maciját sem kéri,és a széklete fehér nyálkás volt. A kutyám még csak 11 hetes, mined védőoltést bekapott eddig. Nagyon félek, hogy esetleg meghalhat. Ha valaki tud segiteni, azt nagyon megköszönném.Nagyon félek:((
2012. jan. 20. 06:39
 1/8 anonim válasza:

szerintem ne csinálj semmit.

lehet hogy valaki jó szívvel ad tanácsot,viszont csak ront majd a dolgon.

az állatorvos érti a dolgát.

drukkolok hogy ne legyen semmi komoly,és majd írd meg mi lett!

2012. jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megmértük a lázát is 39,6!
2012. jan. 20. 07:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Most ne adj neki semmit enni. Hagyd pihenni, nyugalomban, melegben, mást most nem nagyon tehetsz, majd az állatorvos tud mondani közelebbit is. Gondolom, ad majd neki egy csomó szurit meg vitamint, és ha a hányás-hasmenés rosszabbodik, akkor infúziót is. Ha az oltásait rendesen megkapta, akkor remélhetőleg hamarosan jobban lesz, mert a parvo ebben a korban a legveszélyesebb betegség, az ellen meg már elvileg védettnek kell lennie.

Ha ez vigasztal, a 39,6°C a kutyáknál annyira nem számít durván magas láznak, mint az embernél, mert nekik 38,5°C körül van alapjáraton a hőmérsékletük.

2012. jan. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem adok enni most neki, de még ha adnák sem fogadná el. Nagyon le van gyengűlve, próbáltam egy kis vizet adni nek, az jó ha hányik, de az sem kellett neki.

Már 6 óta mitha tűkön ülnék, annyira aggódom miatta, nem győzöm kivárni a dokit. Nagyon remélem semmi komoly, mert parvó ellen be volt oltva egyszer 6 hetesen s 8 hetesen is bekapta a kombinált oltásban. A fehér nyálkás széklet viszont nagyon aggaszt, régebben volt egy kutyánk s neki is ilyet ment a székelete persze neki a szájából is jött.

2012. jan. 20. 08:09
 5/8 anonim ***** válasza:

ha parvo lenne, véres hasmenése lenne, nem fehér nyálkás széklete.

sajnos én ilyennel még nem találkoztam...

viszitek már sétálni?

lehet, hogy ott felevett valamit és egy kis mérgezése van.

ha ez kicsit javít a helyzeten, én is sok tünetre hittem már, hogy úristen itt a vég, aztán kijött a doki, adott két szurit és még aznap elmúlt a macskajaj...

remélem, most is csak ilyesmiről van szó!


vizet muszáj innia, fecskendővel juttasd a szájába, mert a kiszáradás lehet probléma.


majd megírnád, mit mondott a doki?



Jobbulást a kutyusnak!

2012. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Volt adoki, adott egy csomó szurit, vitamint neki. 40°C-os volt most a láza amikor a doki is megmérte, azt mondja nem gondolja, hogy virus inkabb csak megfázás.

Megnyugodtam kicsit, remélem nemsokára enni is fog, most hagyom kicsit pihenni s adok neki vizet mert aggszt hogy nehogy kiszáradjon!

Köszönöm a válaszoka, rendesek vagytok:d

2012. jan. 20. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:

na de jó, akkor nem komoly:)


örülök!:):)


legyen (ha nem lenne) jó meleg helyen!

2012. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Megfázás?? Nekem ez kicsit sántít, megfázástól nincs 40 fokos láza a kutyának és nem hány meg fosik. Ha holnapra nem lesz jobban én elvinném egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba.

Kivittétek már az utcára? Sajnos két oltás messze nem nyújt elegendő védelmet a különböző betegségek, pl parvo ellen. Ha netán véres lenne a széklete akkor rohanjatok vele azonnal egy másik dokihoz.

2012. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!