Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatartási morál és...

A kutyatartási morál és kutyákhoz való hozzáállás Magyarországon nem éppen a legfényesebb. Te min változtatnál szívesen, pl. törvények? Tudtnátok tapasztalatokat írni más országokhoz képest?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra lennék kíváncsi,hogy te min változatatnál,ha megtehetnéd!Bármivel kapcsolatban,pl. törvények,szabályok,hozzáállás.

Szerinted jó ötlet lenne,ha a kutyákat több helyre bevihetnéd.

Meg az is nagy probléma,ha nálunk a kutyásokat elég kevesen tolerálják és nincs joguk semmihez!

Vélemények?


2012. jan. 20. 17:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
91%

Én az oktatásba vinném bele ezt az egészet állattartás dolgot , de nem csak kutyákkal kapcsolatban.A felfogáson kéne változtatni (amin gyermekkorban lenne a legegyszerűbb szerintem) mert a törvényeket kb senki sem tartja be ebben az országban.Ha rá akarjuk kényszeríteni a dolgoz mindenkire , annál nagyobb lenne a felháborodás.

Szerintem fontosabb lenne azt megtanítani mondjuk környezet órán , hogy miért ne szaporítsunk kutyát mint azt hogy hogyan szaporodnak a méhek..

2012. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Erre voltam kíváncsi :)

És tényleg igaz,Németország és Amerika jóval előbbre tart ezen a téren,mint mi.Dehát nem csak itt :S

2012. jan. 20. 20:22
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a nehéz anyagi helyzetben lévő kutyatartók számára bevezetném az ingyenes ivartalanítást. Így egy idő múlva tényleg csak azok a kutyák maradnának ivarosak, amik fajtatiszták, minden szűrésük megvan stb.

Mindezt kiterjeszteném a macskákra is, hiszen belőlük is jócskán van túlszaporulat.

2012. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Akiteki ***** válasza:
93%
A macskáknál talán még rosszabb a helyzet. Teljesen ellenőrizetlenül szaporodnak és a legtöbbnek semmilyen oltása sincs.
2012. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem mindent elmondtak az előttem szólók!

a gyerekeink kezében a jővőnk a kutyáké is...

szerintem is az oktatásban kéne elkezdeni!


(mi hollandiában éltünk egy magyar fajtájú kutyával és többen ismerték a fajtát mint itthon.ez szégyenletes ránk nézve.

jah és mindenhova jöhetett velünk az élemiszer áruházat kivéve. a bankba amikor sorra kerültünk kiugrott a pult mögül egy fazon (én azt hittem most elküldenek minket) de csak azt kérdezte adhat e a kutyakekszet, majd előhúzta az öltönynadrágjából. a szám is tátva maradt! de a kekszet nem én kaptam :) )

2012. jan. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Évek óta próbálok rájönni, de még nem sikerült, hogy vajon a postára miért is nem jöhet be velem a kutyám? Vagy a bankba. OK, hogy a húsboltba veszélyes lenne bevinni (legalábbis a husikra nézve), oda nem is próbálkozom. De vajon mit tud megenni a postán? Még a kapuban sem eszik meg a postást:))
2012. jan. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Elejen erdemes kezdeni.

Kutya tartas es hozzaertes hianya.

Nagyon sokszor latom hogy a gazdi elengedi a kutyat /szajkosar nelkul mert tudjuk hogy 3 honapos kortol kotelezo / es behivni nem igazan tudjak mert alapveto engedelmessegi tudasa nincs a kutyanak megtanitva.

Igazabol nem ertem hogy a sajat eb nem er annyit hogy se magat se mast ne veszelyeztessen.

Kutya tartas felelosseg tejes dolog amit az emberek nem vesznek komolyan.

Nem kabala amit csak felre lokunk.

Tele vannak az utcak kobor ebel amiert ilyen sok az idiota.

Keverek kutyak ivartalanitasa helyes dolog mert en nemetjuhaszos vagyok es csak egyre jobban korcsosul.

Ket evet tanultam kutyaiskolaba es el lehet hinni hogy nem nagy dolog egy alap engedelmessegi megtanitasa.

Kitartas szeretet kell bossegel hozza.

Rengeteg folyoirat konyv van errol ha valaki nem valassza az iskolat.

2014. jún. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!