Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörv vagy HALTI?...

Fojtó nyakörv vagy HALTI? vélemény ellen vélemény? Mivel könnyebb irányítani a 30 kg súly feletti kutyát? 60 kg-os hölgy .

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 16:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem mindenekelőtt azzal kellene kezdeni, hogy a rangsort tisztázza a család a kutyával. Értem ez alatt, hogy a család összes tagjának a kutya előtt kell a rangsorban állnia. Ezzel már megvan az alap ahhoz, hogy a kutya hajlandó legyen engedelmeskedni a kéréseiteknek.

Javaslom, hogy keressetek fel egy kutyaiskolát vagy egy kiképzőt, aki megmutatja nektek a technikáját, hogyan kell megtanítani a kutyát a láb mellett követésre. (Sajnos ez a hely kevés, hogy leírjam és egyébként is látni kell.) Viszont azt gondolom, a hangsúlyt nem arra kell fektetni, hogy a kutya megtanulja a dolgokat, hanem hogy a gazdák megtanulják, hogyan kell nevelni, tanítani, akaratot érvényesíteni...

Egyetértek azzal, hogy ezek az eszközök, legyen az fojtó, halti vagy bármi, nem csodaszerek. Persze nagyon hasznosak, a retriever pórázt pl. én is használom, de önmagában kevés, ha nem tudod a kutyád figyelmét magadra iránytani. Emellett ezeket az eszközöket meg kell tanulni használni is, mert amilyen hasznosak, olyan veszélyesek és kínzóak is lehetnek egy hozzá nem értő kezében. A gyereknek pedig hiába adod a fojtót vagy a szögest a kezébe, a kutya erősebb nála. És nem akarlak bántani, de szerintem egy 30 kg-os kutyát nem kellene gyereknek sétáltatni. Lehet csak 30 kg, de az ereje valószínűleg sokkal nagyobb, mint látszik, és Isten ments attól, hogy ezt esetleg a kutya egy veszélyes helyzetben felismerje... Mindenesetre érdemes akár mindkettőt is kipróbálni, vagy beválik, vagy nem. :)

Annyit azért megsúgok, hogy ezek nélkül is meg tudod a kutyát tanítani a lábnál követésre. :) És nem kell hozzá semmilyen speciális eszköz. Csak sok-sok türelem, következetesség és jutalomfalat. :)

Ja és még egy tanács, ha elfogadod. A tanítás ott kezdődik, hogy a kutyának mindig ugyanazon az oldalon kell mennie. Vagy mindig bal, vagy mindig jobb. Így egyszerűbb szerintem. Persze lehet tévedek, de nekem ez a tapasztalatom.

Sok sikert! :)

2009. szept. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!