Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv vagy HALTI?...

Fojtó nyakörv vagy HALTI? vélemény ellen vélemény? Mivel könnyebb irányítani a 30 kg súly feletti kutyát? 60 kg-os hölgy .

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nálam a retriever poráz vált be ..
2009. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Nálam a "Lábhoz!" vezényszó vált be...


60 kg-os hölgy 60 kg-os kutyával

2009. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Én nem tartom semmire. A kutyának meg kell tanulnia lábnál jönni, ha nem tudja, akkor semmivel nem fogod megtartani. Kb. 1 hét alatt szépen láb mellé szoktatható és akkor a legnagyobb nyugalommal sétálhatsz.

(én a 2 db 70 kilósommal és a 30 kilósommal másképp el se tudnék indulni.)

2009. máj. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Valamivel viszont meg kell tanítani. Ne legyetek már ennyire fellengzősek.


Én személy szerint szintén a retriever pórázra szavazok. A kontroll sokkal könnyebben tartható és gyorsabban megtanulja vele a kutya a dolgot, mint a standard lánc fojtóval vagy haltival.

2009. máj. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fél éves kutyám van (egyik közel 40, a másik közel 30 kg(nem kövérek)). Haltit még nem próbáltam. Viszont van két és háromsoros folytóláncuk. Nekem bevált.
2009. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg megtanulta a kutyám, hogy láb mellett kell jönnie addig fojtót használtunk. Most félfojtónk van.
2009. máj. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

a lábhoz vezényszó beválik , mivel a kutya 5 hónapos, szinte mindent megcsinál, most tanul olvasni :).

dícséret,pozitív megerősítéses képzés,jutifalat,eddig ok.

de ? mi a fenét használtatok amíg megtanulta a láb mellett követést ? 4 ember ,külön -külön sétáltatja ( 4 családtag + 1 kutya )és mindenkivel kell jobb és bal oldalon mennie.( most 1 hónapja fojtónyakörvet használunk ,de szerintem ez nem a jó út )

egy rendszert és egyforma vezényszavakat használva,és nincs dominencia kérdés, a kutya az 5-dik .

ja, és természetesen bal és jobb oldalon is !!

kétoldalas képzést kap ugyanis .

2009. máj. 28. 09:26
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
sztem ez kutya függő,én a folytóra szavazok,sima vagy szegecses befelé forditva!mind1 ha jól csinálod hamar megszokja! meg amugy sem kap elég levegőt,így előbb utóbb rájön h ez igy nem jó!viszont itt is ellehet rontani,ha nem jól csinálod és a szegecsek hiába vannak befelé forditva, megerősödik a nyaka!
2009. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, szöges befelé....

A kutyát ha kölyökkorában, 4-5 hónaposan megtanítod, hogyha rajta van a póráz, akkor láb mellett menés van és semmi más, akkor nagykorában is tudja. De gyakorolni kell, ki kell tenni ingereknek, hogy ezt akkor is betartsa, ha más kutya, macska autó jön.

Az én 70 kilós kutyáim egy vékony szövetpórázon, szövetnyakörvvel sétálnak, mert az elmúlt évek alatt még soha nem kellett visszafognom őket.

Ha látom, hogy mégis indulnának, akkor azonnal leültetem őket, az "ül" pedig úgy beléjük van rögzülve, hogy nincs az az inger amire nem engedelmeskednének. Igy megvárom míg megnyugszanak és indulunk tovább.

Ezt már fél éves korukra tudták, azóta semmi gond velük.

Szerintem nem lehet arra számítani, hogy meg tudsz "tartani" egy nagy kutyát. Ha menni akar és nincs parancs ami megállítsa, akkor menni fog, haltival, szögessel, fojtóval, mindennel.

2009. máj. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

szöges kizárva, minden féle rossz negatív élményt elitélek !

elterelés alkalmazva , többször bevált.de : nem csak én vezetem a kutyát! családi , azaz gyerek, felnőtt,nő,férfi ,vegyesen, a kutya dolga meg a követés, erre keresek megoldást.

2009. máj. 28. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!